Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 1
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 1  Girls 11 & Under 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
 11
1
Conover, Trinitie
74.10
6
NT
Radnor Aquatic Club
 11
2
Hahn, Lilly
72.50
4
NT
Radnor Aquatic Club
 11
3
Cella, Olivia
68.65
3
NT
 
Event 2  Boys 11 & Under 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Botticelli, Brandon
36.75
6
NT
Radnor Aquatic Club
  8
2
Botticelli, David
30.36
4
NT
 
Event 3  Girls 14 & Under 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
McLean, Julia
97.95
6
NT
Radnor Aquatic Club
 13
2
Cutler, Paige
87.15
4
NT
Radnor Aquatic Club
 12
3
Clark, Louisa
76.40
3
NT
 
Event 4  Boys 14 & Under 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Chettle, Brian
110.00
6
NT
Radnor Aquatic Club
 12
2
Buono, Roman
82.20
4
NT
Radnor Aquatic Club
 12
3
Botticelli, Nicholas
81.20
3
NT
Radnor Aquatic Club
 12
4
Birdy, Benjamin
68.05
 
NT
 
Event 5  Girls 15 & Over 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
McLean, Julia
117.70
6
NT
Radnor Aquatic Club
 13
2
Cutler, Paige
109.55
4
NT
Radnor Aquatic Club
 12
3
Clark, Louisa
109.00
3
NT
 
Event 6  Boys 15 & Over 1 mtr Diving
Age
Name
Team
Finals Score
 
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Chettle, Brian
141.20
6
NT
Radnor Aquatic Club
 15
2
Hatzell, Luke
122.85
4
NT
Radnor Aquatic Club
 12
3
Buono, Roman
109.45
3
NT
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:19.62
8
1:11.21
1) Ade, Natalie 8
2) Reasons, Kayla 8
3) Dudley, Madeleine 8
4) Tierney, Carson 8
1:19.62 (36.85)
42.77
    B
2
Radnor Aquatic Club
1:41.32
4
1:26.78
1) Davis, Astrid 8
2) Fanelli, Elayna 8
3) Staton, Ysabel 8
4) Nagel, Eliza 8
1:41.32 (51.32)
50.00
    C
3
Radnor Aquatic Club
1:44.96
 
1:40.38
1) Shoumer, Annabelle 6
2) Stumacher, Sarah 7
3) Baykara, Kayla 8
4) Moran, Paige 8
    A
4
Plymouth Whitemarsh A C
1:45.10
2
1:12.59
1) White, Semaj 6
2) Piacitelli, Talia 7
3) Abruzzo, Gabi 7
4) Helenski, Chloe 7
1:45.10 (36.63)
1:08.47
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 2
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:28.52
8
1:22.56
1) Yu, Alexander 8
2) Feher, Dylan 8
3) McKeaney, Anders 8
4) Farhy, Jackson 8
1:28.52 (39.60)
48.92
    A
2
Plymouth Whitemarsh A C
1:59.29
4
NT
1) Piacitelli, James 7
2) Walters, Ezra, Ez, Ezzie 8
3) Scheuerman, Hunter 7
4) Babka, Erik 7
1:59.29 (55.32)
1:03.97
 
Event 9  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:36.92
8
2:28.12
1) Oswald, Delaney 10
2) Lantz-Goldstein, Bryn 10
3) McKeaney, Audrey 10
4) Vassallo, Margherita 9
2:36.92 (1:11.67)
1:25.25 (30.24)
55.01 (15.19)
39.82
    C
2
Radnor Aquatic Club
3:01.24
4
NT
1) Davis, Heidi 10
2) Casey, Sofia 9
3) Neilly, Mary 9
4) Krug, Alyssa 9
3:01.24 (1:18.40)
1:42.84 ( )
    B
3
Radnor Aquatic Club
3:12.13
 
2:37.28
1) Casey, Isabella 10
2) Staton, Katherine 10
3) Crawford, Emma 10
4) Scott, Eliza 9
3:12.13 (1:43.00)
1:29.13 (31.00)
58.13 (17.57)
40.56
    A
---
Plymouth Whitemarsh A C
DQ
 
1:51.59
1) Coombs, Ava 7
2) Walters, Ava 9
3) Paldino, Ella 8
4) Keagy, Jennifer 8
DQ (1:14.11)
1:30.13 (16.94)
1:13.19 (15.71)
57.48
 
Event 10  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:24.65
8
2:20.48
1) Oswald, Zachary 10
2) Chen, Conan 10
3) Marr, Maximillian 10
4) Barber, Jake 10
2:24.65 (36.28)
1:48.37 (34.48)
1:13.89 (37.01)
36.88
    B
2
Radnor Aquatic Club
2:51.09
4
2:35.39
1) O'Shea, Brenden 10
2) Movsowitz, Noah 10
3) Line, Greyson 10
4) Hopkins, David 10
2:51.09 (40.49)
2:10.60 (38.77)
1:31.83 (50.24)
41.59
    C
3
Radnor Aquatic Club
2:57.90
 
2:45.34
1) Oken, James 10
2) Krug, Kyle 10
3) Coonley, Coleman 10
4) Pijawka, Christopher 9
2:57.90 (39.50)
2:18.40 ( )
    A
4
Plymouth Whitemarsh A C
3:34.45
2
NT
1) Olszewski, Brady 9
2) Lancaster, Max 9
3) Perera, Kemith 10
4) Helenski, Owen 10
3:34.45 (49.64)
2:44.81 (36.01)
2:08.80 (1:21.23)
47.57
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:10.06
8
2:10.17
1) Hahn, Lilly 11
2) Grimley, Taylor 11
3) Neilly, Hannah 11
4) Breck, Payton 13
2:10.06 (29.55)
1:40.51 (31.88)
1:08.63 (37.27)
31.36
    B
2
Radnor Aquatic Club
2:19.08
4
2:13.09
1) Cella, Olivia 11
2) Mlodzienski, Sophia 11
3) Coonley, Campbell 12
4) Nagel, Mackenzie 11
2:19.08 (31.04)
1:48.04 (31.82)
1:16.22 (40.25)
35.97
    C
3
Radnor Aquatic Club
2:30.60
 
NT
1) Moyher, Kiersten 11
2) Kuklani, Richa 13
3) Copas, Savina 11
4) Farhy, Seneca 12
2:30.60 (30.27)
2:00.33 (37.48)
1:22.85 (40.66)
42.19
    A
---
Plymouth Whitemarsh A C
DQ
 
1:58.18
1) Scarola, Isabella 9
2) Kitsul, Kristina 9
3) Abruzzo, Tori 9
4) Depalma, Norah 11
DQ (33.82)
1:59.89 (31.07)
1:28.82 (30.67)
58.15
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 3
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Plymouth Whitemarsh A C
2:15.27
8
NT
1) Zhou, Andrew 11
2) Scheuerman, Kurt 11
3) Clark, Wil 11
4) Guller, Joe 12
2:15.27 (28.90)
1:46.37 (32.09)
1:14.28 (41.89)
32.39
    A
2
Radnor Aquatic Club
2:15.29
4
2:06.82
1) McDonough, Ryan 12
2) Pawlow, Matthew 12
3) Duffy, Phillip 12
4) Tierney, Brady 11
2:15.29 (27.70)
1:47.59 (40.54)
1:07.05 (33.93)
33.12
    B
3
Radnor Aquatic Club
2:26.33
2
NT
1) Patterson, Sam 12
2) Botticelli, Nicholas 12
3) Slate, Gavin 12
4) Movsowitz, Ryan 12
2:26.33 (31.97)
1:54.36 (32.89)
1:21.47 (42.64)
38.83
    C
---
Radnor Aquatic Club
X2:48.20
 
NT
1) Yu, Andrew 10
2) Scott, Aidan 12
3) Coonley, Coleman 10
4) Reasons, Kyle 11
2:48.20 (31.67)
2:16.53 (46.81)
1:29.72 (44.93)
44.79
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:00.13
8
2:03.17
1) Barber, Avery 13
2) Margolies, Audrey 13
3) McKeaney, AnnaScott 13
4) Handal, Isabel 14
2:00.13 (25.34)
1:34.79 (29.51)
1:05.28 (33.99)
31.29
    A
2
Plymouth Whitemarsh A C
2:01.00
4
1:53.30
1) Olszewski, Kayleigh 13
2) Kim, Karis 13
3) Stuart, Natalie 11
4) Markey, Madelyn 11
2:01.00 (26.57)
1:34.43 (29.63)
1:04.80 (33.91)
30.89
    B
3
Radnor Aquatic Club
2:04.72
2
NT
1) Wydeven, Lucy 14
2) Vanderslice, Gabrielle 13
3) Wilson, Frances 14
4) Reynolds, Emily 13
2:04.72 (27.86)
1:36.86 (30.61)
1:06.25 (36.11)
30.14
    C
4
Radnor Aquatic Club
2:11.23
 
NT
1) Montgomery, Margret 13
2) McKeaney, Avery 14
3) Wakiyama, Kelsey 13
4) Collins, Audrey 13
2:11.23 (29.11)
1:42.12 (31.35)
1:10.77 (37.50)
33.27
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:46.19
8
1:50.29
1) Rai, Dyaus 15
2) Octaviano, Antonio 14
3) Branigan, Carter 14
4) Cosgeove, Willam 14
1:46.19 (25.21)
1:20.98 (26.00)
54.98 (27.80)
27.18
    B
2
Radnor Aquatic Club
2:02.37
4
NT
1) Mlodzienski, Leo 13
2) Gray, Matthew 13
3) Nagel, Luke 13
4) Casey, Patrick 13
2:02.37 (26.65)
1:35.72 (31.61)
1:04.11 (31.28)
32.83
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:52.28
8
1:53.52
1) Edwards, Annika 16
2) Wakiyama, Grace 16
3) Kalandadze, Anna 15
4) Ledwith, Madison 17
1:52.28 (24.34)
1:27.94 (26.48)
1:01.46 (30.85)
30.61
    A
2
Plymouth Whitemarsh A C
1:53.19
4
1:47.80
1) Cullen, Casey 12
2) Abruzzo, Mia 12
3) Cullen, Julia 16
4) Andress, Alana 14
1:53.19 (26.16)
1:27.03 (26.15)
1:00.88 (30.48)
30.40
    B
3
Radnor Aquatic Club
1:58.31
2
NT
1) Smolyansky, Alexandra 17
2) Weaver, Grace 16
3) Myers, Grace 15
4) McKeaney, Alexandra 16
1:58.31 (54.01)
1:04.30 (19.11)
45.19 (15.82)
29.37
    C
4
Radnor Aquatic Club
2:05.19
 
NT
1) Lee, Samantha 16
2) Octaviano, Zoie 17
3) Goncher, Sarah 15
4) Moyher, Emily 18
2:05.19 (26.01)
1:39.18 (30.73)
1:08.45 (36.39)
32.06
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 4
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:47.44
8
1:51.39
1) King, Mackenzie 17
2) Tague, Ryan 17
3) Snyder, Christopher 15
4) Gianella, Gregory 17
1:47.44 (21.98)
1:25.46 (24.99)
1:00.47 (31.26)
29.21
    B
2
Radnor Aquatic Club
1:51.21
4
NT
1) Keer, Dylan 18
2) Mlodzienski, Nicholas 15
3) O'Brien, Caleb 18
4) Kanto, Connor 16
1:51.21 (25.40)
1:25.81 (26.70)
59.11 (31.32)
27.79
    A
3
Plymouth Whitemarsh A C
2:19.41
2
NT
1) Guller, Jake 15
2) Taylor, Ryan 13
3) Clark, Jack 13
4) Taylor, Aaron 11
2:19.41 (39.41)
1:40.00 (31.14)
1:08.86 (37.54)
31.32
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Reasons, Kayla
15.06
6
14.45
Radnor Aquatic Club
  8
2
Tierney, Carson
17.07
4
16.56
Radnor Aquatic Club
  8
3
Ade, Natalie
18.28
 
18.25
Radnor Aquatic Club
  8
4
Baykara, Kayla
18.36
 
21.19
Radnor Aquatic Club
  8
5
Nagel, Eliza
18.60
3
18.07
Radnor Aquatic Club
  8
6
Staton, Ysabel
20.08
 
19.28
Plymouth Whitemarsh A C
  7
7
Helenski, Chloe
21.22
2
23.56
Radnor Aquatic Club
  8
8
Moran, Paige
23.14
 
21.09
Radnor Aquatic Club
  7
9
Stumacher, Sarah
24.37
 
22.25
Radnor Aquatic Club
  6
10
Fanelli, Sara
33.12
 
23.41
Plymouth Whitemarsh A C
  6
11
White, Semaj
40.50
1
32.72
Plymouth Whitemarsh A C
  6
12
Scheuerman, Aaliyah
41.79
 
38.16
 
Event 18  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
McKeaney, Anders
17.03
6
21.64
Plymouth Whitemarsh A C
  8
2
Walters, Ezra, Ez, Ezzie
19.18
4
NT
Radnor Aquatic Club
  8
3
Feher, Dylan
20.90
3
19.75
Radnor Aquatic Club
  8
4
Farhy, Jackson
21.66
2
17.54
Plymouth Whitemarsh A C
  7
5
Scheuerman, Hunter
22.12
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  7
6
Piacitelli, James
27.23
1
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  6
7
Perera, Imeth
44.25
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  6
8
Lee, Nathan
52.69
 
NT
 
Event 19  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Casey, Isabella
1:12.07
6
1:13.02
1:12.07 (38.65)
33.42
Radnor Aquatic Club
 10
2
Lantz-Goldstein, Bryn
1:13.12
4
1:11.84
1:13.12 (39.10)
34.02
Plymouth Whitemarsh A C
  8
3
Keagy, Jennifer
1:22.38
3
1:23.93
1:22.38 (44.42)
37.96
Radnor Aquatic Club
  9
4
Vassallo, Margherita
1:27.14
2
1:25.49
1:27.14 (47.74)
39.40
Plymouth Whitemarsh A C
  8
5
Paldino, Ella
1:29.31
1
1:26.20
1:29.31 (47.68)
41.63
Radnor Aquatic Club
  9
6
Casey, Sofia
1:30.87
 
NT
1:30.87 (1:19.36)
11.51
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 5
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 19  Girls 9-10 100 Yard Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  9
7
Daley-Gibson, Maeve
1:40.00
 
NT
1:40.00 (52.24)
47.76
Radnor Aquatic Club
  9
8
Giuntoli, Alexandra
1:58.34
 
1:57.02
Plymouth Whitemarsh A C
  9
---
Walters, Ava
X1:06.35
 
NT
1:06.35 (34.29)
32.06
 
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Marr, Maximillian
1:09.26
6
1:08.06
1:09.26 (58.17)
11.09
Radnor Aquatic Club
 10
2
Barber, Jake
1:21.01
4
1:21.34
1:21.01 (43.35)
37.66
Radnor Aquatic Club
 10
3
Coonley, Coleman
1:28.47
 
NT
1:28.47 (45.09)
43.38
Radnor Aquatic Club
 10
4
O'Shea, Brenden
1:28.83
3
1:28.60
1:28.83 (48.57)
40.26
Radnor Aquatic Club
 10
5
Oken, James
1:32.19
 
1:32.56
1:32.19 (48.71)
43.48
Radnor Aquatic Club
 10
6
Hopkins, David
1:33.87
 
NT
1:33.87 (1:22.58)
11.29
Radnor Aquatic Club
 10
7
Yu, Andrew
1:34.02
 
1:35.98
1:34.02 (49.63)
44.39
Plymouth Whitemarsh A C
 10
8
Perera, Kemith
1:36.45
2
NT
1:36.45 (51.71)
44.74
Radnor Aquatic Club
 10
9
Lim, Ethan
1:42.15
 
1:40.89
1:42.15 ( )
1:42.26
Plymouth Whitemarsh A C
  9
10
Lancaster, Max
1:47.36
1
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 10
11
Helenski, Owen
1:57.32
 
NT
1:57.32 (1:03.85)
53.47
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 11
1
Stuart, Natalie
58.66
6
58.64
58.66 (30.13)
28.53
Radnor Aquatic Club
 11
2
Hahn, Lilly
59.36
4
1:00.51
59.36 (30.05)
29.31
Radnor Aquatic Club
 12
3
Farhy, Seneca
1:10.33
3
1:10.74
1:10.33 (37.12)
33.21
Radnor Aquatic Club
 11
4
Copas, Savina
1:12.80
 
1:10.64
1:12.80 (38.16)
34.64
Radnor Aquatic Club
 11
5
Bloomfield, Gianna
1:14.47
 
1:13.73
1:14.47 (39.35)
35.12
Radnor Aquatic Club
 11
6
Murray Hayden, Caroline
1:15.36
 
1:15.41
1:15.36 (40.28)
35.08
Radnor Aquatic Club
 11
7
Ernst, Chloe
1:22.85
 
1:19.26
1:22.85 (43.36)
39.49
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 12
1
Pawlow, Matthew
58.69
6
59.88
58.69 (31.25)
27.44
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 6
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 22  Boys 11-12 100 Yard Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 12
2
Guller, Joe
1:02.62
4
NT
1:02.62 (33.11)
29.51
Radnor Aquatic Club
 12
3
Duffy, Phillip
1:07.71
3
1:07.53
1:07.71 (35.09)
32.62
Radnor Aquatic Club
 12
4
Movsowitz, Ryan
1:09.68
2
1:09.47
1:09.68 (35.73)
33.95
Radnor Aquatic Club
 12
5
Slate, Gavin
1:12.04
 
NT
1:12.04 (37.76)
34.28
Radnor Aquatic Club
 12
6
Rocheleau, Michael
1:13.71
 
NT
1:13.71 (39.88)
33.83
Plymouth Whitemarsh A C
 11
7
Scheuerman, Kurt
1:20.58
1
NT
1:20.58 (41.06)
39.52
 
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 12
1
Cullen, Casey
56.06
6
58.68
56.06 (28.93)
27.13
Radnor Aquatic Club
 14
2
Handal, Isabel
57.08
4
58.94
57.08 (29.82)
27.26
Plymouth Whitemarsh A C
 13
3
Kim, Karis
58.18
3
NT
58.18 (30.36)
27.82
Radnor Aquatic Club
 13
4
Barber, Avery
59.85
2
NT
59.85 (31.49)
28.36
Radnor Aquatic Club
 14
5
Wilson, Frances
1:00.27
 
1:04.17
1:00.27 (31.67)
28.60
Radnor Aquatic Club
 13
6
Reynolds, Emily
1:01.59
1
1:02.64
1:01.59 (32.85)
28.74
Radnor Aquatic Club
 13
7
Montgomery, Margret
1:03.11
 
1:03.03
1:03.11 (33.23)
29.88
Radnor Aquatic Club
 13
8
Granson, Anna
1:06.59
 
1:07.87
1:06.59 (35.12)
31.47
Radnor Aquatic Club
 13
9
Collins, Audrey
1:07.61
 
1:05.40
1:07.61 (35.50)
32.11
Radnor Aquatic Club
 13
10
Miller, Kaitlyn
1:08.42
 
1:06.06
1:08.42 (36.62)
31.80
Plymouth Whitemarsh A C
 13
---
Olszewski, Kayleigh
X1:00.75
 
1:00.44
1:00.75 (31.63)
29.12
 
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Cosgeove, Willam
55.93
6
56.06
Radnor Aquatic Club
 13
2
Casey, Patrick
57.81
4
58.23
Radnor Aquatic Club
 14
3
Sanchez, Carlos
1:03.00
3
1:02.10
Plymouth Whitemarsh A C
 13
4
Taylor, Ryan
1:04.80
2
NT
Radnor Aquatic Club
 12
5
Patterson, Sam
1:10.78
 
NT
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 16
1
Cullen, Julia
1:58.18
6
2:00.43
1:58.18 (30.77)
1:27.41 (30.28)
57.13 (29.91)
27.22
Radnor Aquatic Club
 16
2
McKeaney, Alexandra
2:03.83
4
2:02.63
2:03.83 (32.29)
1:31.54 (32.27)
59.27 (31.40)
27.87
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 7
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 25  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 15
3
Myers, Grace
2:09.07
3
NT
2:09.07 (33.15)
1:35.92 (34.10)
1:01.82 (32.23)
29.59
Radnor Aquatic Club
 15
4
Myers, Elizabeth
2:14.77
2
NT
2:14.77 (34.90)
1:39.87 (35.37)
1:04.50 (34.03)
30.47
 
Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 18
1
Keer, Dylan
1:55.73
6
NT
1:55.73 (31.38)
1:24.35 (29.86)
54.49 (28.67)
25.82
Radnor Aquatic Club
 18
2
O'Brien, Caleb
2:06.04
4
2:04.76
2:06.04 (1:05.84)
1:00.20 (32.47)
27.73 (16.32)
11.41
Radnor Aquatic Club
 16
3
Kanto, Connor
2:06.56
3
NT
2:06.56 (32.06)
1:34.50 (33.68)
1:00.82 (32.54)
28.28
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Reasons, Kayla
16.32
6
17.21
Radnor Aquatic Club
  8
2
Ade, Natalie
21.11
4
21.81
Radnor Aquatic Club
  8
3
Staton, Ysabel
22.94
3
22.75
Radnor Aquatic Club
  8
4
Baykara, Kayla
23.93
 
25.06
Radnor Aquatic Club
  6
5
Shoumer, Annabelle
31.36
 
38.84
Radnor Aquatic Club
  5
6
Reasons, Kaitlyn
37.41
 
32.36
Radnor Aquatic Club
  6
7
Fanelli, Sara
40.19
 
38.87
Plymouth Whitemarsh A C
  6
8
White, Semaj
43.50
2
42.05
Plymouth Whitemarsh A C
  6
9
Scheuerman, Aaliyah
46.90
1
33.78
Plymouth Whitemarsh A C
  7
---
Abruzzo, Gabi
XDQ
 
18.00
 
Event 28  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Yu, Alexander
21.59
6
21.95
Radnor Aquatic Club
  8
2
Mountain, Harrison
25.97
4
32.23
Plymouth Whitemarsh A C
  7
3
Scheuerman, Hunter
26.87
3
NT
Radnor Aquatic Club
  7
4
Cosgrove, Cole
30.21
2
23.95
Plymouth Whitemarsh A C
  7
5
Babka, Erik
32.66
1
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  7
6
Piacitelli, James
33.41
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  6
7
Perera, Imeth
45.00
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  6
8
Lee, Nathan
52.08
 
NT
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Walters, Ava
35.21
 
NT
Radnor Aquatic Club
 10
2
McKeaney, Audrey
39.72
6
39.29
Radnor Aquatic Club
 10
3
Oswald, Delaney
41.67
4
39.87
Radnor Aquatic Club
 10
4
Handen, Julia
46.77
 
NT
Radnor Aquatic Club
  9
5
Neilly, Mary
48.75
3
45.44
Plymouth Whitemarsh A C
  7
6
Coombs, Ava
49.91
2
48.30
Radnor Aquatic Club
  9
7
Giuntoli, Alexandra
1:01.54
 
1:03.35
Plymouth Whitemarsh A C
  8
8
Smith, Alexandra
1:04.74
1
1:04.69
Plymouth Whitemarsh A C
  9
---
Abruzzo, Tori
X34.32
 
33.27
Radnor Aquatic Club
  9
---
Scott, Eliza
DQ
 
48.17
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 8
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Oswald, Zachary
36.87
6
35.66
Radnor Aquatic Club
 10
2
Line, Greyson
40.14
4
40.50
Radnor Aquatic Club
 10
3
Barber, Jake
43.88
3
43.39
Plymouth Whitemarsh A C
  9
4
Olszewski, Brady
46.10
2
NT
Radnor Aquatic Club
 10
5
Yu, Andrew
48.49
 
46.66
Radnor Aquatic Club
 10
6
Hopkins, David
49.45
 
47.84
Radnor Aquatic Club
 10
7
Lim, Ethan
51.89
 
53.25
Radnor Aquatic Club
  9
8
Pijawka, Christopher
56.87
 
58.12
Plymouth Whitemarsh A C
 10
9
Babka, Alexander
1:01.85
1
NT
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 11
1
Grimley, Taylor
32.86
6
32.28
Radnor Aquatic Club
 13
2
Breck, Payton
33.24
4
32.10
Radnor Aquatic Club
 12
3
Ramesh, Anna
38.31
3
36.03
Radnor Aquatic Club
 11
4
Bloomfield, Gianna
38.75
 
37.90
Radnor Aquatic Club
 12
5
Grasso, Nadia
39.50
 
41.26
Radnor Aquatic Club
 11
6
Shoumer, Sarah
39.82
 
40.59
Radnor Aquatic Club
 12
7
Chauhan, Aanchalika
40.28
 
39.40
Radnor Aquatic Club
 11
8
Moyher, Kiersten
42.56
 
36.42
Plymouth Whitemarsh A C
 11
9
Depalma, Norah
43.23
2
43.00
Radnor Aquatic Club
 11
10
Murray Hayden, Caroline
43.45
 
41.04
Radnor Aquatic Club
 11
11
Giuntoli, Anastasia
43.57
 
40.73
Radnor Aquatic Club
 11
12
Rosin, Samantha
43.98
 
42.41
Radnor Aquatic Club
 11
13
Ernst, Chloe
46.84
 
42.36
Plymouth Whitemarsh A C
  9
14
Scarola, Isabella
56.79
1
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 11
---
Stuart, Natalie
X32.74
 
33.14
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 12
1
McDonough, Ryan
34.15
6
34.30
Radnor Aquatic Club
 11
2
Tierney, Brady
36.49
4
35.06
Radnor Aquatic Club
 12
3
Patterson, Sam
38.69
3
36.17
Radnor Aquatic Club
 12
4
Scott, Aidan
39.60
 
41.32
Plymouth Whitemarsh A C
 11
5
Taylor, Aaron
47.35
2
NT
Radnor Aquatic Club
 12
---
Rocheleau, Michael
DQ
 
38.91
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Wydeven, Lucy
1:05.49
6
1:05.38
1:05.49 (33.56)
31.93
Plymouth Whitemarsh A C
 13
2
Olszewski, Kayleigh
1:09.49
4
1:06.68
1:09.49 (35.75)
33.74
Radnor Aquatic Club
 14
3
Devine, Amelia
1:11.80
3
1:11.36
1:11.80 (37.00)
34.80
Plymouth Whitemarsh A C
 11
4
Markey, Madelyn
1:12.48
2
NT
1:12.48 (37.20)
35.28
Radnor Aquatic Club
 13
5
Montgomery, Margret
1:13.02
1
1:12.17
1:13.02 (37.31)
35.71
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 9
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 33  Girls 13-14 100 Yard Backstroke)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
6
McKeaney, Avery
1:14.51
 
NT
1:14.51 (39.66)
34.85
Radnor Aquatic Club
 13
7
Granson, Anna
1:17.68
 
1:19.07
1:17.68 (39.48)
38.20
Radnor Aquatic Club
 13
8
Miller, Kaitlyn
1:18.91
 
1:14.68
1:18.91 (40.48)
38.43
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 15
1
Rai, Dyaus
57.09
6
58.06
57.09 (29.12)
27.97
Radnor Aquatic Club
 13
2
Gray, Matthew
1:01.99
4
1:00.80
1:01.99 (31.83)
30.16
Radnor Aquatic Club
 13
3
Mlodzienski, Leo
1:12.24
3
1:12.14
1:12.24 (36.85)
35.39
Plymouth Whitemarsh A C
 13
4
Clark, Jack
1:12.53
2
NT
1:12.53 (37.70)
34.83
 
Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 17
1
Ledwith, Madison
1:02.68
6
NT
1:02.68 (32.10)
30.58
Radnor Aquatic Club
 16
2
Edwards, Annika
1:03.69
4
1:01.79
1:03.69 (32.91)
30.78
Radnor Aquatic Club
 17
3
Smolyansky, Alexandra
1:03.87
3
NT
1:03.87 (32.88)
30.99
Plymouth Whitemarsh A C
 14
4
Andress, Alana
1:09.56
2
NT
1:09.56 (35.67)
33.89
Radnor Aquatic Club
 16
5
Lee, Samantha
1:10.04
 
1:09.66
1:10.04 (36.13)
33.91
Radnor Aquatic Club
 17
6
Diehl, Lauren
1:13.33
 
NT
1:13.33 (37.77)
35.56
Radnor Aquatic Club
 15
7
Goncher, Sarah
1:14.84
 
1:08.41
1:14.84 (38.78)
36.06
Radnor Aquatic Club
 15
8
Hahn, Sarah
1:16.07
 
NT
1:16.07 (39.92)
36.15
Radnor Aquatic Club
 17
9
Park, Sang-Hee
1:18.05
 
NT
1:18.05 (39.83)
38.22
Radnor Aquatic Club
 16
10
Hsu, Sharon
1:27.41
 
1:24.72
1:27.41 (45.60)
41.81
 
Event 36  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 18
1
Keer, Dylan
58.88
6
NT
58.88 (29.99)
28.89
Radnor Aquatic Club
 17
2
King, Mackenzie
1:00.59
4
NT
1:00.59 (31.63)
28.96
Radnor Aquatic Club
 15
3
Snyder, Christopher
1:03.86
3
1:02.27
1:03.86 (33.53)
30.33
Plymouth Whitemarsh A C
 15
4
Guller, Jake
1:07.42
2
NT
1:07.42 (35.16)
32.26
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 10
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 37  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Choo, Olivia
23.56
6
19.62
Radnor Aquatic Club
  8
2
Fanelli, Elayna
25.39
4
24.56
Plymouth Whitemarsh A C
  7
3
Piacitelli, Talia
25.59
3
25.75
Radnor Aquatic Club
  8
4
Nagel, Eliza
26.13
2
25.86
Plymouth Whitemarsh A C
  6
5
Scheuerman, Aaliyah
41.03
1
44.82
Radnor Aquatic Club
  8
---
Davis, Astrid
X27.94
 
28.63
Radnor Aquatic Club
  6
---
Shoumer, Annabelle
X36.39
 
37.40
Radnor Aquatic Club
  5
---
Reasons, Kaitlyn
X40.78
 
33.71
Plymouth Whitemarsh A C
  6
---
White, Semaj
DQ
 
NT
 
Event 38  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
Feher, Dylan
24.07
6
23.87
Radnor Aquatic Club
  8
2
Yu, Alexander
26.78
4
26.72
Radnor Aquatic Club
  8
3
Mountain, Harrison
27.87
3
27.23
Plymouth Whitemarsh A C
  7
4
Piacitelli, James
40.49
2
NT
Radnor Aquatic Club
  7
---
Cosgrove, Cole
X33.16
 
31.46
Plymouth Whitemarsh A C
  6
---
Perera, Imeth
DQ
 
NT
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Walters, Ava
40.80
6
40.17
Radnor Aquatic Club
 10
2
Casey, Isabella
41.58
4
NT
Radnor Aquatic Club
 10
3
Staton, Katherine
48.77
3
49.51
Radnor Aquatic Club
  9
4
Daley-Gibson, Maeve
51.91
2
51.53
Plymouth Whitemarsh A C
  8
5
Smith, Alexandra
1:01.33
1
NT
Radnor Aquatic Club
 10
6
Handen, Julia
1:06.19
 
1:06.12
Radnor Aquatic Club
  9
7
Giuntoli, Alexandra
1:13.92
 
1:07.58
Plymouth Whitemarsh A C
  8
---
Paldino, Ella
X50.87
 
50.06
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Chen, Conan
36.41
6
36.84
Plymouth Whitemarsh A C
 10
2
Perera, Kemith
47.65
4
NT
Radnor Aquatic Club
 10
3
Krug, Kyle
50.43
3
47.35
Radnor Aquatic Club
 10
4
Coonley, Coleman
54.31
 
1:07.49
Radnor Aquatic Club
 10
5
Yu, Andrew
57.13
 
1:00.47
Radnor Aquatic Club
  9
6
Pijawka, Christopher
57.17
2
51.69
Radnor Aquatic Club
 10
7
Hopkins, David
58.00
 
51.93
Radnor Aquatic Club
 10
8
Lim, Ethan
1:04.97
 
1:09.70
Plymouth Whitemarsh A C
  9
9
Lancaster, Max
1:07.02
1
NT
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Kitsul, Kristina
37.34
6
36.93
Radnor Aquatic Club
 11
2
Nagel, Mackenzie
41.84
4
41.19
Radnor Aquatic Club
 13
3
Kuklani, Richa
42.78
3
42.05
Radnor Aquatic Club
 12
4
Chauhan, Aanchalika
44.47
 
43.15
Radnor Aquatic Club
 11
5
Giuntoli, Anastasia
45.48
 
43.68
Radnor Aquatic Club
 12
6
Grasso, Nadia
46.02
 
48.32
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 11
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 11
7
King, Camryn
47.61
 
47.43
Radnor Aquatic Club
 11
8
Rosin, Samantha
49.12
 
47.82
Plymouth Whitemarsh A C
 11
---
Depalma, Norah
X48.96
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  9
---
Scarola, Isabella
X1:00.96
 
NT
Radnor Aquatic Club
 12
---
Coonley, Campbell
DQ
 
40.82
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 12
1
Pawlow, Matthew
34.40
6
34.85
Plymouth Whitemarsh A C
 11
2
Clark, Wil
37.49
4
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 11
3
Zhou, Andrew
38.30
3
NT
Radnor Aquatic Club
 12
4
Movsowitz, Ryan
41.19
2
41.75
Radnor Aquatic Club
 12
5
Botticelli, Nicholas
42.85
1
42.81
 
Event 43  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 12
1
Abruzzo, Mia
1:07.15
6
NT
1:07.15 (35.47)
31.68
Plymouth Whitemarsh A C
 12
2
Cullen, Casey
1:15.62
4
NT
1:15.62 (39.43)
36.19
Radnor Aquatic Club
 13
3
Margolies, Audrey
1:17.37
3
1:17.40
1:17.37 (42.38)
34.99
Radnor Aquatic Club
 13
4
Montgomery, Margret
1:19.53
 
1:20.21
1:19.53 (42.12)
37.41
Radnor Aquatic Club
 14
5
McKeaney, Avery
1:19.75
 
1:19.47
1:19.75 (42.02)
37.73
Radnor Aquatic Club
 14
6
Wilson, Frances
1:20.14
2
NT
1:20.14 (42.44)
37.70
Radnor Aquatic Club
 13
7
Vanderslice, Gabrielle
1:20.36
1
1:17.91
1:20.36 (43.18)
37.18
Radnor Aquatic Club
 13
8
Collins, Audrey
1:26.44
 
1:26.96
1:26.44 (45.84)
40.60
Radnor Aquatic Club
 14
9
Devine, Amelia
1:28.97
 
NT
1:28.97 (46.71)
42.26
 
Event 44  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Octaviano, Antonio
1:04.67
6
58.66
1:04.67 (34.72)
29.95
Radnor Aquatic Club
 14
2
Branes-Huff, Luke
1:20.00
4
1:21.78
1:20.00 (42.76)
37.24
Radnor Aquatic Club
 13
3
Nagel, Luke
1:22.60
3
1:20.74
1:22.60 (43.51)
39.09
Plymouth Whitemarsh A C
 13
4
Taylor, Ryan
1:23.60
2
NT
1:23.60 (44.94)
38.66
Radnor Aquatic Club
 13
---
Mlodzienski, Leo
X1:20.27
 
NT
1:20.27 (41.91)
38.36
Radnor Aquatic Club
 13
---
Bowman, Brandon
X1:29.42
 
1:30.08
1:29.42 (48.44)
40.98
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 12
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 16
1
Weaver, Grace
1:18.14
6
1:17.89
1:18.14 (41.94)
36.20
Radnor Aquatic Club
 17
2
Octaviano, Zoie
1:19.19
4
1:20.22
1:19.19 (42.25)
36.94
Radnor Aquatic Club
 17
3
Park, Sang-Hee
1:21.17
 
1:22.30
1:21.17 (43.22)
37.95
Radnor Aquatic Club
 15
4
Hahn, Sarah
1:21.42
 
1:21.28
1:21.42 (43.39)
38.03
Radnor Aquatic Club
 16
5
McCue, Kiley
1:25.18
3
NT
1:25.18 (45.80)
39.38
Radnor Aquatic Club
 15
6
MacCormick, Erica
1:29.91
 
1:28.88
1:29.91 (47.46)
42.45
Radnor Aquatic Club
 16
7
Hsu, Sharon
1:42.06
 
1:42.03
1:42.06 (54.72)
47.34
 
Event 46  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 13
1
Gray, Matthew
1:07.66
6
1:08.23
1:07.66 (35.86)
31.80
Radnor Aquatic Club
 17
2
Tague, Ryan
1:09.76
4
1:10.46
1:09.76 (37.20)
32.56
Radnor Aquatic Club
 16
3
Kanto, Connor
1:23.34
3
NT
1:23.34 (44.64)
38.70
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  7
1
Abruzzo, Gabi
16.03
6
15.43
Radnor Aquatic Club
  8
2
Dudley, Madeleine
18.28
4
17.82
Radnor Aquatic Club
  8
3
Choo, Olivia
18.50
3
19.08
Radnor Aquatic Club
  8
4
Fanelli, Elayna
21.56
2
20.25
Plymouth Whitemarsh A C
  7
---
Piacitelli, Talia
X20.84
 
19.98
Radnor Aquatic Club
  8
---
Davis, Astrid
X21.26
 
22.97
Plymouth Whitemarsh A C
  7
---
Helenski, Chloe
X28.62
 
35.63
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
McKeaney, Anders
19.15
6
19.75
Radnor Aquatic Club
  8
2
Farhy, Jackson
24.25
4
22.21
Radnor Aquatic Club
  8
3
Mountain, Harrison
27.00
3
29.74
Plymouth Whitemarsh A C
  7
4
Scheuerman, Hunter
28.06
2
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  7
---
Piacitelli, James
DQ
 
NT
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Abruzzo, Tori
32.75
6
31.48
Plymouth Whitemarsh A C
  8
2
Paldino, Ella
45.76
4
46.18
Radnor Aquatic Club
  9
3
Vassallo, Margherita
46.95
3
41.50
Radnor Aquatic Club
 10
4
Davis, Heidi
50.20
2
47.27
Plymouth Whitemarsh A C
  7
---
Lee, Victoria
DQ
 
NT
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 13
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Chen, Conan
33.26
6
33.02
Radnor Aquatic Club
 10
2
Oswald, Zachary
34.86
4
36.02
Radnor Aquatic Club
 10
3
Oken, James
55.62
3
50.57
Plymouth Whitemarsh A C
 10
4
Helenski, Owen
1:12.12
2
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 10
5
Babka, Alexander
1:13.83
1
NT
Radnor Aquatic Club
 10
---
Movsowitz, Noah
X41.39
 
41.62
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 11
1
Stuart, Natalie
29.75
6
31.03
Radnor Aquatic Club
 11
2
Grimley, Taylor
30.02
4
29.46
Radnor Aquatic Club
 11
3
Neilly, Hannah
31.80
3
31.95
Radnor Aquatic Club
 12
4
Coonley, Campbell
32.90
2
32.85
Radnor Aquatic Club
 11
5
King, Camryn
46.05
 
46.03
Radnor Aquatic Club
  9
6
Neilly, Mary
47.31
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  9
---
Kitsul, Kristina
X31.33
 
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 11
---
Depalma, Norah
X41.96
 
43.35
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 11
1
Zhou, Andrew
33.04
6
NT
Radnor Aquatic Club
 12
2
Slate, Gavin
37.98
4
36.83
Radnor Aquatic Club
 11
3
Reasons, Kyle
39.84
3
39.99
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 12
1
Abruzzo, Mia
56.74
6
57.08
56.74 (30.10)
26.64
Radnor Aquatic Club
 14
2
Wydeven, Lucy
1:07.33
4
1:06.28
1:07.33 (36.26)
31.07
Radnor Aquatic Club
 13
3
Wakiyama, Kelsey
1:11.39
3
1:09.80
1:11.39 (38.21)
33.18
Radnor Aquatic Club
 13
4
McKeaney, AnnaScott
1:14.11
2
1:11.08
1:14.11 (40.43)
33.68
Plymouth Whitemarsh A C
 11
5
Markey, Madelyn
1:18.77
1
NT
1:18.77 (44.02)
34.75
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Branigan, Carter
59.90
6
1:01.63
59.90 (32.61)
27.29
Radnor Aquatic Club
 15
2
Rai, Dyaus
1:00.54
4
57.50
1:00.54 (50.16)
10.38
Radnor Aquatic Club
 13
3
Nagel, Luke
1:11.89
3
1:10.98
1:11.89 (39.26)
32.63
Plymouth Whitemarsh A C
 13
4
Clark, Jack
1:13.98
2
NT
1:13.98 (40.82)
33.16
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 14
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 16
1
Cullen, Julia
58.64
6
59.60
58.64 (31.01)
27.63
Radnor Aquatic Club
 15
2
Kalandadze, Anna
59.51
4
NT
59.51 (31.53)
27.98
Radnor Aquatic Club
 18
3
Moyher, Emily
1:04.38
3
NT
1:04.38 (54.24)
10.14
Radnor Aquatic Club
 16
4
McCue, Kiley
1:10.38
 
NT
1:10.38 (38.81)
31.57
Radnor Aquatic Club
 15
5
Myers, Elizabeth
1:14.74
 
NT
1:14.74 (40.36)
34.38
Radnor Aquatic Club
 15
6
MacCormick, Erica
1:16.65
 
1:20.84
1:16.65 (58.22)
18.43
Radnor Aquatic Club
 16
---
Wakiyama, Grace
X1:04.63
 
1:04.75
1:04.63 (34.63)
30.00
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 15
1
Snyder, Christopher
57.32
6
56.82
57.32 (30.85)
26.47
Radnor Aquatic Club
 15
2
Mlodzienski, Nicholas
1:03.84
4
58.10
1:03.84 (35.32)
28.52
Radnor Aquatic Club
 18
3
O'Brien, Caleb
1:04.62
3
1:03.61
1:04.62 (35.05)
29.57
 
Event 57  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  7
1
Abruzzo, Gabi
34.70
6
32.25
Radnor Aquatic Club
  8
2
Tierney, Carson
37.65
4
NT
Radnor Aquatic Club
  8
3
Dudley, Madeleine
37.77
3
39.53
Radnor Aquatic Club
  8
4
Choo, Olivia
39.30
2
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  7
5
Piacitelli, Talia
41.50
1
45.96
Plymouth Whitemarsh A C
  7
6
Helenski, Chloe
49.44
 
1:04.45
Radnor Aquatic Club
  8
7
Moran, Paige
51.50
 
51.13
Radnor Aquatic Club
  7
8
Stumacher, Sarah
55.68
 
53.43
Radnor Aquatic Club
  6
9
Shoumer, Annabelle
1:04.35
 
1:07.76
Radnor Aquatic Club
  6
10
Fanelli, Sara
1:10.68
 
NT
Radnor Aquatic Club
  5
11
Reasons, Kaitlyn
1:14.36
 
1:15.08
 
Event 58  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  8
1
McKeaney, Anders
41.96
6
NT
Radnor Aquatic Club
  8
2
Yu, Alexander
42.11
4
41.00
Radnor Aquatic Club
  7
3
Cosgrove, Cole
52.29
3
47.31
Plymouth Whitemarsh A C
  7
4
Babka, Erik
1:00.16
2
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  8
5
Walters, Ezra, Ez, Ezzie
1:14.19
1
NT
 
Event 59  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
McKeaney, Audrey
32.45
6
31.89
Radnor Aquatic Club
 10
2
Lantz-Goldstein, Bryn
35.11
4
35.00
Plymouth Whitemarsh A C
  8
3
Keagy, Jennifer
38.11
3
38.33
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 15
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 59  Girls 9-10 50 Yard Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
4
Staton, Katherine
38.38
2
37.97
Plymouth Whitemarsh A C
  7
5
Coombs, Ava
42.38
1
44.31
Radnor Aquatic Club
  9
6
Krug, Alyssa
43.41
 
44.86
Radnor Aquatic Club
  9
7
Neilly, Mary
43.46
 
42.48
Radnor Aquatic Club
 10
8
Davis, Heidi
44.07
 
42.96
Radnor Aquatic Club
  9
9
Scott, Eliza
45.09
 
40.31
Radnor Aquatic Club
  9
10
Daley-Gibson, Maeve
46.98
 
44.93
Plymouth Whitemarsh A C
  8
11
Smith, Alexandra
54.21
 
59.75
 
Event 60  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Marr, Maximillian
30.15
6
29.70
Radnor Aquatic Club
 10
2
Movsowitz, Noah
34.81
4
33.81
Radnor Aquatic Club
 10
3
Krug, Kyle
37.15
3
35.75
Plymouth Whitemarsh A C
  9
4
Olszewski, Brady
39.63
2
NT
Plymouth Whitemarsh A C
  9
5
Lancaster, Max
49.63
1
NT
 
Event 61  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 13
1
Breck, Payton
29.81
6
28.68
Radnor Aquatic Club
 11
2
Mlodzienski, Sophia
30.62
 
31.72
Radnor Aquatic Club
 11
3
Nagel, Mackenzie
30.81
4
29.70
Radnor Aquatic Club
 12
4
Farhy, Seneca
31.17
3
31.63
Radnor Aquatic Club
 11
5
Murray Hayden, Caroline
31.98
 
32.18
Radnor Aquatic Club
 11
6
Shoumer, Sarah
33.00
 
33.74
Radnor Aquatic Club
 11
7
Copas, Savina
33.08
 
32.92
Radnor Aquatic Club
 11
8
Ernst, Chloe
34.39
 
33.40
Radnor Aquatic Club
 11
9
Bloomfield, Gianna
34.49
 
33.95
Radnor Aquatic Club
 12
10
Grasso, Nadia
35.14
 
36.49
Plymouth Whitemarsh A C
 11
11
Depalma, Norah
35.18
2
35.49
Radnor Aquatic Club
 12
12
Chauhan, Aanchalika
35.95
 
34.55
Radnor Aquatic Club
 12
13
Ramesh, Anna
36.24
 
33.28
Radnor Aquatic Club
 12
14
Philardeau-Planche, Madeleine
36.37
 
36.69
Radnor Aquatic Club
 11
15
Moyher, Kiersten
37.20
 
35.85
Radnor Aquatic Club
 11
16
Rosin, Samantha
38.06
 
36.31
Radnor Aquatic Club
 11
17
Giuntoli, Anastasia
38.51
 
35.53
Radnor Aquatic Club
 11
18
King, Camryn
39.41
 
38.97
Plymouth Whitemarsh A C
  9
19
Scarola, Isabella
46.51
1
NT
 
Event 62  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 11
1
Clark, Wil
28.58
6
NT
Radnor Aquatic Club
 11
2
Tierney, Brady
29.37
4
29.83
Radnor Aquatic Club
 12
3
McDonough, Ryan
30.46
3
30.69
Radnor Aquatic Club
 12
4
Duffy, Phillip
31.30
2
31.25
Radnor Aquatic Club
 12
5
Patterson, Sam
32.73
 
32.06
Radnor Aquatic Club
 12
6
Rocheleau, Michael
33.57
 
34.63
Plymouth Whitemarsh A C
 11
7
Scheuerman, Kurt
34.98
1
NT
Plymouth Whitemarsh A C
 11
8
Taylor, Aaron
38.06
 
NT
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 16
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
 
Event 63  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Handal, Isabel
26.13
6
26.83
Plymouth Whitemarsh A C
 13
2
Kim, Karis
26.30
4
26.91
Radnor Aquatic Club
 13
3
Barber, Avery
27.30
3
27.59
Radnor Aquatic Club
 13
4
Vanderslice, Gabrielle
27.86
 
28.67
Radnor Aquatic Club
 13
5
Reynolds, Emily
28.23
 
28.93
Radnor Aquatic Club
 13
6
McKeaney, AnnaScott
28.92
2
27.43
Radnor Aquatic Club
 13
7
Wakiyama, Kelsey
29.52
 
28.93
Radnor Aquatic Club
 13
8
Granson, Anna
30.35
 
30.48
Radnor Aquatic Club
 13
9
Miller, Kaitlyn
31.19
 
29.90
Plymouth Whitemarsh A C
 11
---
Markey, Madelyn
X28.84
 
28.49
 
Event 64  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Octaviano, Antonio
24.90
6
23.29
Radnor Aquatic Club
 14
2
Cosgeove, Willam
26.09
4
25.87
Plymouth Whitemarsh A C
 13
3
Clark, Jack
28.57
3
NT
Radnor Aquatic Club
 14
4
Sanchez, Carlos
28.66
2
28.08
Radnor Aquatic Club
 13
---
Bowman, Brandon
X31.24
 
32.02
 
Event 65  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 15
1
Kalandadze, Anna
55.47
6
NT
55.47 (25.49)
29.98
Radnor Aquatic Club
 16
2
McKeaney, Alexandra
55.84
4
56.02
55.84 (26.51)
29.33
Plymouth Whitemarsh A C
 14
*3
Andress, Alana
58.12
3
57.52
58.12 (47.78)
10.34
Radnor Aquatic Club
 18
*3
Moyher, Emily
58.12
 
1:00.40
Radnor Aquatic Club
 15
5
Myers, Grace
58.93
2
NT
58.93 (46.82)
12.11
Radnor Aquatic Club
 16
6
Edwards, Annika
1:01.41
 
1:00.69
Radnor Aquatic Club
 17
7
Diehl, Lauren
1:01.49
 
NT
Radnor Aquatic Club
 15
8
Myers, Elizabeth
1:02.59
 
1:02.23
 
Event 66  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 17
1
Gianella, Gregory
49.74
6
1:03.19
49.74 (26.28)
23.46
Plymouth Whitemarsh A C
 15
2
Guller, Jake
58.11
4
NT
58.11 (31.33)
26.78
Radnor Aquatic Club
 15
3
Mlodzienski, Nicholas
59.10
3
55.84
59.10 (31.38)
27.72
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Abruzzo, Tori
1:14.17
6
1:12.10
1:14.17 (39.06)
35.11
Plymouth Whitemarsh A C
  9
2
Walters, Ava
1:15.04
4
1:16.92
1:15.04 (39.47)
35.57
Radnor Aquatic Club
 10
3
Oswald, Delaney
1:29.46
3
1:29.97
1:29.46 (49.72)
39.74
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 17
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 67  Girls 9-10 100 Yard IM)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
  9
4
Casey, Sofia
1:37.56
2
1:43.65
1:37.56 (53.10)
44.46
Radnor Aquatic Club
  9
5
Krug, Alyssa
1:45.42
1
1:46.67
1:45.42 (55.35)
50.07
Plymouth Whitemarsh A C
  8
---
Keagy, Jennifer
X1:36.30
 
1:37.10
1:36.30 (47.65)
48.65
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 10
1
Line, Greyson
1:29.54
6
1:29.72
1:29.54 (49.05)
40.49
Radnor Aquatic Club
 10
2
Barber, Jake
1:31.58
4
NT
1:31.58 (46.85)
44.73
Radnor Aquatic Club
 10
3
O'Shea, Brenden
1:37.77
3
NT
1:37.77 (54.20)
43.57
Plymouth Whitemarsh A C
 10
---
Babka, Alexander
DQ
 
NT
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
  9
1
Kitsul, Kristina
1:13.57
6
1:12.18
1:13.57 (39.06)
34.51
Radnor Aquatic Club
 11
2
Cella, Olivia
1:15.88
4
1:14.87
1:15.88 (40.93)
34.95
Radnor Aquatic Club
 11
3
Neilly, Hannah
1:16.18
3
1:16.32
1:16.18 (42.13)
34.05
Radnor Aquatic Club
 11
4
Mlodzienski, Sophia
1:18.96
2
1:25.12
1:18.96 (43.61)
35.35
Plymouth Whitemarsh A C
 11
---
Stuart, Natalie
X1:06.87
 
1:08.26
1:06.87 (55.35)
11.52
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 12
1
Guller, Joe
1:13.02
6
NT
1:13.02 (38.37)
34.65
Radnor Aquatic Club
 11
2
Reasons, Kyle
1:22.41
4
1:24.76
1:22.41 (44.26)
38.15
Radnor Aquatic Club
 12
3
Scott, Aidan
1:27.72
3
NT
1:27.72 (47.24)
40.48
Radnor Aquatic Club
 12
4
Botticelli, Nicholas
1:30.38
2
NT
1:30.38 (48.48)
41.90
Plymouth Whitemarsh A C
 11
5
Taylor, Aaron
1:43.00
1
NT
1:43.00 (54.05)
48.95
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 13
1
Olszewski, Kayleigh
2:26.74
6
2:28.62
2:26.74 (32.23)
1:54.51 (45.63)
1:08.88 (36.92)
31.96
Radnor Aquatic Club
 14
2
Wilson, Frances
2:31.30
4
2:29.64
2:31.30 (34.92)
1:56.38 (46.20)
1:10.18 (37.85)
32.33
Radnor Aquatic Club
 13
3
Margolies, Audrey
2:36.12
3
2:34.64
2:36.12 (39.33)
1:56.79 (45.04)
1:11.75 (40.31)
31.44
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 18
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 71  Girls 13-14 200 Yard IM)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
4
McKeaney, Avery
2:43.17
2
2:36.91
2:43.17 (41.29)
2:01.88 (47.84)
1:14.04 (41.10)
32.94
Plymouth Whitemarsh A C
 12
---
Cullen, Casey
X2:22.33
 
2:25.15
2:22.33 (33.95)
1:48.38 (42.31)
1:06.07 (36.30)
29.77
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 14
1
Branigan, Carter
2:15.09
6
NT
2:15.09 (30.11)
1:44.98 (42.42)
1:02.56 (34.55)
28.01
Radnor Aquatic Club
 13
2
Casey, Patrick
2:29.88
4
2:33.13
2:29.88 (32.54)
1:57.34 (46.03)
1:11.31 (38.71)
32.60
Plymouth Whitemarsh A C
 13
3
Taylor, Ryan
2:38.32
3
NT
2:38.32 (35.55)
2:02.77 (49.27)
1:13.50 (40.70)
32.80
 
Event 73  Girls 15 & Over 200 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Plymouth Whitemarsh A C
 16
1
Cullen, Julia
2:14.42
6
NT
Radnor Aquatic Club
 16
2
Wakiyama, Grace
2:20.96
4
2:25.60
 
Event 74  Boys 15 & Over 200 Yard IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Radnor Aquatic Club
 17
1
King, Mackenzie
2:21.03
6
NT
Radnor Aquatic Club
 18
2
O'Brien, Caleb
2:28.52
4
NT
 
Event 75  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:11.22
8
1:03.53
1) Choo, Olivia 8
2) Tierney, Carson 8
3) Dudley, Madeleine 8
4) Reasons, Kayla 8
    B
2
Radnor Aquatic Club
1:16.71
4
1:14.50
1) Ade, Natalie 8
2) Staton, Ysabel 8
3) Fanelli, Elayna 8
4) Nagel, Eliza 8
    C
3
Radnor Aquatic Club
1:30.75
 
1:26.68
1) Baykara, Kayla 8
2) Stumacher, Sarah 7
3) Davis, Astrid 8
4) Moran, Paige 8
    A
4
Plymouth Whitemarsh A C
1:40.03
2
1:02.57
1) Scheuerman, Aaliyah 6
2) Helenski, Chloe 7
3) Piacitelli, Talia 7
4) Abruzzo, Gabi 7
 
Event 76  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:25.73
8
1:16.00
1) Farhy, Jackson 8
2) Cosgrove, Cole 7
3) Mountain, Harrison 8
4) Feher, Dylan 8
    A
2
Plymouth Whitemarsh A C
1:31.02
4
NT
1) Walters, Ezra, Ez, Ezzie 8
2) Babka, Erik 7
3) Piacitelli, James 7
4) Scheuerman, Hunter 7
 
Event 77  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:22.13
8
2:15.61
1) Lantz-Goldstein, Bryn 10
2) Oswald, Delaney 10
3) Casey, Isabella 10
4) Vassallo, Margherita 9
2:22.13 (1:46.95)
35.18 ( )
    A
2
Plymouth Whitemarsh A C
2:34.32
4
2:04.22
1) Keagy, Jennifer 8
2) Paldino, Ella 8
3) Coombs, Ava 7
4) Walters, Ava 9
2:34.32 (1:43.15)
51.17 (23.69)
27.48 (16.36)
11.12
    C
3
Radnor Aquatic Club
2:54.34
2
NT
1) Krug, Alyssa 9
2) Handen, Julia 10
3) Davis, Heidi 10
4) Daley-Gibson, Maeve 9
2:54.34 (1:28.02)
1:26.32 (42.55)
43.77
Baldwin School
HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 - 7:11 PM  11/27/2016  Page 19
PWAC vs RAC 20161119 SAL Double Dual Meet - 11/27/2016
SAL Double Dual Meet Template
Records Report updated 2 Aug 05
Results
(Event 77  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay)
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    B
4
Radnor Aquatic Club
2:57.37
 
NT
1) Staton, Katherine 10
2) Casey, Sofia 9
3) Scott, Eliza 9
4) Giuntoli, Alexandra 9
2:57.37 (39.23)
2:18.14 (57.08)
1:21.06 (41.48)
39.58
 
Event 78  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
2:09.15
8
2:03.56
1) Chen, Conan 10
2) Movsowitz, Noah 10
3) Oswald, Zachary 10
4) Marr, Maximillian 10
2:09.15 (31.37)
1:37.78 (50.59)
47.19 (16.09)
31.10
    B
2
Radnor Aquatic Club
2:36.44
4
NT
1) Oken, James 10
2) Line, Greyson 10
3) Krug, Kyle 10
4) Pijawka, Christopher 9
2:36.44 (1:02.48)
1:33.96 (16.13)
1:17.83 (36.46)
41.37
    A
3
Plymouth Whitemarsh A C
3:10.72
2
NT
1) Olszewski, Brady 9
2) Lancaster, Max 9
3) Helenski, Owen 10
4) Perera, Kemith 10
3:10.72 (1:27.84)
1:42.88 (42.59)
1:00.29 (18.57)
41.72
    C
---
Radnor Aquatic Club
X2:38.02
 
NT
1) Coonley, Coleman 10
2) Wible, John 9
3) Lim, Ethan 10
4) O'Shea, Brenden 10
2:38.02 (1:55.89)
42.13
 
Event 79  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
 
Team
Relay
Finals Time
Seed Time
Points
    A
1
Radnor Aquatic Club
1:55.44
8
1:53.13
1) Grimley, Taylor 11
2) Breck, Payton 13
3) Cella, Olivia 11
4) Hahn, Lilly 11
1:55.44 (27.65)
1:27.79 (29.87)
57.92 (29.62)
28.30
    B
2
Radnor Aquatic Club
2:02.69
4
1:57.03
1) Neilly, Hannah 11
2) Coonley, Campbell 12
3) Farhy, Seneca 12
4) Nagel, Mackenzie 11
2:02.69 (30.05)
1:32.64 (31.86)
1:00.78 (30.42)
30.36
    C
3
Radnor Aquatic Club
2:14.53
 
NT
1) Mlodzienski, Sophia 11
2) Copas, Savina 11
3) Ramesh, Anna 12
4) Murray Hayden, Caroline 11
2:14.53 (32.10)
1:42.43 (37.39)
1:05.04 (32.56)
32.48
    A
4
Plymouth Whitemarsh A C
2:19.29
2
1:51.06
1) Kitsul, Kristina 9
2) Depalma, Norah 11
3) Scarola, Isabella 9
4) Abruzzo, Tori 9
2:19.29 (30.78)
1:48.51 (1:04.50)
44.01 (15.39)
28.62
 
Event 80  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay