Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 1  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 7  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:20.12  8  
     
 1) Ade, Natalie 8 2) Reasons, Kayla 8 3) Choo, Olivia 8 4) Dudley, Madeleine 8  
  
2  Norristown Area Aquatics Club      A 1:55.64  1:51.53  4  
     
 1) DeMedio, Kenley 7 2) Herm, Samantha 7 3) Hayes, Madelyn 8 4) Rhodes, Anie 8  
  
3  Radnor Aquatic Club      B NT  1:54.65  2  
     
 1) Nagel, Eliza 8 2) Staton, Ysabel 8 3) Moran, Paige 8 4) Reasons, Kaitlyn 5  
  
4  Norristown Area Aquatics Club      B 2:10.52  2:15.03     
     
 1) Becker, Dylan 6 2) Crosley, Shayla 8 3) Hantz, Lorelei 8 4) Madden, Jasmine 6  
  
5  Norristown Area Aquatics Club      C 2:24.58  2:28.92     
     
 1) Tschoepe, Hayden 8 2) Jost, Abby 5 3) Yack, Sydney 7 4) Rodweller, Leila 7  
  
   
Event 8  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:28.68  8  
     
 1) Yu, Alexander 8 2) Feher, Dylan 8 3) Wendt, Hogan 7 4) Grimley, Jack 8  
  
48.95  1:28.68 (39.73)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  1:31.07  4  
     
 1) Lund, Joshua 7 2) Mountain, Harrison 8 3) McKeaney, Anders 8 4) Farhy, Jackson 8  
  
51.14  1:31.07 (39.93)  
---  Norristown Area Aquatics Club      A 1:58.53  DQ     
     
 1) Crosley, Elliott 6 2) Herm, Lucas 8 3) Phan, Jason 7 4) Dellaratta, Christopher 8  
  
1:19.84  DQ (48.26)  
   
Event 9  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:32.76  8  
     
 1) McKeaney, Audrey 10 2) Lantz-Goldstein, Bryn 10 3) Wolfington, Demi 9 4) Wendt, Louisa 10  
  
39.33  1:24.11 (44.78)  1:59.48 (35.37)  2:32.76 (33.28)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:42.12  4  
     
 1) Krug, Alyssa 9 2) Oswald, Delaney 10 3) Lindgren, Anne 9 4) Barusevicius, Riley 10  
  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:59.62     
     
 1) Neilly, Mary 9 2) Staton, Katherine 10 3) Vassallo, Margherita 9 4) Scott, Eliza 9  
  
45.44  1:34.80 (49.36)  2:20.39 (45.59)  2:59.62 (39.23)  
4  Norristown Area Aquatics Club      A 2:59.41  3:01.12  2  
     
 1) Herm, Kylie 10 2) Lynch, Katie 9 3) McManus, Ella 10 4) Helmke, Ava 10  
  
45.25  1:41.03 (55.78)  1:58.65 (17.62)  3:01.12 (1:02.47)  
---  Norristown Area Aquatics Club      B NT  DQ     
     
 1) LeBendig, Lauren 10 2) Mroz, Caden 10 3) Kelly, Cecelia 10 4) Crist, Rachel 9  
  
1:16.87  2:04.86 (47.99)  2:22.10 (17.24)  DQ (1:29.23)  
   
Event 10  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:21.63  8  
     
 1) Kellerman, Jacob 10 2) Chen, Conan 10 3) Marr, Maximillian 10 4) Oswald, Zachary 10  
  
37.29  1:15.31 (38.02)  1:50.48 (35.17)  2:21.63 (31.15)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:41.65  4  
     
 1) Movsowitz, Noah 10 2) Koptyra, Zachary 10 3) Line, Greyson 10 4) Barber, Jake 10  
  
41.87  1:27.26 (45.39)  2:05.45 (38.19)  2:41.65 (36.20)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  3:00.68     
     
 1) Lund, Matthew 9 2) Krug, Kyle 10 3) Oken, James 10 4) Pijawka, Christopher 9  
  
50.55  1:33.86 (43.31)  2:20.98 (47.12)  3:00.68 (39.70)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 2  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 10  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay)  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
4  Norristown Area Aquatics Club      A 3:09.23  3:25.06  2  
     
 1) VanBuskirk, Will 9 2) Phan, Ryan 10 3) Brown, Michael 10 4) Dowell, Jack 10  
  
59.75  1:40.48 (40.73)  2:50.56 (1:10.08)  3:25.06 (34.50)  
---  Norristown Area Aquatics Club      B NT  DQ     
     
 1) Ferrell, Ian 10 2) Crosley, Russell 10 3) DeMedio, Nathan 10 4) Nelaturi, Seth 10  
  
1:25.80  1:41.20 (15.40)  2:28.23 (47.03)  DQ (1:55.64)  
   
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:09.92  8  
     
 1) Hahn, Lilly 11 2) Grimley, Taylor 11 3) Neilly, Hannah 11 4) O'Neill, Emelia 12  
  
32.06  1:09.48 (37.42)  1:41.74 (32.26)  2:09.92 (28.18)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:11.35  4  
     
 1) Bevenour, Holly 11 2) Montgomery, Eleanor 11 3) Wolfington, Bailey 12 4) Breck, Payton 13  
  
32.31  1:09.87 (37.56)  1:42.43 (32.56)  2:11.35 (28.92)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:19.00     
     
 1) Cella, Olivia 11 2) Burke, Emma 11 3) Coonley, Campbell 12 4) Nagel, Mackenzie 11  
  
35.29  1:15.72 (40.43)  1:48.60 (32.88)  2:19.00 (30.40)  
4  Norristown Area Aquatics Club      A 2:50.45  2:57.91  2  
     
 1) Martz, Meredith 12 2) Laquidara, Mia 11 3) Brinton, Sammi 12 4) VanBuskirk, Ash 12  
  
46.28  1:39.94 (53.66)  1:55.17 (15.23)  2:57.91 (1:02.74)  
   
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:10.99  8  
     
 1) McDonough, Ryan 12 2) Pawlow, Matthew 12 3) Cosgrove, Rhett 12 4) Tierney, Brady 11  
  
35.04  1:09.48 (34.44)  1:41.51 (32.03)  2:10.99 (29.48)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:25.61  4  
     
 1) Patterson, Sam 12 2) Movsowitz, Ryan 12 3) Yeakle, Tate 11 4) Duffy, Phillip 12  
  
36.17  1:17.41 (41.24)  1:54.18 (36.77)  2:25.61 (31.43)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:31.65     
     
 1) Rocheleau, Michael 12 2) Botticelli, Nicholas 12 3) Reasons, Kyle 11 4) Scott, Aidan 12  
  
38.91  58.48 (19.57)  1:21.24 (22.76)  2:31.65 (1:10.41)  
4  Norristown Area Aquatics Club      A NT  2:45.32  2  
     
 1) LeBendig, Will 11 2) Padula, Nate 11 3) McManus, Sean 12 4) Gibbs, Tommy 12  
  
48.56  1:43.04 (54.48)  2:18.44 (35.40)  2:45.32 (26.88)  
   
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:03.17  8  
     
 1) Wydeven, Lucy 14 2) Margolies, Audrey 13 3) McKeaney, AnnaScott 13 4) Handal, Isabel 14  
  
32.22  1:06.21 (33.99)  1:36.84 (30.63)  2:03.17 (26.33)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:08.94  4  
     
 1) Barber, Avery 13 2) McKeaney, Avery 14 3) Wilson, Frances 14 4) McClain, Haley 13  
  
31.78  1:08.30 (36.52)  1:39.38 (31.08)  2:08.94 (29.56)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:11.43     
     
 1) Montgomery, Margret 13 2) Wakiyama, Kelsey 13 3) Reynolds, Emily 13 4) Vanderslice, Gabrielle 13  
  
33.15  1:10.28 (37.13)  1:43.24 (32.96)  2:11.43 (28.19)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 3  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:50.29  8  
     
 1) Rai, Dyaus 15 2) Gray, Matthew 13 3) Octaviano, Antonio 14 4) Cosgeove, Willam 14  
  
27.69  59.00 (31.31)  1:24.53 (25.53)  1:50.29 (25.76)  
2  Norristown Area Aquatics Club      A 2:12.89  2:02.70  4  
     
 1) Valle, Ryan 13 2) Waskiewicz, Alex 14 3) Brown, Mario 14 4) Ruane, Tyler 13  
  
35.07  1:09.64 (34.57)  1:36.43 (26.79)  2:02.70 (26.27)  
3  Radnor Aquatic Club      B NT  2:03.17  2  
     
 1) Mlodzienski, Leo 13 2) Nagel, Luke 13 3) Branigan, Carter 14 4) Sanchez, Carlos 14  
  
33.63  1:10.36 (36.73)  1:36.50 (26.14)  2:03.17 (26.67)  
4  Radnor Aquatic Club      C NT  2:15.43     
     
 1) Bowman, Brandon 13 2) Hu, Junbo 13 3) Branes-Huff, Luke 14 4) Lindgren, John 14  
  
39.24  1:15.52 (36.28)  1:49.03 (33.51)  2:15.43 (26.40)  
   
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:53.52  8  
     
 1) Edwards, Annika 16 2) Wakiyama, Grace 16 3) Kalandadze, Anna 15 4) Ledwith, Madison 17  
  
29.39  1:01.53 (32.14)  1:28.86 (27.33)  1:53.52 (24.66)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:01.02  4  
     
 1) Moyher, Emily 18 2) Weaver, Grace 16 3) Myers, Grace 15 4) McKeaney, Alexandra 16  
  
31.78  1:07.14 (35.36)  1:35.91 (28.77)  2:01.02 (25.11)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:07.01     
     
 1) Lee, Samantha 16 2) Hahn, Sarah 15 3) Metzger, Zoe 15 4) Hay, Louise 15  
  
33.39  1:09.26 (35.87)  1:40.13 (30.87)  2:07.01 (26.88)  
   
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:51.39  8  
     
 1) Snyder, Christopher 15 2) Kaplan, Phillip 15 3) Mlodzienski, Nicholas 15 4) Gianella, Gregory 17  
  
29.43  1:03.90 (34.47)  1:29.82 (25.92)  1:51.39 (21.57)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  1:56.16  4  
     
 1) Tague, Ryan 17 2) Brooks, Zachary 18 3) O'Brien, Caleb 18 4) Davis, Andrew 15  
  
30.13  1:04.01 (33.88)  1:30.90 (26.89)  1:56.16 (25.26)  
3  Norristown Area Aquatics Club      A 2:25.37  2:12.55  2  
     
 1) Stilley, Ethan 14 2) Patota, Tom 17 3) Kline, Danny 16 4) Carpenter, Devon 13  
  
37.62  1:12.32 (34.70)  1:42.86 (30.54)  2:12.55 (29.69)  
   
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Dudley, Madeleine   8  Radnor Aquatic Club NT  17.34  6  
     
2  Choo, Olivia   8  Radnor Aquatic Club NT  17.60  4  
     
3  Ade, Natalie   8  Radnor Aquatic Club NT  18.25  3  
     
4  Hayes, Madelyn   8  Norristown Area Aquatics Club 20.13  20.57  2  
     
5  Moran, Paige   8  Radnor Aquatic Club NT  21.32     
     
6  Stumacher, Sarah   7  Radnor Aquatic Club NT  22.25     
     
7  Tschoepe, Hayden   8  Norristown Area Aquatics Club 23.14  22.50  1  
     
8  Yack, Sydney   7  Norristown Area Aquatics Club 23.48  25.39     
     
9  Shoumer, Annabelle   6  Radnor Aquatic Club NT  28.09     
     
10  Rodweller, Leila   7  Norristown Area Aquatics Club 27.78  31.79     
     
11  Mastergeorge, Bella   8  Norristown Area Aquatics Club 28.50  32.53     
     
12  Fanelli, Sara   6  Radnor Aquatic Club NT  33.66     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 4  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
13  Arobone, Isabel   8  Norristown Area Aquatics Club 30.65  34.69     
     
14  Jost, Abby   5  Norristown Area Aquatics Club 46.28  57.74     
     
   
Event 18  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Farhy, Jackson   8  Radnor Aquatic Club NT  18.93  6  
     
2  Wendt, Hogan   7  Radnor Aquatic Club NT  20.09  4  
     
3  Mountain, Harrison   8  Radnor Aquatic Club NT  21.72     
     
4  Cosgrove, Cole   7  Radnor Aquatic Club NT  23.68  3  
     
5  Lund, Joshua   7  Radnor Aquatic Club NT  26.03     
     
6  Dellaratta, Christopher   8  Norristown Area Aquatics Club 24.31  29.19  2  
     
7  Dean, Jonathan   8  Norristown Area Aquatics Club 31.19  29.64  1  
     
8  Laquidara, Lincoln   8  Norristown Area Aquatics Club 33.16  29.87     
     
9  Crosley, Elliott   6  Norristown Area Aquatics Club 40.66  51.03     
     
   
Event 19  Girls 9-10 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Lantz-Goldstein, Bryn  10  Radnor Aquatic Club NT  1:11.84  6  
     
33.16  1:11.84 (38.68)  
2  Lindgren, Anne   9  Radnor Aquatic Club NT  1:15.23  4  
     
35.37  1:15.23 (39.86)  
3  Oswald, Delaney  10  Radnor Aquatic Club NT  1:21.08  3  
     
37.94  1:21.08 (43.14)  
4  Herm, Kylie  10  Norristown Area Aquatics Club 1:19.12  1:23.32  2  
     
38.22  1:23.32 (45.10)  
5  Vassallo, Margherita   9  Radnor Aquatic Club NT  1:25.49     
     
39.38  1:25.49 (46.11)  
6  Staton, Katherine  10  Radnor Aquatic Club NT  1:25.60     
     
41.30  1:25.60 (44.30)  
7  Scott, Eliza   9  Radnor Aquatic Club NT  1:27.55     
     
40.12  1:27.55 (47.43)  
8  Brown, Maddie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:30.10  1  
     
41.78  1:30.10 (48.32)  
9  Neilly, Mary   9  Radnor Aquatic Club NT  1:34.90     
     
11.25  1:34.90 (1:23.65)  
10  Krug, Alyssa   9  Radnor Aquatic Club NT  1:43.75     
     
11.36  1:43.75 (1:32.39)  
11  Crist, Rachel   9  Norristown Area Aquatics Club NT  1:49.44     
     
48.35  1:49.44 (1:01.09)  
12  Giuntoli, Alexandra   9  Radnor Aquatic Club NT  1:57.02     
     
   
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Marr, Maximillian  10  Radnor Aquatic Club NT  1:09.06  6  
     
33.40  1:09.06 (35.66)  
2  Barber, Jake  10  Radnor Aquatic Club NT  1:21.34  4  
     
38.16  1:21.34 (43.18)  
3  Lund, Matthew   9  Radnor Aquatic Club NT  1:25.40     
     
39.57  1:25.40 (45.83)  
4  O'Shea, Brenden  10  Radnor Aquatic Club NT  1:28.60     
     
40.23  1:28.60 (48.37)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 5  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
5  Oken, James  10  Radnor Aquatic Club NT  1:32.56  3  
     
43.76  1:32.56 (48.80)  
6  Pijawka, Christopher   9  Radnor Aquatic Club NT  1:32.97     
     
11.02  1:32.97 (1:21.95)  
7  VanBuskirk, Will   9  Norristown Area Aquatics Club NT  1:36.81  2  
     
45.36  1:36.81 (51.45)  
8  Yu, Andrew  10  Radnor Aquatic Club NT  1:37.09     
     
13.23  1:37.09 (1:23.86)  
9  Dowell, Jack  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:38.56  1  
     
45.68  1:38.56 (52.88)  
10  DeMedio, Nathan  10  Norristown Area Aquatics Club 1:41.00  1:40.47     
     
46.65  1:40.47 (53.82)  
11  Lim, Ethan  10  Radnor Aquatic Club NT  1:42.71     
     
45.56  1:42.71 (57.15)  
   
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Hahn, Lilly  11  Radnor Aquatic Club NT  1:00.51  6  
     
29.71  1:00.51 (30.80)  
2  O'Neill, Emelia  12  Radnor Aquatic Club NT  1:03.53  4  
     
1:03.77  1:03.53 ( )  
3  Neilly, Hannah  11  Radnor Aquatic Club NT  1:10.07  3  
     
32.97  1:10.07 (37.10)  
4  Farhy, Seneca  12  Radnor Aquatic Club NT  1:10.74     
     
32.80  1:10.74 (37.94)  
5  Copas, Savina  11  Radnor Aquatic Club NT  1:10.91     
     
33.89  1:10.91 (37.02)  
6  Montgomery, Eleanor  11  Radnor Aquatic Club NT  1:11.67     
     
34.71  1:11.67 (36.96)  
7  Burke, Emma  11  Radnor Aquatic Club NT  1:13.13     
     
34.33  1:13.13 (38.80)  
8  Bloomfield, Gianna  11  Radnor Aquatic Club NT  1:13.73     
     
35.15  1:13.73 (38.58)  
9  Murray Hayden, Caroline  11  Radnor Aquatic Club NT  1:15.41     
     
36.09  1:15.41 (39.32)  
10  Ernst, Chloe  11  Radnor Aquatic Club NT  1:19.26     
     
36.00  1:19.26 (43.26)  
11  Wolin, Anneliese  11  Radnor Aquatic Club NT  1:25.92     
     
38.28  1:25.92 (47.64)  
12  Wolin, Genevieve  11  Radnor Aquatic Club NT  1:30.75     
     
11.67  1:30.75 (1:19.08)  
13  Laquidara, Mia  11  Norristown Area Aquatics Club 1:37.93  1:32.18  2  
     
43.32  1:32.18 (48.86)  
   
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Gibbs, Tommy  12  Norristown Area Aquatics Club NT  1:01.28  6  
     
30.21  1:01.28 (31.07)  
2  Duffy, Phillip  12  Radnor Aquatic Club NT  1:07.53  4  
     
32.06  1:07.53 (35.47)  
3  Movsowitz, Ryan  12  Radnor Aquatic Club NT  1:09.47  3  
     
11.13  1:09.47 (58.34)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 6  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
4  Scott, Aidan  12  Radnor Aquatic Club NT  1:15.09  2  
     
34.75  1:15.09 (40.34)  
5  Padula, Nate  11  Norristown Area Aquatics Club 1:46.39  1:35.39  1  
     
45.44  1:35.39 (49.95)  
   
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Handal, Isabel  14  Radnor Aquatic Club NT  58.94  6  
     
28.25  58.94 (30.69)  
2  Wydeven, Lucy  14  Radnor Aquatic Club NT  1:00.55  4  
     
29.39  1:00.55 (31.16)  
3  Montgomery, Margret  13  Radnor Aquatic Club NT  1:03.03     
     
29.91  1:03.03 (33.12)  
4  Wilson, Frances  14  Radnor Aquatic Club NT  1:04.17  3  
     
30.97  1:04.17 (33.20)  
5  Wakiyama, Kelsey  13  Radnor Aquatic Club NT  1:06.65     
     
31.37  1:06.65 (35.28)  
6  Granson, Anna  13  Radnor Aquatic Club NT  1:07.87     
     
10.34  1:07.87 (57.53)  
7  Devine, Amelia  14  Radnor Aquatic Club NT  1:08.14     
     
32.34  1:08.14 (35.80)  
8  Mottolo, Sam  14  Norristown Area Aquatics Club 1:19.95  1:22.92  2  
     
38.95  1:22.92 (43.97)  
9  Brown, Caragh  14  Norristown Area Aquatics Club NT  1:27.09  1  
     
42.84  1:27.09 (44.25)  
   
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Cosgeove, Willam  14  Radnor Aquatic Club NT  56.06  6  
     
27.40  56.06 (28.66)  
2  Lindgren, John  14  Radnor Aquatic Club NT  59.67  4  
     
27.74  59.67 (31.93)  
3  Waskiewicz, Alex  14  Norristown Area Aquatics Club 59.87  59.92  3  
     
28.71  59.92 (31.21)  
4  Sanchez, Carlos  14  Radnor Aquatic Club NT  1:02.78     
     
29.85  1:02.78 (32.93)  
5  Ruane, Tyler  13  Norristown Area Aquatics Club 1:02.60  1:03.67  2  
     
30.48  1:03.67 (33.19)  
6  Branes-Huff, Luke  14  Radnor Aquatic Club NT  1:04.20     
     
31.17  1:04.20 (33.03)  
7  Mlodzienski, Leo  13  Radnor Aquatic Club NT  1:04.74  1  
     
30.72  1:04.74 (34.02)  
8  Hu, Junbo  13  Radnor Aquatic Club NT  1:10.44     
     
32.10  1:10.44 (38.34)  
9  Bowman, Brandon  13  Radnor Aquatic Club NT  1:16.60     
     
37.24  1:16.60 (39.36)  
10  Nellon-Owens, Deshawn  13  Norristown Area Aquatics Club 1:43.11  1:33.36     
     
40.78  1:33.36 (52.58)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 7  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Kalandadze, Anna  15  Radnor Aquatic Club NT  1:58.11  6  
     
27.51  57.46 (29.95)  1:28.02 (30.56)  1:58.11 (30.09)  
2  McKeaney, Alexandra  16  Radnor Aquatic Club NT  2:02.63  4  
     
28.10  58.57 (30.47)  1:30.40 (31.83)  2:02.63 (32.23)  
3  Hay, Louise  15  Radnor Aquatic Club NT  2:05.80  3  
     
28.19  59.74 (31.55)  1:32.87 (33.13)  2:05.80 (32.93)  
4  Kilcoyne, Christina  15  Norristown Area Aquatics Club NT  2:25.80  2  
     
31.68  1:08.07 (36.39)  1:46.41 (38.34)  2:25.80 (39.39)  
   
Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  O'Brien, Caleb  18  Radnor Aquatic Club NT  2:04.76  6  
     
27.79  59.46 (31.67)  1:32.62 (33.16)  2:04.76 (32.14)  
2  Davis, Andrew  15  Radnor Aquatic Club NT  2:11.77  4  
     
29.00  1:02.30 (33.30)  1:37.44 (35.14)  2:11.77 (34.33)  
3  Patota, Tom  17  Norristown Area Aquatics Club 2:09.86  2:20.68  3  
     
30.43  1:06.62 (36.19)  1:43.69 (37.07)  2:20.68 (36.99)  
   
Event 27  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Choo, Olivia   8  Radnor Aquatic Club NT  21.56  6  
     
2  Ade, Natalie   8  Radnor Aquatic Club NT  21.81  4  
     
3  Nagel, Eliza   8  Radnor Aquatic Club NT  24.00  3  
     
4  Hayes, Madelyn   8  Norristown Area Aquatics Club 24.23  24.68  2  
     
5  Brown, Claire   7  Radnor Aquatic Club NT  27.20     
     
6  Hantz, Lorelei   8  Norristown Area Aquatics Club 29.34  29.00     
     
7  Tschoepe, Hayden   8  Norristown Area Aquatics Club 28.83  30.50     
     
8  Yack, Sydney   7  Norristown Area Aquatics Club 28.62  31.08  1  
     
9  Becker, Dylan   6  Norristown Area Aquatics Club 27.88  31.50     
     
10  Stumacher, Sarah   7  Radnor Aquatic Club NT  31.78     
     
11  Reasons, Kaitlyn   5  Radnor Aquatic Club NT  34.90     
     
12  Hayes, Katie   5  Norristown Area Aquatics Club 35.49  35.78     
     
13  Crosley, Shayla   8  Norristown Area Aquatics Club 36.50  37.62     
     
14  Shoumer, Annabelle   6  Radnor Aquatic Club NT  38.84     
     
15  Fanelli, Sara   6  Radnor Aquatic Club NT  38.87     
     
16  Madden, Jasmine   6  Norristown Area Aquatics Club 35.71  39.13     
     
17  Arobone, Isabel   8  Norristown Area Aquatics Club 36.97  42.45     
     
---  Mastergeorge, Bella   8  Norristown Area Aquatics Club 29.69  DQ     
     
---  Rodweller, Leila   7  Norristown Area Aquatics Club 33.25  DQ     
     
   
Event 28  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, Anders   8  Radnor Aquatic Club NT  22.37  6  
     
2  Cosgrove, Cole   7  Radnor Aquatic Club NT  23.95     
     
3  Yu, Alexander   8  Radnor Aquatic Club NT  23.96  4  
     
4  Lund, Joshua   7  Radnor Aquatic Club NT  25.09  3  
     
5  Dean, Jonathan   8  Norristown Area Aquatics Club 36.18  32.16  2  
     
6  Cagliola, Maximo   5  Norristown Area Aquatics Club NT  51.16  1  
     
---  Crosley, Elliott   6  Norristown Area Aquatics Club 33.56  DQ     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 8  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, Audrey  10  Radnor Aquatic Club NT  39.29  6  
     
2  Wolfington, Demi   9  Radnor Aquatic Club NT  40.07  4  
     
3  Wendt, Louisa  10  Radnor Aquatic Club NT  40.74  3  
     
4  McManus, Ella  10  Norristown Area Aquatics Club 40.33  44.45  2  
     
5  Brown, Maddie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  47.91     
     
6  Scott, Eliza   9  Radnor Aquatic Club NT  48.17     
     
7  Fenlin, Milly   9  Radnor Aquatic Club NT  53.40     
     
8  Mroz, Caden  10  Norristown Area Aquatics Club 53.96  53.91  1  
     
9  Daley-Gibson, Maeve   9  Radnor Aquatic Club NT  57.24     
     
10  Brown, Annie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:03.22     
     
11  Giuntoli, Alexandra   9  Radnor Aquatic Club NT  1:03.35     
     
12  Marinello, Carly   9  Norristown Area Aquatics Club 1:23.40  1:23.90     
     
   
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Oswald, Zachary  10  Radnor Aquatic Club NT  36.29  6  
     
2  Kellerman, Jacob  10  Radnor Aquatic Club NT  37.77  4  
     
3  Koptyra, Zachary  10  Radnor Aquatic Club NT  42.93  3  
     
4  O'Shea, Brenden  10  Radnor Aquatic Club NT  43.26     
     
5  Oken, James  10  Radnor Aquatic Club NT  46.13     
     
6  Yu, Andrew  10  Radnor Aquatic Club NT  48.09     
     
7  Lim, Ethan  10  Radnor Aquatic Club NT  53.25     
     
8  Crosley, Russell  10  Norristown Area Aquatics Club 55.32  1:02.25  2  
     
9  Nelaturi, Seth  10  Norristown Area Aquatics Club 1:20.25  1:09.22  1  
     
---  Lund, Matthew   9  Radnor Aquatic Club NT  DQ     
     
---  Phan, Ryan  10  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
   
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Bevenour, Holly  11  Radnor Aquatic Club NT  32.54  6  
     
2  O'Neill, Emelia  12  Radnor Aquatic Club NT  32.87  4  
     
3  Breck, Payton  13  Radnor Aquatic Club NT  33.88  3  
     
4  Farhy, Seneca  12  Radnor Aquatic Club NT  37.61     
     
5  Bloomfield, Gianna  11  Radnor Aquatic Club NT  37.90     
     
6  Giardinelli, Haleigh  11  Radnor Aquatic Club NT  38.75     
     
7  Burke, Emma  11  Radnor Aquatic Club NT  38.99     
     
8  Chauhan, Aanchalika  12  Radnor Aquatic Club NT  39.40     
     
9  Giuntoli, Anastasia  11  Radnor Aquatic Club NT  40.73     
     
10  Philardeau-Planche, Madeleine  12  Radnor Aquatic Club NT  40.88     
     
11  Grasso, Nadia  12  Radnor Aquatic Club NT  41.26     
     
12  Ernst, Chloe  11  Radnor Aquatic Club NT  42.36     
     
13  Brinton, Sammi  12  Norristown Area Aquatics Club 48.90  48.98  2  
     
14  VanBuskirk, Ash  12  Norristown Area Aquatics Club 56.53  53.26  1  
     
---  Tobias, Erin  11  Radnor Aquatic Club NT  X46.03     
     
   
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McDonough, Ryan  12  Radnor Aquatic Club NT  34.73  6  
     
2  Tierney, Brady  11  Radnor Aquatic Club NT  36.68  4  
     
3  Patterson, Sam  12  Radnor Aquatic Club NT  38.62     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 9  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
4  Yeakle, Tate  11  Radnor Aquatic Club NT  39.08  3  
     
5  Rocheleau, Michael  12  Radnor Aquatic Club NT  39.77     
     
6  Scott, Aidan  12  Radnor Aquatic Club NT  42.94     
     
7  Lynch, Andy  12  Norristown Area Aquatics Club NT  43.63  2  
     
8  LeBendig, Will  11  Norristown Area Aquatics Club 48.43  49.42  1  
     
---  Botticelli, Nicholas  12  Radnor Aquatic Club NT  DQ     
     
   
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Wydeven, Lucy  14  Radnor Aquatic Club NT  1:05.74  6  
     
31.84  1:05.74 (33.90)  
2  Devine, Amelia  14  Radnor Aquatic Club NT  1:11.36     
     
35.14  1:11.36 (36.22)  
3  Montgomery, Margret  13  Radnor Aquatic Club NT  1:12.17  4  
     
35.40  1:12.17 (36.77)  
4  McClain, Haley  13  Radnor Aquatic Club NT  1:14.80  3  
     
35.69  1:14.80 (39.11)  
5  Miller, Kaitlyn  13  Radnor Aquatic Club NT  1:17.69     
     
37.38  1:17.69 (40.31)  
6  Kelly, Lidnsay  13  Radnor Aquatic Club NT  1:18.79     
     
38.06  1:18.79 (40.73)  
7  Collins, Audrey  13  Radnor Aquatic Club NT  1:19.78     
     
38.16  1:19.78 (41.62)  
8  Parks, Olivia  13  Norristown Area Aquatics Club NT  1:23.03  2  
     
40.30  1:23.03 (42.73)  
   
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Rai, Dyaus  15  Radnor Aquatic Club NT  58.06  6  
     
28.55  58.06 (29.51)  
2  Branigan, Carter  14  Radnor Aquatic Club NT  1:03.57  4  
     
31.26  1:03.57 (32.31)  
3  Brown, Mario  14  Norristown Area Aquatics Club NT  1:09.09  3  
     
34.72  1:09.09 (34.37)  
4  Mlodzienski, Leo  13  Radnor Aquatic Club NT  1:14.60  2  
     
36.55  1:14.60 (38.05)  
5  Stilley, Ethan  14  Norristown Area Aquatics Club 1:20.85  1:19.62  1  
     
39.81  1:19.62 (39.81)  
6  Carpenter, Devon  13  Norristown Area Aquatics Club NT  1:24.10     
     
40.17  1:24.10 (43.93)  
   
Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Edwards, Annika  16  Radnor Aquatic Club NT  1:03.03  6  
     
30.61  1:03.03 (32.42)  
2  Goncher, Sarah  15  Radnor Aquatic Club NT  1:08.41  4  
     
33.05  1:08.41 (35.36)  
3  Lee, Samantha  16  Radnor Aquatic Club NT  1:09.66     
     
33.78  1:09.66 (35.88)  
4  Myers, Elizabeth  15  Radnor Aquatic Club NT  1:10.95     
     
34.33  1:10.95 (36.62)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 10  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
5  Moyher, Emily  18  Radnor Aquatic Club NT  1:11.02  3  
     
33.01  1:11.02 (38.01)  
6  Frascella, Jane  15  Radnor Aquatic Club NT  1:15.23     
     
36.40  1:15.23 (38.83)  
7  Brooks, Eliza  15  Radnor Aquatic Club NT  1:18.92     
     
38.32  1:18.92 (40.60)  
8  Hsu, Sharon  16  Radnor Aquatic Club NT  1:27.04     
     
41.44  1:27.04 (45.60)  
9  Redcay, Katie  15  Norristown Area Aquatics Club 2:08.23  2:08.66  2  
     
1:04.32  2:08.66 (1:04.34)  
   
Event 36  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Snyder, Christopher  15  Radnor Aquatic Club NT  1:02.82  6  
     
2  Kline, Danny  16  Norristown Area Aquatics Club 1:16.11  1:14.85  4  
     
   
Event 37  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Reasons, Kayla   8  Radnor Aquatic Club NT  19.25  6  
     
2  Choo, Olivia   8  Radnor Aquatic Club NT  23.81  4  
     
3  Staton, Ysabel   8  Radnor Aquatic Club NT  28.06  3  
     
4  Herm, Samantha   7  Norristown Area Aquatics Club 34.40  32.61  2  
     
5  Brown, Claire   7  Radnor Aquatic Club NT  37.30     
     
6  Shoumer, Annabelle   6  Radnor Aquatic Club NT  37.40     
     
7  Crosley, Shayla   8  Norristown Area Aquatics Club 41.59  42.53  1  
     
8  Mastergeorge, Bella   8  Norristown Area Aquatics Club NT  48.81     
     
9  Arobone, Isabel   8  Norristown Area Aquatics Club NT  52.20     
     
10  Fanelli, Sara   6  Radnor Aquatic Club NT  58.13     
     
---  Jost, Abby   5  Norristown Area Aquatics Club 56.47  DQ     
     
---  Yack, Sydney   7  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
   
Event 38  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Feher, Dylan   8  Radnor Aquatic Club NT  23.87  6  
     
2  Grimley, Jack   8  Radnor Aquatic Club NT  24.96  4  
     
3  Phan, Jason   7  Norristown Area Aquatics Club 33.38  27.15  3  
     
4  Mountain, Harrison   8  Radnor Aquatic Club NT  28.37  2  
     
5  Herm, Lucas   8  Norristown Area Aquatics Club 28.19  30.47  1  
     
6  Cosgrove, Cole   7  Radnor Aquatic Club NT  31.46     
     
7  Laquidara, Lincoln   8  Norristown Area Aquatics Club 39.58  41.04     
     
   
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Wendt, Louisa  10  Radnor Aquatic Club NT  46.47  6  
     
2  Lantz-Goldstein, Bryn  10  Radnor Aquatic Club NT  46.84  4  
     
3  Helmke, Ava  10  Norristown Area Aquatics Club 50.37  48.90  3  
     
4  Herm, Kylie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  51.47     
     
5  Fenlin, Milly   9  Radnor Aquatic Club NT  51.79     
     
6  Daley-Gibson, Maeve   9  Radnor Aquatic Club NT  51.91  2  
     
7  Neilly, Mary   9  Radnor Aquatic Club NT  56.28     
     
8  Handen, Julia  10  Radnor Aquatic Club NT  1:06.12     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 11  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 39  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
9  Giuntoli, Alexandra   9  Radnor Aquatic Club NT  1:14.01     
     
10  Kelly, Cecelia  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:17.27     
     
11  Marinello, Carly   9  Norristown Area Aquatics Club NT  1:36.64  1  
     
---  Crist, Rachel   9  Norristown Area Aquatics Club 1:04.81  DQ     
     
   
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Chen, Conan  10  Radnor Aquatic Club NT  37.93  6  
     
2  Oswald, Zachary  10  Radnor Aquatic Club NT  45.73  4  
     
3  Koptyra, Zachary  10  Radnor Aquatic Club NT  46.66  3  
     
4  Krug, Kyle  10  Radnor Aquatic Club NT  49.00     
     
5  Brown, Michael  10  Norristown Area Aquatics Club NT  49.79     
     
6  O'Shea, Brenden  10  Radnor Aquatic Club NT  52.97     
     
7  Dowell, Jack  10  Norristown Area Aquatics Club NT  59.69  2  
     
8  Yu, Andrew  10  Radnor Aquatic Club NT  1:00.47     
     
---  Nelaturi, Seth  10  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
---  Ferrell, Ian  10  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
---  Lim, Ethan  10  Radnor Aquatic Club NT  DQ     
     
   
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Giardinelli, Haleigh  11  Radnor Aquatic Club NT  39.99  6  
     
2  Burke, Emma  11  Radnor Aquatic Club NT  41.85  4  
     
3  Hillman, Reese  12  Radnor Aquatic Club NT  42.02     
     
4  Kuklani, Richa  13  Radnor Aquatic Club NT  42.05     
     
5  Neilly, Hannah  11  Radnor Aquatic Club NT  42.33  3  
     
6  Mlodzienski, Sophia  11  Radnor Aquatic Club NT  42.35     
     
7  Philardeau-Planche, Madeleine  12  Radnor Aquatic Club NT  44.98     
     
8  Copas, Savina  11  Radnor Aquatic Club NT  45.07     
     
9  Ramesh, Anna  12  Radnor Aquatic Club NT  45.08     
     
10  Shoumer, Sarah  11  Radnor Aquatic Club NT  45.34     
     
11  Giuntoli, Anastasia  11  Radnor Aquatic Club NT  46.34     
     
12  King, Camryn  11  Radnor Aquatic Club NT  47.43     
     
13  Grasso, Nadia  12  Radnor Aquatic Club NT  48.32     
     
14  Rosin, Samantha  11  Radnor Aquatic Club NT  49.29     
     
15  Laquidara, Mia  11  Norristown Area Aquatics Club 46.65  50.64  2  
     
16  Wolin, Anneliese  11  Radnor Aquatic Club NT  54.56     
     
   
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Pawlow, Matthew  12  Radnor Aquatic Club NT  34.88  6  
     
2  Gibbs, Tommy  12  Norristown Area Aquatics Club NT  38.72  4  
     
3  Botticelli, Nicholas  12  Radnor Aquatic Club NT  42.81  3  
     
4  Reasons, Kyle  11  Radnor Aquatic Club NT  45.55  2  
     
5  Rocheleau, Michael  12  Radnor Aquatic Club NT  48.12     
     
6  Patterson, Sam  12  Radnor Aquatic Club NT  50.44     
     
---  Padula, Nate  11  Norristown Area Aquatics Club 55.63  DQ     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 12  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 43  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Margolies, Audrey  13  Radnor Aquatic Club NT  1:17.40  6  
     
34.50  1:17.40 (42.90)  
2  Vanderslice, Gabrielle  13  Radnor Aquatic Club NT  1:17.91     
     
36.49  1:17.91 (41.42)  
3  McKeaney, Avery  14  Radnor Aquatic Club NT  1:19.47  4  
     
37.46  1:19.47 (42.01)  
4  Montgomery, Margret  13  Radnor Aquatic Club NT  1:20.21  3  
     
37.79  1:20.21 (42.42)  
5  Wakiyama, Kelsey  13  Radnor Aquatic Club NT  1:23.89     
     
39.97  1:23.89 (43.92)  
6  Collins, Audrey  13  Radnor Aquatic Club NT  1:29.03     
     
41.98  1:29.03 (47.05)  
7  Kelly, Lidnsay  13  Radnor Aquatic Club NT  1:35.31     
     
10.01  1:35.31 (1:25.30)  
8  Granson, Anna  13  Radnor Aquatic Club NT  1:37.83     
     
45.46  1:37.83 (52.37)  
9  Mottolo, Sam  14  Norristown Area Aquatics Club 1:44.20  1:48.42  2  
     
50.78  1:48.42 (57.64)  
10  Brown, Caragh  14  Norristown Area Aquatics Club NT  1:57.40  1  
     
   
Event 44  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Gray, Matthew  13  Radnor Aquatic Club NT  1:08.23  6  
     
32.46  1:08.23 (35.77)  
2  Waskiewicz, Alex  14  Norristown Area Aquatics Club 1:15.85  1:17.31  4  
     
36.35  1:17.31 (40.96)  
3  Nagel, Luke  13  Radnor Aquatic Club NT  1:20.74  3  
     
37.31  1:20.74 (43.43)  
4  Hu, Junbo  13  Radnor Aquatic Club NT  1:23.34     
     
38.72  1:23.34 (44.62)  
5  Valle, Ryan  13  Norristown Area Aquatics Club 1:22.56  1:27.97  2  
     
11.11  1:27.97 (1:16.86)  
6  Bowman, Brandon  13  Radnor Aquatic Club NT  1:30.08     
     
41.84  1:30.08 (48.24)  
   
Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Wakiyama, Grace  16  Radnor Aquatic Club NT  1:12.12  6  
     
34.52  1:12.12 (37.60)  
2  Weaver, Grace  16  Radnor Aquatic Club NT  1:17.89  4  
     
37.20  1:17.89 (40.69)  
3  Hay, Louise  15  Radnor Aquatic Club NT  1:19.91     
     
37.89  1:19.91 (42.02)  
4  Octaviano, Zoie  17  Radnor Aquatic Club NT  1:20.22     
     
37.99  1:20.22 (42.23)  
5  Hahn, Sarah  15  Radnor Aquatic Club NT  1:21.28  3  
     
37.68  1:21.28 (43.60)  
6  Park, Sang-Hee  17  Radnor Aquatic Club NT  1:22.30     
     
38.08  1:22.30 (44.22)  
7  Brooks, Eliza  15  Radnor Aquatic Club NT  1:24.53     
     
38.81  1:24.53 (45.72)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 13  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
8  Kilcoyne, Christina  15  Norristown Area Aquatics Club 1:20.42  1:25.07  2  
     
40.00  1:25.07 (45.07)  
---  Redcay, Katie  15  Norristown Area Aquatics Club 2:31.78  DQ     
     
1:06.04  DQ (1:20.73)  
---  MacCormick, Erica  15  Radnor Aquatic Club NT  DQ     
     
42.16  DQ (46.57)  
   
Event 46  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Tague, Ryan  17  Radnor Aquatic Club NT  1:10.46  6  
     
33.09  1:10.46 (37.37)  
2  Kaplan, Phillip  15  Radnor Aquatic Club NT  1:14.64  4  
     
34.61  1:14.64 (40.03)  
3  Brooks, Zachary  18  Radnor Aquatic Club NT  1:18.08  3  
     
36.15  1:18.08 (41.93)  
4  Patota, Tom  17  Norristown Area Aquatics Club 1:18.95  1:19.22  2  
     
37.17  1:19.22 (42.05)  
   
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Reasons, Kayla   8  Radnor Aquatic Club NT  16.20  6  
     
2  Fanelli, Elayna   8  Radnor Aquatic Club NT  20.25  4  
     
3  Staton, Ysabel   8  Radnor Aquatic Club NT  22.34     
     
4  Nagel, Eliza   8  Radnor Aquatic Club NT  23.09  3  
     
5  Herm, Samantha   7  Norristown Area Aquatics Club 40.38  25.96     
     
6  DeMedio, Kenley   7  Norristown Area Aquatics Club NT  29.28     
     
7  Hantz, Lorelei   8  Norristown Area Aquatics Club 30.03  29.56  2  
     
8  Rhodes, Anie   8  Norristown Area Aquatics Club 32.79  30.43  1  
     
9  Brown, Claire   7  Radnor Aquatic Club NT  30.90     
     
10  Moran, Paige   8  Radnor Aquatic Club NT  32.28     
     
11  Madden, Jasmine   6  Norristown Area Aquatics Club 38.33  45.45     
     
12  Hayes, Katie   5  Norristown Area Aquatics Club NT  54.79     
     
   
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, Anders   8  Radnor Aquatic Club NT  19.75  6  
     
2  Grimley, Jack   8  Radnor Aquatic Club NT  20.34  4  
     
3  Wendt, Hogan   7  Radnor Aquatic Club NT  23.87  3  
     
4  Phan, Jason   7  Norristown Area Aquatics Club 32.48  29.84  2  
     
5  Dean, Jonathan   8  Norristown Area Aquatics Club NT  1:01.21  1  
     
---  Dellaratta, Christopher   8  Norristown Area Aquatics Club 34.41  DQ     
     
   
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Lindgren, Anne   9  Radnor Aquatic Club NT  33.83  6  
     
2  Wolfington, Demi   9  Radnor Aquatic Club NT  36.58  4  
     
3  Oswald, Delaney  10  Radnor Aquatic Club NT  37.08  3  
     
4  McManus, Ella  10  Norristown Area Aquatics Club 45.48  41.33  2  
     
5  Brown, Maddie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  47.28     
     
6  Lynch, Katie   9  Norristown Area Aquatics Club NT  48.47  1  
     
7  Daley-Gibson, Maeve   9  Radnor Aquatic Club NT  52.69     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 14  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 49  Girls 9-10 50 Yard Butterfly)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
8  Krug, Alyssa   9  Radnor Aquatic Club NT  55.08     
     
9  Fenlin, Milly   9  Radnor Aquatic Club NT  57.75     
     
   
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Chen, Conan  10  Radnor Aquatic Club NT  34.02  6  
     
2  Kellerman, Jacob  10  Radnor Aquatic Club NT  38.67  4  
     
3  Line, Greyson  10  Radnor Aquatic Club NT  39.15  3  
     
4  DeMedio, Nathan  10  Norristown Area Aquatics Club 52.43  58.26  2  
     
5  Nelaturi, Seth  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:24.13     
     
6  Ferrell, Ian  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:35.40  1  
     
---  Crosley, Russell  10  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
   
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Grimley, Taylor  11  Radnor Aquatic Club NT  30.25  6  
     
2  Coonley, Campbell  12  Radnor Aquatic Club NT  32.85  4  
     
3  Wolfington, Bailey  12  Radnor Aquatic Club NT  33.47  3  
     
4  Kuklani, Richa  13  Radnor Aquatic Club NT  35.29     
     
5  Mlodzienski, Sophia  11  Radnor Aquatic Club NT  37.20     
     
6  Wolfington, Abby  11  Radnor Aquatic Club NT  38.35     
     
7  Hillman, Reese  12  Radnor Aquatic Club NT  39.51     
     
8  Bloomfield, Gianna  11  Radnor Aquatic Club NT  41.60     
     
9  Martz, Meredith  12  Norristown Area Aquatics Club NT  41.79  2  
     
10  Wolin, Genevieve  11  Radnor Aquatic Club NT  41.97     
     
11  Murray Hayden, Caroline  11  Radnor Aquatic Club NT  42.34     
     
12  Shoumer, Sarah  11  Radnor Aquatic Club NT  43.27     
     
13  King, Camryn  11  Radnor Aquatic Club NT  46.03     
     
14  Tobias, Erin  11  Radnor Aquatic Club NT  47.96     
     
   
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Cosgrove, Rhett  12  Radnor Aquatic Club NT  32.21  6  
     
2  McManus, Sean  12  Norristown Area Aquatics Club NT  35.14  4  
     
3  Tierney, Brady  11  Radnor Aquatic Club NT  36.67  3  
     
4  Yeakle, Tate  11  Radnor Aquatic Club NT  38.21  2  
     
   
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, AnnaScott  13  Radnor Aquatic Club NT  1:11.08  6  
     
31.98  1:11.08 (39.10)  
2  Barber, Avery  13  Radnor Aquatic Club NT  1:12.36  4  
     
32.33  1:12.36 (40.03)  
3  Parks, Olivia  13  Norristown Area Aquatics Club NT  1:19.02  3  
     
34.97  1:19.02 (44.05)  
4  Kelly, Lidnsay  13  Radnor Aquatic Club NT  1:21.09     
     
37.58  1:21.09 (43.51)  
5  Miller, Kaitlyn  13  Radnor Aquatic Club NT  1:22.43     
     
37.74  1:22.43 (44.69)  
6  McClain, Haley  13  Radnor Aquatic Club NT  1:23.97  2  
     
36.40  1:23.97 (47.57)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 15  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 53  Girls 13-14 100 Yard Butterfly)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
7  Wright, Jordan  13  Radnor Aquatic Club NT  1:24.77     
     
37.92  1:24.77 (46.85)  
   
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Octaviano, Antonio  14  Radnor Aquatic Club NT  55.78  6  
     
26.67  55.78 (29.11)  
2  Branigan, Carter  14  Radnor Aquatic Club NT  1:01.63  4  
     
28.53  1:01.63 (33.10)  
3  Rai, Dyaus  15  Radnor Aquatic Club NT  1:03.77  3  
     
29.63  1:03.77 (34.14)  
4  Ruane, Tyler  13  Norristown Area Aquatics Club NT  1:16.93  2  
     
36.33  1:16.93 (40.60)  
---  Nellon-Owens, Deshawn  13  Norristown Area Aquatics Club NT  DQ     
     
50.63  DQ (1:07.55)  
   
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Ledwith, Madison  17  Radnor Aquatic Club NT  59.61  6  
     
27.84  59.61 (31.77)  
2  Myers, Grace  15  Radnor Aquatic Club NT  1:04.28  4  
     
29.82  1:04.28 (34.46)  
3  Goncher, Sarah  15  Radnor Aquatic Club NT  1:06.92     
     
30.55  1:06.92 (36.37)  
4  Metzger, Zoe  15  Radnor Aquatic Club NT  1:09.28  3  
     
31.66  1:09.28 (37.62)  
5  MacCormick, Erica  15  Radnor Aquatic Club NT  1:20.84     
     
37.78  1:20.84 (43.06)  
6  Hsu, Sharon  16  Radnor Aquatic Club NT  1:40.93     
     
42.83  1:40.93 (58.10)  
   
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Snyder, Christopher  15  Radnor Aquatic Club NT  56.82  6  
     
26.19  56.82 (30.63)  
2  Mlodzienski, Nicholas  15  Radnor Aquatic Club NT  58.10  4  
     
26.92  58.10 (31.18)  
3  O'Brien, Caleb  18  Radnor Aquatic Club NT  1:03.61  3  
     
28.99  1:03.61 (34.62)  
4  Kline, Danny  16  Norristown Area Aquatics Club 1:12.18  1:12.43  2  
     
32.69  1:12.43 (39.74)  
   
Event 57  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Dudley, Madeleine   8  Radnor Aquatic Club NT  39.53  6  
     
2  Fanelli, Elayna   8  Radnor Aquatic Club NT  41.82  4  
     
3  Stumacher, Sarah   7  Radnor Aquatic Club NT  53.43  3  
     
4  Rhodes, Anie   8  Norristown Area Aquatics Club 58.09  55.26  2  
     
5  DeMedio, Kenley   7  Norristown Area Aquatics Club 52.59  57.03  1  
     
6  Becker, Dylan   6  Norristown Area Aquatics Club 1:01.53  1:05.41     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 16  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 58  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Yu, Alexander   8  Radnor Aquatic Club NT  41.00  6  
     
2  Farhy, Jackson   8  Radnor Aquatic Club NT  45.77  4  
     
3  Feher, Dylan   8  Radnor Aquatic Club NT  50.00     
     
4  Mountain, Harrison   8  Radnor Aquatic Club NT  51.35  3  
     
5  Herm, Lucas   8  Norristown Area Aquatics Club 53.44  1:00.37  2  
     
6  Dellaratta, Christopher   8  Norristown Area Aquatics Club 1:09.00  1:07.26  1  
     
7  Laquidara, Lincoln   8  Norristown Area Aquatics Club NT  1:21.60     
     
   
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, Audrey  10  Radnor Aquatic Club NT  31.89  6  
     
2  Barusevicius, Riley  10  Radnor Aquatic Club NT  36.61  4  
     
3  Vassallo, Margherita   9  Radnor Aquatic Club NT  37.57  3  
     
4  Mroz, Caden  10  Norristown Area Aquatics Club 40.12  40.90  2  
     
5  Brown, Maddie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  41.00  1  
     
6  Kelly, Cecelia  10  Norristown Area Aquatics Club 44.33  48.69     
     
7  Brown, Annie  10  Norristown Area Aquatics Club NT  51.00     
     
8  Marinello, Carly   9  Norristown Area Aquatics Club 1:15.03  1:21.07     
     
   
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Movsowitz, Noah  10  Radnor Aquatic Club NT  34.08  6  
     
2  Barber, Jake  10  Radnor Aquatic Club NT  35.53  4  
     
3  Krug, Kyle  10  Radnor Aquatic Club NT  36.70  3  
     
4  Brown, Michael  10  Norristown Area Aquatics Club NT  44.40  2  
     
5  Crosley, Russell  10  Norristown Area Aquatics Club 49.18  54.35  1  
     
6  Ferrell, Ian  10  Norristown Area Aquatics Club 1:05.30  1:15.14     
     
   
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Hahn, Lilly  11  Radnor Aquatic Club NT  28.09  6  
     
2  Breck, Payton  13  Radnor Aquatic Club NT  29.54  4  
     
3  Nagel, Mackenzie  11  Radnor Aquatic Club NT  30.41  3  
     
4  Mlodzienski, Sophia  11  Radnor Aquatic Club NT  32.57     
     
5  Kuklani, Richa  13  Radnor Aquatic Club NT  33.66     
     
6  Shoumer, Sarah  11  Radnor Aquatic Club NT  33.74     
     
7  Ernst, Chloe  11  Radnor Aquatic Club NT  34.04     
     
8  Ramesh, Anna  12  Radnor Aquatic Club NT  34.78     
     
9  Hillman, Reese  12  Radnor Aquatic Club NT  34.98     
     
10  Chauhan, Aanchalika  12  Radnor Aquatic Club NT  35.20     
     
11  Giuntoli, Anastasia  11  Radnor Aquatic Club NT  36.47     
     
12  Grasso, Nadia  12  Radnor Aquatic Club NT  36.49     
     
13  Rosin, Samantha  11  Radnor Aquatic Club NT  38.03     
     
14  Philardeau-Planche, Madeleine  12  Radnor Aquatic Club NT  38.12     
     
15  VanBuskirk, Ash  12  Norristown Area Aquatics Club 38.78  39.25  2  
     
16  King, Camryn  11  Radnor Aquatic Club NT  39.55     
     
17  Wolin, Genevieve  11  Radnor Aquatic Club NT  40.65     
     
18  Tobias, Erin  11  Radnor Aquatic Club NT  43.93     
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 17  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Pawlow, Matthew  12  Radnor Aquatic Club NT  27.32  6  
     
2  Cosgrove, Rhett  12  Radnor Aquatic Club NT  30.05  4  
     
3  McDonough, Ryan  12  Radnor Aquatic Club NT  30.69  3  
     
4  McManus, Sean  12  Norristown Area Aquatics Club NT  31.64  2  
     
5  Lynch, Andy  12  Norristown Area Aquatics Club NT  32.97  1  
     
   
Event 63  Girls 13-14 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Handal, Isabel  14  Radnor Aquatic Club NT  26.83  6  
     
2  McKeaney, AnnaScott  13  Radnor Aquatic Club NT  27.60  4  
     
3  Margolies, Audrey  13  Radnor Aquatic Club NT  27.82  3  
     
4  Vanderslice, Gabrielle  13  Radnor Aquatic Club NT  28.67     
     
5  Bevenour, Holly  11  Radnor Aquatic Club NT  28.99     
     
6  Wright, Jordan  13  Radnor Aquatic Club NT  30.23     
     
7  Granson, Anna  13  Radnor Aquatic Club NT  30.48     
     
8  Collins, Audrey  13  Radnor Aquatic Club NT  30.52     
     
9  Miller, Kaitlyn  13  Radnor Aquatic Club NT  30.78     
     
10  Brown, Caragh  14  Norristown Area Aquatics Club NT  39.29  2  
     
   
Event 64  Boys 13-14 50 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Cosgeove, Willam  14  Radnor Aquatic Club NT  25.87  6  
     
2  Waskiewicz, Alex  14  Norristown Area Aquatics Club 29.67  27.42  4  
     
3  Stilley, Ethan  14  Norristown Area Aquatics Club 28.71  28.01  3  
     
4  Sanchez, Carlos  14  Radnor Aquatic Club NT  28.40  2  
     
5  Branes-Huff, Luke  14  Radnor Aquatic Club NT  28.53  1  
     
6  Nellon-Owens, Deshawn  13  Norristown Area Aquatics Club 39.09  40.33     
     
   
Event 65  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Ledwith, Madison  17  Radnor Aquatic Club NT  54.72  6  
     
26.60  54.72 (28.12)  
2  McKeaney, Alexandra  16  Radnor Aquatic Club NT  56.02  4  
     
26.91  56.02 (29.11)  
3  Moyher, Emily  18  Radnor Aquatic Club NT  1:00.40  3  
     
28.42  1:00.40 (31.98)  
4  Myers, Elizabeth  15  Radnor Aquatic Club NT  1:02.23     
     
29.01  1:02.23 (33.22)  
5  Park, Sang-Hee  17  Radnor Aquatic Club NT  1:04.77     
     
30.76  1:04.77 (34.01)  
6  Kilcoyne, Christina  15  Norristown Area Aquatics Club 1:04.91  1:07.17  2  
     
31.96  1:07.17 (35.21)  
7  Redcay, Katie  15  Norristown Area Aquatics Club 1:42.07  1:54.94  1  
     
   
Event 66  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Mlodzienski, Nicholas  15  Radnor Aquatic Club NT  55.84  6  
     
26.79  55.84 (29.05)  
2  Gianella, Gregory  17  Radnor Aquatic Club NT  1:03.19  4  
     
30.44  1:03.19 (32.75)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 18  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 66  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
3  Patota, Tom  17  Norristown Area Aquatics Club 1:01.78  1:04.21  3  
     
30.96  1:04.21 (33.25)  
   
Event 67  Girls 9-10 100 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  McKeaney, Audrey  10  Radnor Aquatic Club NT  1:23.11  6  
     
39.05  1:23.11 (44.06)  
2  Staton, Katherine  10  Radnor Aquatic Club NT  1:37.68  4  
     
46.81  1:37.68 (50.87)  
3  Helmke, Ava  10  Norristown Area Aquatics Club 1:48.24  1:38.35  3  
     
10.24  1:38.35 (1:28.11)  
4  Barusevicius, Riley  10  Radnor Aquatic Club NT  1:40.64  2  
     
48.99  1:40.64 (51.65)  
5  Lynch, Katie   9  Norristown Area Aquatics Club NT  1:43.63  1  
     
48.85  1:43.63 (54.78)  
   
Event 68  Boys 9-10 100 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Marr, Maximillian  10  Radnor Aquatic Club NT  1:19.25  6  
     
38.23  1:19.25 (41.02)  
2  Line, Greyson  10  Radnor Aquatic Club NT  1:29.72  4  
     
39.34  1:29.72 (50.38)  
3  Phan, Ryan  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:40.97  3  
     
49.22  1:40.97 (51.75)  
4  Pijawka, Christopher   9  Radnor Aquatic Club NT  1:47.95  2  
     
53.99  1:47.95 (53.96)  
5  VanBuskirk, Will   9  Norristown Area Aquatics Club 1:47.73  1:50.10  1  
     
52.98  1:50.10 (57.12)  
6  DeMedio, Nathan  10  Norristown Area Aquatics Club NT  1:53.85     
     
1:57.11  1:53.85 ( )  
   
Event 69  Girls 11-12 100 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Grimley, Taylor  11  Radnor Aquatic Club NT  1:10.72  6  
     
32.36  1:10.72 (38.36)  
2  Coonley, Campbell  12  Radnor Aquatic Club NT  1:14.42  4  
     
34.18  1:14.42 (40.24)  
3  Cella, Olivia  11  Radnor Aquatic Club NT  1:15.78  3  
     
34.73  1:15.78 (41.05)  
4  Chauhan, Aanchalika  12  Radnor Aquatic Club NT  1:27.41     
     
41.27  1:27.41 (46.14)  
5  Murray Hayden, Caroline  11  Radnor Aquatic Club NT  1:28.05     
     
12.18  1:28.05 (1:15.87)  
6  Ramesh, Anna  12  Radnor Aquatic Club NT  1:29.20     
     
40.25  1:29.20 (48.95)  
7  Rosin, Samantha  11  Radnor Aquatic Club NT  1:35.29     
     
44.57  1:35.29 (50.72)  
8  Brinton, Sammi  12  Norristown Area Aquatics Club NT  1:36.45  2  
     
45.73  1:36.45 (50.72)  
9  Martz, Meredith  12  Norristown Area Aquatics Club NT  1:36.77  1  
     
12.68  1:36.77 (1:24.09)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 19  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 70  Boys 11-12 100 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Duffy, Phillip  12  Radnor Aquatic Club NT  1:22.21  6  
     
38.05  1:22.21 (44.16)  
2  Reasons, Kyle  11  Radnor Aquatic Club NT  1:28.56  4  
     
12.45  1:28.56 (1:16.11)  
3  Padula, Nate  11  Norristown Area Aquatics Club NT  1:53.59  3  
     
57.58  1:53.59 (56.01)  
4  LeBendig, Will  11  Norristown Area Aquatics Club NT  1:54.38  2  
     
11.02  1:54.38 (1:43.36)  
   
Event 71  Girls 13-14 200 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Wilson, Frances  14  Radnor Aquatic Club NT  2:29.64  6  
     
31.54  1:09.60 (38.06)  1:55.40 (45.80)  2:29.64 (34.24)  
2  McKeaney, Avery  14  Radnor Aquatic Club NT  2:36.91  4  
     
32.78  1:13.83 (41.05)  1:57.82 (43.99)  2:36.91 (39.09)  
3  Barber, Avery  13  Radnor Aquatic Club NT  2:37.99  3  
     
33.06  1:11.02 (37.96)  2:01.29 (50.27)  2:37.99 (36.70)  
4  Parks, Olivia  13  Norristown Area Aquatics Club 2:47.04  2:50.03  2  
     
11.94  36.45 (24.51)  1:22.05 (45.60)  2:50.03 (1:27.98)  
   
Event 72  Boys 13-14 200 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Octaviano, Antonio  14  Radnor Aquatic Club NT  2:07.51  6  
     
26.90  1:00.93 (34.03)  1:35.72 (34.79)  2:07.51 (31.79)  
2  Gray, Matthew  13  Radnor Aquatic Club NT  2:17.22  4  
     
30.02  1:05.30 (35.28)  1:44.85 (39.55)  2:17.22 (32.37)  
3  Nagel, Luke  13  Radnor Aquatic Club NT  2:30.75  3  
     
32.15  1:10.36 (38.21)  1:56.37 (46.01)  2:30.75 (34.38)  
4  Brown, Mario  14  Norristown Area Aquatics Club 2:25.93  2:31.54  2  
     
29.59  1:07.48 (37.89)  1:57.51 (50.03)  2:31.54 (34.03)  
5  Valle, Ryan  13  Norristown Area Aquatics Club NT  2:46.03  1  
     
36.06  1:18.32 (42.26)  2:08.72 (50.40)  2:46.03 (37.31)  
6  Carpenter, Devon  13  Norristown Area Aquatics Club NT  2:59.59     
     
39.84  2:19.18 (1:39.34)  2:59.91 (40.73)  2:59.59 ( )  
   
Event 73  Girls 15 & Over 200 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Kalandadze, Anna  15  Radnor Aquatic Club NT  2:17.51  6  
     
28.56  1:06.53 (37.97)  1:45.83 (39.30)  2:17.51 (31.68)  
2  Wakiyama, Grace  16  Radnor Aquatic Club NT  2:25.60  4  
     
31.20  1:11.68 (40.48)  1:52.01 (40.33)  2:25.60 (33.59)  
3  Myers, Grace  15  Radnor Aquatic Club NT  2:28.87  3  
     
31.06  1:10.04 (38.98)  1:55.44 (45.40)  2:28.87 (33.43)  
---  Chou, Tiffany  17  Radnor Aquatic Club NT  X2:30.65     
     
30.25  1:10.44 (40.19)  1:58.25 (47.81)  2:30.65 (32.40)  
---  Brooks, Eliza  15  Radnor Aquatic Club NT  X2:40.72     
     
32.89  1:14.71 (41.82)  2:06.13 (51.42)  2:40.72 (34.59)  
   
Event 74  Boys 15 & Over 200 Yard IM  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Davis, Andrew  15  Radnor Aquatic Club NT  2:30.65  6  
     
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 20  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
(Event 74  Boys 15 & Over 200 Yard IM)  
 Name  Age  Team Seed Time Finals Time  Points  
  
2  Kline, Danny  16  Norristown Area Aquatics Club 2:36.89  2:40.72  4  
     
   
Event 75  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:19.80  8  
     
 1) Reasons, Kayla 8 2) Dudley, Madeleine 8 3) Ade, Natalie 8 4) Fanelli, Elayna 8  
  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  1:38.62  4  
     
 1) Fanelli, Sara 6 2) Moran, Paige 8 3) Staton, Ysabel 8 4) Nagel, Eliza 8  
  
58.58  1:38.62 (40.04)  
3  Norristown Area Aquatics Club      A 1:37.54  1:39.22  2  
     
 1) DeMedio, Kenley 7 2) Herm, Samantha 7 3) Rhodes, Anie 8 4) Hayes, Madelyn 8  
  
54.24  1:39.22 (44.98)  
4  Radnor Aquatic Club      C NT  1:53.39     
     
 1) Brown, Claire 7 2) Shoumer, Annabelle 6 3) Reasons, Kaitlyn 5 4) Stumacher, Sarah 7  
  
1:07.46  1:53.39 (45.93)  
5  Norristown Area Aquatics Club      B 1:51.34  2:09.63     
     
 1) Hantz, Lorelei 8 2) Rodweller, Leila 7 3) Madden, Jasmine 6 4) Becker, Dylan 6  
  
10.40  2:09.63 (1:59.23)  
6  Norristown Area Aquatics Club      C 2:28.61  3:13.36     
     
 1) Hayes, Katie 5 2) Crosley, Shayla 8 3) Jost, Abby 5 4) Arobone, Isabel 8  
  
   
Event 76  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:18.39  8  
     
 1) Wendt, Hogan 7 2) Yu, Alexander 8 3) Farhy, Jackson 8 4) Grimley, Jack 8  
  
39.87  1:18.39 (38.52)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  1:32.59  4  
     
 1) Cosgrove, Cole 7 2) Lund, Joshua 7 3) McKeaney, Anders 8 4) Feher, Dylan 8  
  
53.91  1:32.59 (38.68)  
3  Norristown Area Aquatics Club      A 1:53.31  2:01.85  2  
     
 1) Phan, Jason 7 2) Dean, Jonathan 8 3) Laquidara, Lincoln 8 4) Herm, Lucas 8  
  
   
Event 77  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:18.81  8  
     
 1) Wendt, Louisa 10 2) Lantz-Goldstein, Bryn 10 3) Wolfington, Demi 9 4) Lindgren, Anne 9  
  
33.89  1:09.29 (35.40)  1:25.30 (16.01)  2:18.81 (53.51)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:31.96  4  
     
 1) Barusevicius, Riley 10 2) Scott, Eliza 9 3) Vassallo, Margherita 9 4) Oswald, Delaney 10  
  
37.88  1:19.84 (41.96)  1:47.02 (27.18)  2:31.96 (44.94)  
3  Norristown Area Aquatics Club      A 2:34.16  2:41.59  2  
     
 1) Herm, Kylie 10 2) Lynch, Katie 9 3) Mroz, Caden 10 4) McManus, Ella 10  
  
12.50  39.35 (26.85)  1:19.74 (40.39)  2:41.59 (1:21.85)  
4  Radnor Aquatic Club      C NT  2:53.46     
     
 1) Staton, Katherine 10 2) Krug, Alyssa 9 3) Daley-Gibson, Maeve 9 4) Handen, Julia 10  
  
39.67  1:27.97 (48.30)  2:53.46 (1:25.49)  
5  Norristown Area Aquatics Club      B 3:44.57  4:04.78     
     
 1) Kelly, Cecelia 10 2) LeBendig, Lauren 10 3) Crist, Rachel 9 4) Marinello, Carly 9  
  
51.92  1:07.08 (15.16)  1:48.84 (41.76)  4:04.78 (2:15.94)  
 
 
Baldwin School HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:30 AM  11/21/2016  Page 21  
 NAAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/19/2016  
 SAL Double Dual Meet Template  
 Records Report updated 2 Aug 05  
 Results  
   
Event 78  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  2:11.21  8  
     
 1) Chen, Conan 10 2) Kellerman, Jacob 10 3) Oswald, Zachary 10 4) Marr, Maximillian 10  
  
32.25  48.35 (16.10)  1:06.77 (18.42)  2:11.21 (1:04.44)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:30.15  4  
     
 1) Barber, Jake 10 2) Line, Greyson 10 3) Krug, Kyle 10 4) Pijawka, Christopher 9  
  
35.79  52.24 (16.45)  1:12.50 (20.26)  2:30.15 (1:17.65)  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:45.08     
     
 1) Koptyra, Zachary 10 2) Oken, James 10 3) Lim, Ethan 10 4) Lund, Matthew 9  
  
37.61  1:19.25 (41.64)  2:04.69 (45.44)  2:45.08 (40.39)  
4  Norristown Area Aquatics Club      A 2:45.25  2:56.21  2  
     
 1) Dowell, Jack 10 2) VanBuskirk, Will 9 3) Phan, Ryan 10 4) Brown, Michael 10  
  
45.30  1:32.34 (47.04)  2:11.89 (39.55)  2:56.21 (44.32)  
   
Event 79  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:59.28  8  
     
 1) Grimley, Taylor 11 2) Bevenour, Holly 11 3) Ramesh, Anna 12 4) Hahn, Lilly 11  
  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:00.66  4  
     
 1) Breck, Payton 13 2) Cella, Olivia 11 3) Neilly, Hannah 11 4) Nagel, Mackenzie 11  
  
3  Radnor Aquatic Club      C NT  2:07.76     
     
 1) Giardinelli, Haleigh 11 2) Wolfington, Bailey 12 3) Farhy, Seneca 12 4) Coonley, Campbell 12  
  
4  Norristown Area Aquatics Club      A 2:34.17  2:43.10  2  
     
 1) VanBuskirk, Ash 12 2) Martz, Meredith 12 3) Laquidara, Mia 11 4) Brinton, Sammi 12  
  
   
Event 80  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay  
 Team     Relay Seed Time Finals Time  Points  
  
1  Radnor Aquatic Club      A NT  1:58.22  8  
     
 1) Tierney, Brady 11 2) McDonough, Ryan 12 3) Cosgrove, Rhett 12 4) Pawlow, Matthew 12  
  
30.32  1:01.04 (30.72)  1:31.32 (30.28)  1:58.22 (26.90)  
2  Radnor Aquatic Club      B NT  2:12.75  4  
     
 1) Patterson, Sam 12 2) Yeakle, Tate 11 3) Scott, Aidan 12 4) Duffy, Phillip 12  
  
33.15  1:07.05 (33.90)  1:41.00 (33.95)  2:12.75 (31.75)  
3  Norristown Area Aquatics Club      A NT  2:14.51  2  
     
 1) Lynch, Andy 12 2) LeBendig, Will 11 3) McManus, Sean 12 4) Gibbs, Tommy 12  
  
10.27  33.62 (23.35)  1:14.97 (41.35)  2:14.51 (59.54)  
---  Radnor Aquatic Club