Licensed to Plymouth Whitemarsh Aquatic Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/12/2019 09:22 PM
                      CORE@PWAC Girls 1-12-19 - 1/12/2019                      
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       
                       Records Report updated 2 Aug 2005                       
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neu, Cara                 13 CORE-MA                   NP      91.70  
 
Event 4  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:26.52    1:37.22  
     1) Venarchik, Lilia R 7            2) Archer, Audrey M 8             
     3) Capriotti, Vita R 7             4) Baronian, Nazani N 8           
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            1:50.89    2:03.96  
     1) Maisey, Sasha E 7               2) Renna, Elise G 8               
     3) Coombs, Zoe M 6                 4) Archer, Anne M 6               
 -- Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'C'            2:16.13         DQ  
     1) Shevade, Sanvi J 7              2) Kitsul, Nikka 6                
     3) Moravec, Julia F 7              4) Upadhya, Stuti S 6             
 
Event 5  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:30.38    2:30.47  
     1) Capriotti, Vail E 9             2) Sgaramella, Maggie M 10        
     3) Abruzzo, Gabi R 10              4) Trostle, Emma C 10             
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            3:17.20    3:08.25  
     1) Ng, Madeline O 9                2) Fang, Jenny J 10               
     3) Baronian, Kohar N 9             4) McAleese, Gwen O 9             
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:36.30    3:46.79  
     1) Ruane, Kaitlyn 10               2) Cowdrick, Heather 9            
     3) D'Agostino, Natalie 9           4) Cipressi, Arianna 10           
 
Event 6  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:01.81    2:05.54  
     1) Abruzzo, Tori P 12              2) Lieu, Isa S 11                 
     3) Walters, Ava M 12               4) Archer, Ellie M 11             
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            2:13.83    2:12.29  
     1) Le, Allison V 12                2) Fu, Bernice C 12               
     3) Johnstone, Kasey L 11           4) Coombs, Ava 11                 
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:16.66    2:26.01  
     1) Cirelli, Annie 12               2) Rios, Lilliana 12              
     3) Taylor, Bryn 11                 4) Trepper, Brynn 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:21.73    2:15.46  
     1) Patel, Tara 13                  2) Kitsul, Kristina 13            
     3) Margerison, Lauren E 13         4) DiBona, Gianna S 13            
 
Event 8  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:02.93    2:12.78  
     1) Cirelli, Mary 15                2) Olavage, Samantha 16           
     3) Rios, Anabella 16               4) Sicherman, Melissa 16          
 
Event 9  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archer, Audrey M           8 PWAC-MA                18.17      18.53  
  2 Venarchik, Lilia R         7 PWAC-MA                20.75      22.03  
  3 Archer, Anne M             6 PWAC-MA                23.33      24.00  
 -- Upadhya, Stuti S           6 PWAC-MA                29.84     X22.01  
 -- Moravec, Julia F           7 PWAC-MA                26.50     X27.57  
 -- Shevade, Sanvi J           7 PWAC-MA                31.34     X31.50  
 
Event 10  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC-MA              1:09.73    1:08.95  
  2 Trostle, Emma C           10 PWAC-MA              1:18.80    1:17.79  
  3 Harrison, Emma             9 CORE-MA                   NT    1:31.65  
  4 Cipressi, Arianna         10 CORE-MA              1:46.50    1:37.28  
  5 Baronian, Kohar N          9 PWAC-MA              1:31.62    1:38.42  
  6 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA              1:46.23    1:48.81  
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA              1:00.87      59.58  
  2 Coombs, Ava               11 PWAC-MA              1:02.60    1:01.77  
  3 Colonna, Violet H         12 PWAC-MA              1:14.01    1:08.62  
  4 Trepper, Brynn            11 CORE-MA              1:10.26    1:08.77  
  5 Lee, Victoria             11 PWAC-MA              1:29.88   x1:10.43  
  6 Le, Allison V             12 PWAC-MA              1:10.93   x1:10.84  
  7 Bridge, Julianna          12 CORE-MA              1:11.01    1:12.22  
  8 Woodman, Natalie          11 CORE-MA              1:12.87    1:15.95  
  9 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA              1:37.52   x1:19.55  
 
Event 12  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA              1:00.17    1:00.02  
  2 Webb, Nicole              13 CORE-MA              1:06.38    1:05.62  
  3 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT    1:09.47  
  4 Johnstone, Kasey L        11 PWAC-MA              1:13.00    1:10.70  
  5 DiBona, Gianna S          13 PWAC-MA              1:11.76    1:12.30  
 
Event 13  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cirelli, Mary             15 CORE-MA              2:31.89    2:22.09  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moravec, Julia F           7 PWAC-MA                28.27      27.71  
  2 Venarchik, Lilia R         7 PWAC-MA                23.70      28.87  
  3 Renna, Elise G             8 PWAC-MA                29.39      29.59  
 -- Upadhya, Stuti S           6 PWAC-MA                   NT     X29.90  
 -- Archer, Anne M             6 PWAC-MA                   NT     X31.68  
 -- Shevade, Sanvi J           7 PWAC-MA                33.35     X32.25  
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA                34.15      34.15  
  2 Fang, Jenny J             10 PWAC-MA                46.06      39.34  
  3 Trostle, Emma C           10 PWAC-MA                44.49      43.67  
  4 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA                49.04      52.47  
  5 Cipressi, Arianna         10 CORE-MA                49.25      57.00  
  6 McAleese, Gwen O           9 PWAC-MA                58.85     x59.89  
  7 Yadiki, Parin N            9 PWAC-MA              1:07.66   x1:04.00  
  8 English, Megan E          10 PWAC-MA              1:10.76   x1:10.81  
 -- Keswani, Manya            10 PWAC-MA                   NT        XDQ  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ava M            12 PWAC-MA                32.94      32.17  
  2 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA                35.46      32.87  
  3 Le, Allison V             12 PWAC-MA                34.26      36.10  
  4 Lee, Victoria             11 PWAC-MA                36.57     x36.15  
  5 Bridge, Julianna          12 CORE-MA                37.95      41.41  
  6 Woodman, Natalie          11 CORE-MA                41.57      41.83  
  7 Keagy, Jenny M            12 PWAC-MA                41.91     x42.07  
  8 Seegers, Lauren E         11 PWAC-MA                43.46     x43.43  
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC-MA                   NT    1:04.84  
  2 Neu, Cara                 13 CORE-MA              1:15.03    1:17.37  
  3 Webb, Nicole              13 CORE-MA              1:13.24    1:18.40  
  4 DiBona, Gianna S          13 PWAC-MA              1:30.73    1:26.89  
  5 Patel, Tara               13 PWAC-MA              1:40.44    1:30.19  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sicherman, Melissa        16 CORE-MA              1:17.02    1:14.37  
  2 Rios, Anabella            16 CORE-MA              1:19.24    1:19.55  
  3 Redcay, Katie M           17 PWAC-MA              1:55.13    2:05.40  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archer, Audrey M           8 PWAC-MA                25.36      26.93  
  2 Kitsul, Nikka              6 PWAC-MA                35.59      35.03  
  3 Renna, Elise G             8 PWAC-MA                34.00      35.66  
 -- Maisey, Sasha E            7 PWAC-MA                39.56     X37.23  
 -- Coombs, Zoe M              6 PWAC-MA                37.76     X39.68  
 
Event 20  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fang, Jenny J             10 PWAC-MA                51.29      46.96  
  2 Capriotti, Vail E          9 PWAC-MA                51.22      48.55  
  3 Harrison, Emma             9 CORE-MA                55.22      53.00  
  4 Ng, Madeline O             9 PWAC-MA                55.87      53.84  
  5 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA              1:09.22    1:10.82  
  6 Yadiki, Parin N            9 PWAC-MA                   NT   x1:25.39  
 -- Keswani, Manya            10 PWAC-MA                   NT   X1:01.46  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lieu, Isa S               11 PWAC-MA                35.27      35.61  
  2 Rios, Lilliana            12 CORE-MA                38.76      37.97  
  3 Johnstone, Kasey L        11 PWAC-MA                40.12      40.56  
  4 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                41.72      40.88  
  5 Seegers, Lauren E         11 PWAC-MA                42.51      42.51  
  6 Lee, Victoria             11 PWAC-MA                46.32     x44.64  
  7 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA                48.95     x46.08  
 
Event 22  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          13 PWAC-MA              1:17.15    1:16.13  
  2 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA                   NT    1:18.75  
  3 Neu, Cara                 13 CORE-MA              1:30.35    1:29.96  
 
Event 23  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olavage, Samantha         16 CORE-MA              1:27.82    1:25.10  
  2 Redcay, Katie M           17 PWAC-MA              2:11.49    2:11.34  
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capriotti, Vita R          7 PWAC-MA                17.56      17.02  
  2 Baronian, Nazani N         8 PWAC-MA                24.58      23.28  
  3 Coombs, Zoe M              6 PWAC-MA                27.10      30.81  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sgaramella, Maggie M      10 PWAC-MA                36.59      36.24  
  2 Ng, Madeline O             9 PWAC-MA                51.71      46.22  
  3 Baronian, Kohar N          9 PWAC-MA                54.60      57.52  
  4 D'Agostino, Natalie        9 CORE-MA              1:12.34    1:13.96  
  5 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA              1:14.76    1:25.25  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ava M            12 PWAC-MA                30.09      30.47  
  2 Colonna, Violet H         12 PWAC-MA                52.74      34.35  
  3 Trepper, Brynn            11 CORE-MA                34.27      36.11  
  4 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA                37.08      37.59  
  5 Cirelli, Annie            12 CORE-MA                40.88      42.60  
  6 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                40.77      42.95  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margerison, Lauren E      13 PWAC-MA              1:10.40    1:07.92  
  2 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT    1:20.38  
 
Event 28  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cirelli, Mary             15 CORE-MA              1:07.75    1:10.90  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capriotti, Vita R          7 PWAC-MA                37.64      37.83  
  2 Baronian, Nazani N         8 PWAC-MA                45.78      46.27  
  3 Maisey, Sasha E            7 PWAC-MA                59.50      59.43  
 -- Kitsul, Nikka              6 PWAC-MA              1:08.09   X1:14.25  
 
Event 30  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abruzzo, Gabi R           10 PWAC-MA                29.98      30.33  
  2 Fang, Jenny J             10 PWAC-MA                39.31      36.01  
  3 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA                46.90      45.15  
  4 McAleese, Gwen O           9 PWAC-MA                47.86      47.75  
  5 English, Megan E          10 PWAC-MA                56.97     x51.89  
  6 D'Agostino, Natalie        9 CORE-MA                52.62      57.81  
  7 Yadiki, Parin N            9 PWAC-MA              1:10.97   x1:04.43  
 -- Keswani, Manya            10 PWAC-MA              1:05.90     X40.45  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archer, Ellie M           11 PWAC-MA                27.95      28.21  
  2 Rios, Lilliana            12 CORE-MA                28.89      28.46  
  3 Coombs, Ava               11 PWAC-MA                28.47      28.56  
  4 Colonna, Violet H         12 PWAC-MA                   NT      30.84  
  5 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA                32.06     x32.28  
  6 Seegers, Lauren E         11 PWAC-MA                35.40     x33.24  
  7 Bridge, Julianna          12 CORE-MA                32.56      33.74  
  8 Woodman, Natalie          11 CORE-MA                32.97      33.98  
  9 Upadhya, Sachita S        11 PWAC-MA                36.01     x34.91  
 10 Keagy, Jenny M            12 PWAC-MA                34.66     x36.36  
 
Event 32  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitsul, Kristina          13 PWAC-MA                26.42      27.54  
  2 Webb, Nicole              13 CORE-MA                29.93      29.53  
  3 Le, Allison V             12 PWAC-MA                32.31      32.35  
  4 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT      32.57  
  5 Patel, Tara               13 PWAC-MA                34.40      34.26  
 
Event 33  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sicherman, Melissa        16 CORE-MA              1:03.58    1:05.76  
  2 Olavage, Samantha         16 CORE-MA              1:10.35    1:08.51  
  3 Redcay, Katie M           17 PWAC-MA              1:44.22    1:48.36  
 
Event 34  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capriotti, Vail E          9 PWAC-MA                   NT    1:30.16  
  2 Harrison, Emma             9 CORE-MA              1:50.51    1:43.68  
  3 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA                   NT    2:21.50  
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abruzzo, Tori P           12 PWAC-MA              1:04.38    1:05.78  
  2 Fu, Bernice C             12 PWAC-MA              1:10.23    1:11.29  
  3 Wetzel, Kirsten           11 PWAC-MA              1:25.00    1:22.66  
  4 Taylor, Bryn              11 CORE-MA              1:27.42    1:29.19  
  5 Cirelli, Annie            12 CORE-MA              1:27.43    1:30.03  
 
Event 36  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neu, Cara                 13 CORE-MA                   NT    2:55.85  
  2 Keagy, Jenny M            12 PWAC-MA                   NT    3:06.85  
 
Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rios, Anabella            16 CORE-MA              3:00.43    2:51.84  
 
Event 38  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:15.01    1:21.77  
     1) Archer, Audrey M 8              2) Venarchik, Lilia R 7           
     3) Baronian, Nazani N 8            4) Capriotti, Vita R 7            
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            1:31.67    1:42.95  
     1) Renna, Elise G 8                2) Maisey, Sasha E 7              
     3) Archer, Anne M 6                4) Coombs, Zoe M 6                
  3 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'C'            1:58.68   x2:03.91  
     1) Upadhya, Stuti S 6              2) Shevade, Sanvi J 7             
     3) Kitsul, Nikka 6                 4) Moravec, Julia F 7             
 
Event 39  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:12.49    2:15.01  
     1) Sgaramella, Maggie M 10         2) Trostle, Emma C 10             
     3) Capriotti, Vail E 9             4) Abruzzo, Gabi R 10             
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            3:25.63    3:15.53  
     1) Baronian, Kohar N 9             2) Ng, Madeline O 9               
     3) McAleese, Gwen O 9              4) English, Megan E 10            
 
Event 40  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:51.89    1:52.26  
     1) Archer, Ellie M 11              2) Coombs, Ava 11                 
     3) Fu, Bernice C 12                4) Abruzzo, Tori P 12             
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'            2:00.44    1:58.32  
     1) Walters, Ava M 12               2) Johnstone, Kasey L 11          
     3) Colonna, Violet H 12            4) Lieu, Isa S 11                 
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:00.09    2:06.97  
     1) Rios, Lilliana 12               2) Cirelli, Annie 12              
     3) Bridge, Julianna 12             4) Trepper, Brynn 11              
  4 Neshaminy Core-MA  'B'                                 NT    2:50.41  
     1) Harrison, Emma 9                2) D'Agostino, Natalie 9          
     3) Woodman, Natalie 11             4) Cipressi, Arianna 10           
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:01.29    1:58.95  
     1) Patel, Tara 13                  2) DiBona, Gianna S 13            
     3) Margerison, Lauren E 13         4) Kitsul, Kristina 13            
 
Event 42  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                            1:50.63    2:03.18  
     1) Cirelli, Mary 15                2) Rios, Anabella 16              
     3) Olavage, Samantha 16            4) Sicherman, Melissa 16