Licensed to Suburban Aq League Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/7/2019 07:59 PM
                 SAL Boys League Championships 2019 - 2/3/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    1:17.93    1:15.18  
     1) Sommer, Kelly 8                 2) Slavin, Luke 7                 
     3) Yoder, Ryder 7                  4) Lennon, Henry 8                
       42.33    32.85                                                      
  2 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:16.90    1:15.64  
     1) Lao, Aidan 8                    2) Horvat, Jack 8                 
     3) Heebner, Jack 8                 4) Weir, Henry 8                  
       44.88    30.76                                                      
  3 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:18.84    1:15.89  
       43.31    32.58                                                      
  4 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:17.23    1:16.18  
     1) Stauffer, Benjamin 8            2) Vincent, Andrew 8              
     3) Latsko, Jack 6                  4) Bollinger, Jackson 8           
       43.84    32.34                                                      
  5 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:19.10    1:17.49  
     1) Lindsay, Dean 8                 2) Ajunwa, Donovan 8              
     3) Hartman, Joseph 7               4) Maxwell, Colin 7               
       43.32    34.17                                                      
  6 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  1:19.52    1:18.04  
     1) Drake, Olen 7                   2) Cohen, Evan 8                  
     3) Forster, Christian 8            4) Kessler, Henry 8               
       44.23    33.81                                                      
  7 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:24.59    1:18.15  
     1) McQuade, Garrett 8              2) Delfidio, Justin 8             
     3) Baumgardner, Ben 7              4) White, Griffin 8               
       43.98    34.17                                                      
  8 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:19.31    1:20.24  
     1) Shapiro, Samuel 8               2) Peng-Morris, Ethan 8           
     3) Pierce, Parker 8                4) Luo, Bryan 8                   
       44.12    36.12                                                      
  9 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             1:21.36    1:22.41  
     1) Minnerly, Ryan 8                2) Kozokas, Xander 8              
     3) Martysiuk, Akim 8               4) Lieb, Alex 8                   
       48.55    33.86                                                      
 10 Lower Moreland Swimming  'A'                      1:21.92    1:25.50  
       47.43    38.07                                                      
 11 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:30.86    1:27.94  
     1) Lieu, Christian 8               2) Kenesky, Luke 7                
     3) Cohen, Jonah 8                  4) Romano, Jianluca 8             
       47.28    40.66                                                      
 12 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:29.94    1:30.08  
     1) Long, Connor 8                  2) Lukomski-Pizzo, August 8       
     3) Pollock, Gavin 7                4) Harris, Matthew 8              
       47.51    42.57                                                      
 13 Tops Swimming-MA  'A'                             1:31.03    1:32.28  
     1) Sohl, Andrew 8                  2) Ognissanti, Giancarlo 8        
     3) Maiale, Matteo 8                4) Burfield, Gavin 8              
       51.01    41.27                                                      
 14 Dolphins Community Aquatics As-MA  'B'            1:31.47    1:32.57  
     1) Maxwell, Patrick 7              2) Sanceciz, Atreyu 7             
     3) Pickford, Henry 7               4) Fedelesh, Roman 8              
       50.25    42.32                                                      
 -- Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:23.86   X1:26.97  
       46.40    40.57                                                      
 -- Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:27.65         DQ  
     1) Dobson, Justin 7                2) Grosse, Landon 8               
     3) Morales, Liam 8                 4) Revak, Jackson 8               
       45.13    52.63                                                      
 
Event 5  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:24.06    2:19.86  
       38.54    39.18    32.52    29.62                                    
  2 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    2:18.74    2:20.02  
       38.91    38.65  1:02.46                                             
  3 Lower Moreland Swimming  'A'                      2:21.79    2:20.74  
       43.92    31.63    33.65    31.54                                    
  4 Souderton Seahawks-MA  'A'                        2:22.62    2:20.75  
     1) Rafter, Peyton 10               2) Bleazard, Eli 10               
     3) Annise, Lincoln 10              4) Makarichev, Noah 10            
       36.96    40.82    32.07    30.90                                    
  5 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 2:23.32    2:21.88  
     1) Mazzeo, Alexander 10            2) Davis, Owen 10                 
     3) Muntz, Ryan 9                   4) Mazzeo, Nicholas 10            
       34.62    43.28    35.60    28.38                                    
  6 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:26.86    2:22.44  
       36.85    46.64    31.67    27.28                                    
  7 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       2:15.55    2:22.90  
       34.79    43.73    34.54    29.84                                    
  8 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   2:22.48    2:23.59  
     1) Phifer, Ryan 10                 2) Engel, Bryce 10                
     3) Faikish, Jakob 10               4) O'Donnell, Matthew 10          
       36.84    39.18    37.44    30.13                                    
  9 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  2:27.58    2:24.19  
     1) Duncheskie, Stephen 10          2) Flaherty, Brendan 10           
     3) Small, Sebastian 10             4) Stum, Logan 10                 
       38.23    37.45    37.73    30.78                                    
 10 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 2:23.80    2:25.09  
     1) Curcio, Joseph 9                2) Manser, Brady 10               
     3) Smith, Cullen 9                 4) Evans, Matthew 10              
       36.80    41.27    34.62    32.40                                    
 11 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:34.93    2:31.25  
       38.57    46.14    32.29    34.25                                    
 12 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   2:30.53    2:31.66  
     1) Dian, David 10                  2) Diccianni, Carsten 10          
     3) McGeehan, Neil 9                4) Faikish, Brendan 9             
       41.45    39.62    38.25    32.34                                    
 13 Upper Merion Aquatic Club-MA  'A'                 2:39.89    2:33.32  
       40.49    41.74    38.47    32.62                                    
 14 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:32.24    2:38.62  
     1) Johnson, Dylan 10               2) Thomas, D'One 9                
     3) Gonzalez, Nathaniel 10          4) Johnson, Brady 9               
 15 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             2:34.81    2:38.95  
       41.55    47.99  1:09.41                                             
 16 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             3:04.73    2:44.86  
       49.35    39.06    40.78    35.67                                    
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       2:00.75    1:54.52  
       29.51    31.39    28.76    24.86                                    
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:56.95    1:57.24  
     1) Koh, Anthony 12                 2) Yang, Peter 12                 
     3) Boyd, Wilson 12                 4) Leonard, Zachary 12            
       28.56    34.31    28.59    25.78                                    
  3 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  2:00.22    1:58.09  
     1) Cross, William 12               2) Pugh, Sam 12                   
     3) Mallory, Hayden 11              4) Sherry, Owen 11                
       28.25    32.95    29.11    27.78                                    
  4 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:03.66    1:58.60  
     1) Scott, Brady 11                 2) Mislan, Jack 12                
     3) Mangan, Connor 12               4) Feldman, Derek 11              
       31.03    30.58    28.20    28.79                                    
  5 Souderton Seahawks-MA  'A'                        2:04.04    2:00.25  
     1) Bleazard, Abraham 12            2) Freed, Logan 12                
     3) Akman, Timur 12                 4) Bocchino, Gian Carlo 11        
  6 Tops Swimming-MA  'A'                             2:03.85    2:01.97  
     1) Bowker, Patrick 12              2) Ferenz, Matthew 12             
     3) Green, Nicholas 12              4) Ferenz, Tyler 11               
       32.76    32.16    28.24    28.81                                    
  7 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:10.25    2:05.38  
     1) Alderson, Spencer 12            2) Mistry, Aryan 12               
     3) Detwiler, Steven 12             4) Wadsworth, Ryan 12             
       31.74    34.69    33.91    25.04                                    
  8 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                       2:11.25    2:09.19  
       32.19    40.04    28.90    28.06                                    
  9 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 2:08.40    2:09.25  
     1) Nenchev, Charlie 12             2) Millard, Mason 11              
     3) Niu, Ethan 12                   4) Muntz, Jacob 11                
       31.45    38.47    29.20    30.13                                    
 10 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   2:05.30    2:09.81  
     1) Panachyda, Elias 12             2) Lebold, Christian 12           
     3) Westerman, Ryan 11              4) Lao, Brendan 11                
       32.05    35.05    34.32    28.39                                    
 11 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:06.90    2:10.34  
       35.83    31.55    31.68    31.28                                    
 12 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:11.41    2:10.66  
     1) Nash, Colin 11                  2) Franchetti, John 12            
     3) Pasquarello, Alex 12            4) Kunin, Michael 12              
       34.87    34.81    32.03    28.95                                    
 13 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:16.06    2:12.09  
       34.15    35.53    33.09    29.32                                    
 14 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             2:17.65    2:21.03  
       36.03    39.20    33.71    32.09                                    
 15 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             2:20.40    2:28.93  
       37.73                      31.96                                    
 -- North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:56.26         DQ  
     1) Faikish, Cole 12                2) Shaw, Nevin 12                 
     3) O'Donnell, Ryan 11              4) Makaron, Adam 12               
       30.44    32.71    28.27    25.43                                    
 
Event 7  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:45.74    1:45.57  
                         25.70    23.77                                    
  2 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    1:46.31    1:46.44  
                         23.82    25.21                                    
  3 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:48.50    1:47.81  
     1) Acker, Andrew 14                2) Brooke, Gavin 14               
     3) Andrulonis, Jonas 14            4) Ji, David 13                   
       28.25    27.90    28.19    23.47                                    
  4 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:50.42    1:48.37  
     1) Einolf, Caleb 14                2) Andryushin, Matvey 13          
     3) Krader, Kyle 14                 4) Ferlick, Robbie 14             
       27.73    30.64    27.38    22.62                                    
  5 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:52.15    1:51.00  
     1) Green, Gabriel 13               2) Green, Jordan 14               
     3) Cosgrove, Rhett 14              4) Tierney, Brady 13              
       29.09    31.63    25.58    24.70                                    
  6 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:52.96    1:52.33  
     1) Bochanski, William 14           2) Carson, Ryan 14                
     3) Kiker, Thaddaeus 14             4) Scullin, Zach 14               
       28.77    32.13    26.32    25.11                                    
  7 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:54.26    1:52.40  
     1) Spector, Seth 14                2) Mignogna, Dylan 14             
     3) Wojcik, Matt 14                 4) Giuliana, Jack 13              
       27.24    30.26    26.73    28.17                                    
  8 Tops Swimming-MA  'A'                             1:57.24    1:53.80  
     1) Green, Mason 13                 2) Engler, Kyle 14                
     3) Phillips, Henry 13              4) Rohrbaugh, Kyle 14             
       27.38    33.20    27.87    25.35                                    
  9 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:52.58    1:54.56  
     1) Pervall, Ian 13                 2) Suit, Benjamin 14              
     3) Soroka, Michael 14              4) Eames, Chuckie 14              
       27.96    33.74    27.49    25.37                                    
 10 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:51.73    1:56.10  
       28.14    33.64    27.65    26.67                                    
 11 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:57.25    1:56.95  
       30.34    34.91    26.52    25.18                                    
 12 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'B'                 2:01.57    1:57.09  
     1) Motelson, Spencer 13            2) In, Jonathan 13                
     3) Salimov, Daniil 13              4) Gewartowski, Michael 14        
       30.38    33.44    28.85    24.42                                    
 13 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:16.68    1:58.28  
       30.31    29.15    29.40    29.42                                    
 14 Upper Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:59.23    1:59.38  
       33.61    32.19    30.06    23.52                                    
 15 Council Rock Swim Club-MA  'B'                    1:58.25    2:00.77  
                         28.37    24.70                                    
 16 Neshaminy Core-MA  'A'                            1:55.15    2:03.77  
     1) Tishin, Maksim 13               2) McClurkin, Connor 13           
     3) Rios, Fernando 12               4) Strokachenko, David 13         
       30.17    33.36    33.80    26.44                                    
 17 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             2:04.32    2:09.58  
       36.06                      29.47                                    
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:36.26    1:37.01  
       24.40    27.51    24.03    21.07                                    
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:36.27    1:38.10  
       25.39    26.28    23.78    22.65                                    
  3 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:39.78    1:38.69  
       25.78    27.40    23.18    22.33                                    
  4 Tops Swimming-MA  'A'                             1:41.20    1:39.72  
     1) Fink, Dalton 15                 2) Benner, Nolan 16               
     3) Keifer, Aaron 18                4) Guiliano, Christopher 15       
       25.16    28.26    24.53    21.77                                    
  5 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:42.46    1:41.76  
     1) Yaglenski, TJ 17                2) Leyland, William 17            
     3) Masciulli, Matthew 16           4) Kramer, Michael 17             
       25.88    27.90    25.64    22.34                                    
  6 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:42.32    1:42.52  
     1) Given, Zach 16                  2) Sultanik, Joshua 15            
     3) Graham, Jackson 17              4) Bieter, Danny 17               
       25.88    29.34    24.10    23.20                                    
  7 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   1:42.56    1:42.70  
       26.80    28.76    24.88    22.26                                    
  8 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:48.59    1:43.14  
       28.01    28.33    23.52    23.28                                    
  9 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:44.12    1:44.77  
       26.80    30.86    23.72    23.39                                    
 10 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:45.52    1:45.54  
     1) Steele, Matt 18                 2) Kim, Andrew 17                 
     3) Olhasso, Nathan 17              4) Wells, Jesse 17                
       26.95    29.05    25.84    23.70                                    
 11 North Penn Aquatic Club-MA  'C'                   1:46.84    1:46.06  
       34.18    21.74    26.39    23.75                                    
 12 Pennridge-MA  'A'                                 1:47.90    1:47.33  
     1) Bashaar, Gregory 15             2) Hong, Joseph 15                
     3) Lionetti, Ethan 17              4) Sandt, James 17                
                         26.08    23.77                                    
 13 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:45.52    1:48.66  
       26.45    33.36    25.01    23.84                                    
 14 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:49.52    1:49.07  
       28.58    30.39    26.10    24.00                                    
 15 Upper Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:51.06    1:54.55  
       31.10    32.28    25.67    25.50                                    
 -- Radnor Aquatic Club-MA  'B'                       1:43.78         DQ  
       26.25    28.75    23.67    22.71                                    
 
Event 9  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        8 CBST                   13.58      13.84   20  
  2 Bollinger, Jackson         8 SOUD-MA                14.49      14.37   18  
  3 Chernikh, Sergey           8 CORE-MA                15.84      15.09   17  
  4 Coyle, Owen                8 CCA-MA                 15.56      15.16   16  
  5 Baumgardner, Ben           7 HHAA-MA                15.17      15.24   15  
  6 Vincent, Andrew            8 SOUD-MA                16.46      15.75   14  
  7 Lennon, Henry              8 MAC-MA                 15.53      15.81   13  
  8 Celik, Eren                6 Lmor- Sal              16.35      15.90   12  
  9 Lukomski-Pizzo, August     8 CRSC-MA                15.37      15.97   10  
 10 Maiale, Matteo             8 TOPS-MA                15.37      16.21    9  
 11 Weir, Henry                8 NPAC-MA                16.08      16.47    8  
 11 Cowley, Shane              8 CCA-MA                 16.18      16.47    8  
 13 Yoder, Ryder               7 MAC-MA                 15.65      16.51    6  
 14 Kenesky, Luke              7 WCAC-MA                16.09      16.60    5  
 15 Pierce, Parker             8 UDAC-MA                16.38      16.71    4  
 16 Luo, Bryan                 8 UDAC-MA                15.80      16.89    3  
 17 Delfidio, Justin           8 HHAA-MA                16.50      17.43    2  
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Davis               10 MAC-MA               1:03.15    1:03.01   20  
      29.95   33.06                                                
  2 Baumgardner, Jack         10 HHAA-MA              1:05.23    1:04.51   18  
      30.59   33.92                                                
  3 Mazzeo, Nicholas          10 Lower Merion-MA      1:06.35    1:04.55   17  
      30.72   33.83                                                
  4 Riegel, Jack               9 CBST                 1:08.41    1:05.80   16  
      31.70   34.10                                                
  5 Weiss, Jack               10 WCAC-MA              1:05.44    1:06.17   15  
      30.58   35.59                                                
  6 Yu, Alexander             10 RAC-MA               1:06.09    1:06.24   14  
      31.30   34.94                                                
  7 Mazzeo, Alexander         10 Lower Merion-MA      1:06.18    1:06.74   13  
      30.55   36.19                                                
  8 Rafter, Peyton            10 SOUD-MA              1:09.78    1:07.94   12  
      31.64   36.30                                                
  9 Delp, Justin              10 TOPS-MA              1:08.85    1:07.96   10  
      32.36   35.60                                                
 10 Waerig, Willie            10 CCA-MA               1:07.23    1:08.42    9  
      32.45   35.97                                                
 11 Eshelman, Hayden          10 CRSC-MA              1:10.40    1:08.47    9  
      32.71   35.76                                                
 12 Petriello, Lucah          10 MAC-MA               1:09.42    1:08.71    7  
      32.75   35.96                                                
 13 Gonzalez, Nathaniel       10 PENN-MA              1:09.84    1:08.79    6  
      33.27   35.52                                                
 14 Underwood, Colin           9 CRSC-MA              1:06.57    1:09.00    5  
      32.57   36.43                                                
 15 Smith, Cullen              9 UDAC-MA              1:09.12    1:09.47    4  
      33.73   35.74                                                
 16 Makarichev, Noah          10 SOUD-MA              1:09.62    1:09.87    3  
      33.08   36.79                                                
 17 Johnson, Eddie            10 UMAC-MA              1:09.64    1:10.22    2  
      33.39   36.83                                                
 18 Henion, Andrew            10 MAC-MA               1:10.45    1:14.48    1  
      34.47   40.01                                                
 
Event 11  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newhall, Charlie          12 RAC-MA                 56.25      54.34   20  
  2 Koh, Anthony              12 UDAC-MA                56.86      54.84   18  
  3 Ferenz, Matthew           12 TOPS-MA                56.96      55.02   17  
  4 Newhall, Henry            12 RAC-MA                 58.20      55.87   16  
      27.21   28.66                                                
  5 Freed, Logan              12 SOUD-MA                57.65      56.31   15  
  6 Wadsworth, Ryan           12 HHAA-MA                56.96      57.09   14  
  7 Sgaramella, Luca          12 PWAC-MA                58.26      58.06   13  
      28.21   29.85                                                
  8 Faikish, Cole             12 NPAC-MA                59.69      58.38   12  
      27.57   30.81                                                
  9 Leonard, Zachary          12 UDAC-MA                58.58      58.82   10  
      28.02   30.80                                                
 10 Makaron, Adam             12 NPAC-MA                57.64      59.00    9  
 11 Shaw, Nevin               12 NPAC-MA                59.72      59.17    9  
      28.72   30.45                                                
 12 Akman, Timur              12 SOUD-MA                59.93      59.42    7  
      28.43   30.99                                                
 13 Cowart, Gabe              11 Lmor- Sal              58.77      59.44    6  
      28.29   31.15                                                
 14 Niu, Ethan                12 Lower Merion-MA        59.27      59.46    5  
      28.17   31.29                                                
 15 Mistry, Aryan             12 HHAA-MA                59.79      59.94    3.5
      28.17   31.77                                                
 15 Green, Brock              12 RAC-MA                 58.65      59.94    3.5
      28.97   30.97                                                
 17 Alderson, Spencer         12 HHAA-MA                59.66    1:00.21    2  
      28.38   31.83                                                
 18 Boyd, Wilson              12 UDAC-MA                59.37    1:00.28    1  
      28.73   31.55                                                
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Replogle, Jacob           14 NPAC-MA                50.03      49.40   20  
      24.03   25.37                                                
  2 Gibbs, Tommy              14 MAC-MA                 50.26      49.92   18  
      23.88   26.04                                                
  3 Ferlick, Robbie           14 SOUD-MA                52.14      51.90   17  
      25.16   26.74                                                
  4 Andrulonis, Jonas         14 UDAC-MA                52.25      51.96   16  
      24.86   27.10                                                
  5 Coyle, Riley              14 CCA-MA                 54.20      52.09   15  
      25.17   26.92                                                
  6 Sherry, Matthew           14 SAC-MA                 52.59      52.35   14  
      25.36   26.99                                                
  7 Green, Mason              13 TOPS-MA                54.32      52.36   13  
      25.19   27.17                                                
  8 Freece, Bobby             14 NPAC-MA                52.27      52.46   12  
      24.84   27.62                                                
  9 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA                53.58      52.56   10  
      25.10   27.46                                                
 10 Faikish, Aidan            13 NPAC-MA                52.75      53.15    9  
      25.10   28.05                                                
 11 Huynh, Cameron            14 PWAC-MA                53.10      53.27    9  
      25.24   28.03                                                
 12 Kiker, Thaddaeus          14 Lower Merion-MA        54.23      54.27    7  
      25.10   29.17                                                
 13 Groff, Christopher        13 MAC-MA                 53.98      54.46    6  
      25.65   28.81                                                
 14 Klein, Scott              14 NPAC-MA                54.80      54.58    5  
      26.37   28.21                                                
 15 Pervall, Ian              13 DCAA-MA                54.62      54.63    4  
      26.50   28.13                                                
 16 Tishin, Maksim            13 CORE-MA                54.84      54.75    3  
      25.74   29.01                                                
 17 Rohrbaugh, Kyle           14 TOPS-MA                54.44      54.90    2  
      27.00   27.90                                                
 18 Green, Gabriel            13 RAC-MA                 54.63      55.35    1  
      26.09   29.26                                                
 
Event 13  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faikish, Sean             16 NPAC-MA              1:44.98    1:45.23   20  
      24.13   26.97   27.79   26.34                                
  2 Goodyear, Connor          15 UDAC-MA              1:48.94    1:45.57   18  
      24.87   26.52   27.27   26.91                                
  3 Branigan, Carter          16 RAC-MA               1:51.03    1:47.70   17  
      24.92   26.86   27.65   28.27                                
  4 Deppen, Jack              16 NPAC-MA              1:45.09    1:47.77   16  
      24.54   26.76   27.54   28.93                                
  5 Mislan, Trevor            17 CBST                 1:50.26    1:48.68   15  
      24.93   26.97   28.11   28.67                                
  6 Fiddler, Nick             17 CCA-MA               1:54.06    1:48.72   14  
      25.85   27.12   27.59   28.16                                
  7 Bachman, Maxwell          15 NPAC-MA              1:49.50    1:48.89   13  
      25.22   26.85   28.27   28.55                                
  8 Gray, Matthew             15 RAC-MA               1:49.72    1:50.53   12  
      24.61   27.11   29.41   29.40                                
  9 Kramer, Michael           17 SOUD-MA              1:51.08    1:50.55   10  
      24.76   27.13   28.91   29.75                                
 10 Mancini, Evan             16 NPAC-MA              1:51.86    1:50.66    9  
      25.13   28.02   29.17   28.34                                
 11 Eshelman, Blake           17 CRSC-MA              1:53.10    1:50.90    9  
      24.38   27.88   28.89   29.75                                
 12 Hong, Joseph              15 PR-MA                1:50.97    1:50.93    7  
      25.13   27.31   28.76   29.73                                
 13 Nagel, Luke               15 RAC-MA               1:51.61    1:51.24    6  
      25.24   27.60   29.09   29.31                                
 14 Silbert, Kyle             17 TOPS-MA              1:53.48    1:55.73    5  
      25.88   28.89   30.31   30.65                                
 15 Masciulli, Matthew        16 SOUD-MA              1:53.49    1:57.75    4  
      26.60   29.23   30.99   30.93                                
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sommer, Kelly              8 MAC-MA                 16.54      17.44   20  
  2 Dashko, Daniel             8 Lmor- Sal              19.76      18.37   18  
  3 Bernabeo, Stephen          8 RAC-MA                 18.56      19.25   17  
  4 Ardeljan, Damjan           8 CBST                   19.57      19.75   16  
  5 Minnerly, Ryan             8 PVAC-MA                20.23      19.85   15  
  6 Heebner, Jack              8 NPAC-MA                20.25      19.93   14  
  7 Drake, Olen                7 SAC-MA                 20.03      19.94   13  
  8 Peng-Morris, Ethan         8 UDAC-MA                20.65      20.07   12  
  9 Catania, Christian         8 MAC-MA                 20.05      20.25   10  
 10 Grosse, Landon             8 PENN-MA                20.62      20.46    9  
 10 Fedelesh, Roman            8 DCAA-MA                20.84      20.46    9  
 12 Lindsay, Dean              8 DCAA-MA                20.07      20.49    7  
 13 Shapiro, Samuel            8 UDAC-MA                19.97      20.78    6  
 14 Lao, Aidan                 8 NPAC-MA                20.13      21.04    5  
 15 Cowley, Shane              8 CCA-MA                 20.31      21.31    4  
 16 Luo, Bryan                 8 UDAC-MA                20.25      21.50    3  
 17 Martysiuk, Akim            8 PVAC-MA                20.53      21.73    2  
 18 Glista, Dylan              8 CCA-MA                 20.73      22.22    1  
 
Event 15  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annise, Lincoln           10 SOUD-MA                33.88      32.65   20  
  2 Grimley, Jack             10 RAC-MA                 33.92      33.86   18  
  3 Mazzeo, Alexander         10 Lower Merion-MA        34.51      35.08   17  
  4 Gonzalez, Nathaniel       10 PENN-MA                36.42      35.76   16  
  5 Faikish, Jakob            10 NPAC-MA                37.17      35.90   15  
  6 Vinnikov, Maksym          10 CRSC-MA                37.69      36.21   14  
  7 Phifer, Ryan              10 NPAC-MA                36.97      36.23   13  
  8 Curcio, Joseph             9 UDAC-MA                37.62      36.38   12  
  9 Motuzenko, Denis          10 HHAA-MA                35.67      36.65   10  
 10 Rafter, Peyton            10 SOUD-MA                36.65      36.89    9  
 11 Spaman, Kyle              10 HHAA-MA                37.76      36.92    9  
 12 O'Donnell, Matthew        10 NPAC-MA                37.27      37.57    7  
 13 Weiss, Ryan               10 WCAC-MA                37.81      37.64    6  
 14 Duncheskie, Stephen       10 SAC-MA                 37.54      37.74    5  
 15 Man, Ivan                  9 Lmor- Sal              37.16      38.69    4  
 16 Johnson, Dylan            10 PENN-MA                37.27      39.33    3  
 17 Holt, Reece               10 CRSC-MA                37.99      39.53    2  
 18 Henion, Andrew            10 MAC-MA                 36.62      40.65    1  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            12 SAC-MA                 28.87      28.06   20  
  2 Koh, Anthony              12 UDAC-MA                28.72      28.62   18  
  3 Mistry, Aryan             12 HHAA-MA                29.36      29.57   17  
  4 Marr, Maximillian         12 RAC-MA                 29.57      29.71   16  
  5 McGowan, James            12 PWAC-MA                29.58      29.95   15  
  6 Faikish, Cole             12 NPAC-MA                30.07      30.08   14  
  7 Franchetti, John          12 DCAA-MA                30.70      31.15   13  
  8 Scott, Brady              11 CBST                   31.33      31.65   12  
  9 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA        31.08      31.72   10  
 10 O'Donnell, Ryan           11 NPAC-MA                31.61      31.88    9  
 11 Mallory, Hayden           11 SAC-MA                 31.11      32.14    9  
 12 Wadsworth, Ryan           12 HHAA-MA                31.86      32.48    7  
 13 Kellerman, Jacob          12 RAC-MA                 31.50      32.68    6  
 14 Alderson, Spencer         12 HHAA-MA                32.65      32.69    5  
 15 Bowker, Patrick           12 TOPS-MA                32.57      32.80    4  
 16 Sherry, Owen              11 SAC-MA                 31.89      32.85    3  
 17 Rios, Fernando            12 CORE-MA                32.81      33.51    2  
 
Event 17  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spector, Seth             14 HHAA-MA              1:00.77      58.26   20  
      28.34   29.92                                                
  2 Potts, Mason              13 NPAC-MA                57.38      58.40   18  
      27.91   30.49                                                
  3 Klein, Scott              14 NPAC-MA                59.03      59.02   17  
      28.71   30.31                                                
  4 Einolf, Caleb             14 SOUD-MA              1:00.68      59.31   16  
      28.51   30.80                                                
  5 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA              1:02.02      59.78   15  
      28.87   30.91                                                
  6 Groff, Christopher        13 MAC-MA                 59.47      59.83   14  
      29.00   30.83                                                
  7 Ji, David                 13 UDAC-MA                59.75    1:00.09   13  
      29.18   30.91                                                
  8 Howard, Henry             14 Lmor- Sal            1:01.88    1:00.77   12  
      28.82   31.95                                                
  9 Tierney, Brady            13 RAC-MA               1:03.29    1:01.33   10  
      29.53   31.80                                                
 10 Pervall, Ian              13 DCAA-MA              1:01.55    1:01.49    9  
      29.98   31.51                                                
 11 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:04.31    1:02.31    9  
      29.84   32.47                                                
 12 Soroka, Michael           14 DCAA-MA              1:03.05    1:02.85    7  
      29.88   32.97                                                
 13 Eames, Chuckie            14 DCAA-MA              1:03.98    1:03.31    6  
      30.68   32.63                                                
 14 Robinson, Matthew         13 CRSC-MA              1:02.04    1:04.23    5  
      31.35   32.88                                                
 15 Given, Kyle               13 Lower Merion-MA      1:05.65    1:05.46    4  
      31.66   33.80                                                
 16 Tishin, Maksim            13 CORE-MA              1:03.06    1:08.15    3  
      31.64   36.51                                                
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           17 UDAC-MA                56.14      52.81   20  
      25.48   27.33                                                
  2 Yaglenski, TJ             17 SOUD-MA                53.51      52.89   18  
      25.30   27.59                                                
  3 Fink, Dalton              15 TOPS-MA                54.19      53.87   17  
      25.60   28.27                                                
  4 Guiliano, Christopher     15 TOPS-MA                53.90      54.07   16  
      26.49   27.58                                                
  5 DiMartile, Jake           16 UDAC-MA                53.42      54.28   15  
      26.17   28.11                                                
  6 Pro, Kyle                 16 UDAC-MA                56.74      54.69   14  
      26.46   28.23                                                
  7 Brosky, Paul              15 UDAC-MA                55.06      55.63   13  
      27.20   28.43                                                
  8 Suit, Nathan              17 DCAA-MA                55.08      55.76   12  
      27.15   28.61                                                
  9 Deppen, Jack              16 NPAC-MA                54.51      56.13   10  
      27.80   28.33                                                
 10 Hannig, Michael           17 RAC-MA                 57.45      56.68    9  
      27.25   29.43                                                
 11 Given, Zach               16 Lower Merion-MA        56.95      57.01    9  
      27.08   29.93                                                
 12 Clark, Nick               15 NPAC-MA                56.03      57.10    7  
      27.66   29.44                                                
 13 Hall, Tyler               17 NPAC-MA                56.93      57.15    6  
      27.97   29.18                                                
 14 Harkrader, Matthew        15 NPAC-MA                57.26      57.46    5  
      27.46   30.00                                                
 15 Birkbeck, Zachery         17 CRSC-MA                56.87      57.94    4  
      27.67   30.27                                                
 16 Steele, Matt              18 PENN-MA                54.89      59.53    3  
      28.77   30.76                                                
 17 Klein, William            16 NPAC-MA                58.66      59.76    2  
      29.15   30.61                                                
 18 Disbrow, Mark             17 CRSC-MA                59.02    1:00.75    1  
      28.64   32.11                                                
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chernikh, Sergey           8 CORE-MA                20.41      19.25   20  
  2 Kovtounenko, Andrew        8 CBST                   18.79      19.44   18  
  3 Ajunwa, Donovan            8 DCAA-MA                20.94      20.53   17  
  4 Bollinger, Jackson         8 SOUD-MA                20.21      20.57   16  
  5 Lukomski-Pizzo, August     8 CRSC-MA                21.09      21.53   14.5
  5 Coyle, Owen                8 CCA-MA                 21.56      21.53   14.5
  7 Shevchouk, Andrew          8 Lmor- Sal              22.67      21.81   13  
  8 Horvat, Jack               8 NPAC-MA                22.30      22.27   12  
  9 Delfidio, Justin           8 HHAA-MA                21.49      22.46   10  
 10 Peng-Morris, Ethan         8 UDAC-MA                21.20      22.47    9  
 11 Slavin, Luke               7 MAC-MA                 22.40      22.61    9  
 12 Bernabeo, Stephen          8 RAC-MA                 21.35      22.69    7  
 13 Kenesky, Luke              7 WCAC-MA                22.34      22.88    6  
 14 Grosse, Landon             8 PENN-MA                21.78      23.22    5  
 15 Heebner, Jack              8 NPAC-MA                22.71      23.31    4  
 16 Chen, Roger                8 UDAC-MA                22.94      23.47    3  
 17 Kozokas, Xander            8 PVAC-MA                22.69      23.78    2  
 -- Vincent, Andrew            8 SOUD-MA                22.06         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Brendan         10 SAC-MA                 38.37      37.56   20  
  2 Ciamaichelo, Anthony      10 Lmor- Sal              37.71      38.61   18  
  3 Spaman, Kyle              10 HHAA-MA                39.12      38.93   17  
  4 Blumhardt, Gavin          10 Lmor- Sal              39.50      39.70   16  
  5 Grimley, Jack             10 RAC-MA                 40.42      39.84   15  
  6 Baumgardner, Jack         10 HHAA-MA                40.30      40.04   14  
  7 Faikish, Jakob            10 NPAC-MA                41.46      40.30   13  
  8 Diccianni, Carsten        10 NPAC-MA                41.12      40.36   12  
  9 Phifer, Ryan              10 NPAC-MA                40.71      40.56   10  
 10 Hong, Timmy               10 PR-MA                  41.00      41.53    9  
 10 Manser, Brady             10 UDAC-MA                41.81      41.53    9  
 12 Small, Sebastian          10 SAC-MA                 41.00      41.61    7  
 13 Hardel, Logan             10 UMAC-MA                40.57      41.74    6  
 14 Engel, Bryce              10 NPAC-MA                41.68      42.09    5  
 15 Waerig, Willie            10 CCA-MA                 41.18      42.11    3.5
 15 Petriello, Lucah          10 MAC-MA                 41.11      42.11    3.5
 17 Bleazard, Eli             10 SOUD-MA                41.18      42.43    2  
 18 Motuzenko, Denis          10 HHAA-MA                41.89      44.83    1  
 
Event 21  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mislan, Jack              12 CBST                   31.97      30.89   20  
  2 Tsaturyan, Alec           12 CCA-MA                 31.66      31.10   18  
  3 Freed, Logan              12 SOUD-MA                34.51      32.32   17  
  4 Pugh, Sam                 12 SAC-MA                 34.31      33.03   16  
  5 Ferker, Joshua            12 Lmor- Sal              32.95      33.30   15  
  6 Wu, Leonard               12 UMAC-MA                33.83      33.65   14  
  7 Green, Nicholas           12 TOPS-MA                35.70      34.14   13  
  8 Franchetti, John          12 DCAA-MA                33.63      34.51   12  
  9 Coyle, Brennan            12 CCA-MA                 36.45      34.74   10  
 10 Shaw, Nevin               12 NPAC-MA                32.64      34.75    9  
 11 Lebold, Christian         12 NPAC-MA                35.99      35.42    9  
 12 Yang, Peter               12 UDAC-MA                35.44      35.72    7  
 13 Shireman, Aidan           11 MAC-MA                 36.19      35.90    6  
 14 O'Donnell, Ryan           11 NPAC-MA                36.51      36.57    5  
 15 Panachyda, Elias          12 NPAC-MA                34.69      36.69    4  
 16 Westerman, Ryan           11 NPAC-MA                36.95      37.13    3  
 17 Feldman, Derek            11 CBST                   36.77      37.67    2  
 -- Meehan, Aidan             12 Lmor- Sal              35.19         DQ  
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freece, Bobby             14 NPAC-MA              1:03.86    1:04.85   20  
      30.39   34.46                                                
  2 Coyle, Riley              14 CCA-MA               1:06.91    1:05.26   18  
      31.09   34.17                                                
  3 Huynh, Cameron            14 PWAC-MA              1:07.18    1:06.21   17  
      30.90   35.31                                                
  4 Kao, Dylan                14 MAC-MA               1:07.03    1:07.76   16  
      31.72   36.04                                                
  5 Ji, David                 13 UDAC-MA              1:09.12    1:07.93   15  
      33.15   34.78                                                
  6 Green, Mason              13 TOPS-MA              1:11.93    1:08.12   14  
      32.60   35.52                                                
  7 Andryushin, Matvey        13 SOUD-MA              1:10.94    1:08.80   13  
      32.79   36.01                                                
  8 Mignogna, Dylan           14 HHAA-MA              1:05.25    1:09.38   12  
      31.69   37.69                                                
  9 Einolf, Caleb             14 SOUD-MA              1:08.79    1:09.49   10  
      32.85   36.64                                                
 10 Rajan, Darien             14 PR-MA                1:11.72    1:11.11    9  
      33.80   37.31                                                
 11 Andrulonis, Jonas         14 UDAC-MA              1:11.54    1:11.13    9  
      33.81   37.32                                                
 12 Green, Gabriel            13 RAC-MA               1:10.12    1:12.21    7  
      33.13   39.08                                                
 13 Roseland, Kyle            14 UMAC-MA              1:09.66    1:12.45    6  
      34.02   38.43                                                
 14 Engler, Kyle              14 TOPS-MA              1:12.54    1:13.28    5  
      34.35   38.93                                                
 15 In, Jonathan              13 UDAC-MA              1:14.18    1:13.33    4  
      33.94   39.39                                                
 16 Netter, Eddie             14 UDAC-MA              1:14.01    1:15.66    3  
      35.47   40.19                                                
 17 Suit, Benjamin            14 DCAA-MA              1:14.18    1:16.55    2  
      35.42   41.13                                                
 18 Carson, Ryan              14 Lower Merion-MA      1:13.54    1:16.95    1  
      35.24   41.71                                                
 
Event 23  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrahams, David           17 RAC-MA                 58.15      59.44   20  
      28.06   31.38                                                
  2 Benner, Nolan             16 TOPS-MA              1:01.20    1:00.83   18  
      28.27   32.56                                                
  3 McClurkin, Alexander      16 CORE-MA              1:03.47    1:01.22   17  
      28.88   32.34                                                
  4 Mislan, Trevor            17 CBST                 1:01.23    1:01.34   16  
      29.12   32.22                                                
  5 Fein, Ryley               18 NPAC-MA                59.02    1:01.49   15  
      28.61   32.88                                                
  6 Gray, Matthew             15 RAC-MA               1:02.73    1:01.91   14  
      29.41   32.50                                                
  7 Octaviano, Antonio        16 RAC-MA                 57.55    1:02.24   13  
      28.91   33.33                                                
  8 Thomas, Willam            16 RAC-MA               1:02.88    1:02.55   12  
      29.04   33.51                                                
  9 Dolan, Dan                17 HHAA-MA              1:04.56    1:03.02   10  
      29.28   33.74                                                
 10 Rankin, Niles             17 CCA-MA               1:02.59    1:03.20    9  
      29.51   33.69                                                
 11 Schwar, Luke              16 NPAC-MA              1:02.94    1:03.37    9  
      30.06   33.31                                                
 12 Campbell, Greyson         16 NPAC-MA              1:02.27    1:03.88    7  
      30.12   33.76                                                
 13 Sultanik, Joshua          15 Lower Merion-MA      1:03.63    1:04.23    6  
      30.96   33.27                                                
 14 Steele, Matt              18 PENN-MA              1:04.22    1:04.71    5  
      30.37   34.34                                                
 15 VanNatter, Nathan         15 TOPS-MA              1:03.51    1:05.58    4  
      30.65   34.93                                                
 16 Kim, Andrew               17 PENN-MA              1:03.62    1:05.97    3  
      30.19   35.78                                                
 17 Ereifej, Joseph           17 PR-MA                1:05.26    1:06.17    2  
      30.80   35.37                                                
 18 Leyland, William          17 SOUD-MA              1:04.86    1:06.53    1  
      31.04   35.49                                                
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sommer, Kelly              8 MAC-MA                 16.21      15.94   20  
  2 Bollinger, Jackson         8 SOUD-MA                15.88      16.08   18  
  3 Mondoro, Ryan              8 CCA-MA                 16.62      16.45   17  
  4 Baumgardner, Ben           7 HHAA-MA                16.31      16.89   16  
  5 Ajunwa, Donovan            8 DCAA-MA                17.29      17.19   15  
  6 Graham, Jack               7 SOUD-MA                19.22      17.35   14  
  7 Forster, Christian         8 SAC-MA                 17.48      17.44   13  
  8 Vincent, Andrew            8 SOUD-MA                18.37      17.83   12  
  9 Yoder, Ryder               7 MAC-MA                 18.15      18.16   10  
 10 Stauffer, Benjamin         8 SOUD-MA                17.59      18.19    9  
 11 Maiale, Matteo             8 TOPS-MA                18.07      18.31    9  
 12 Cowley, Shane              8 CCA-MA                 18.30      18.78    7  
 13 Latsko, Jack               6 SOUD-MA                17.76      18.84    6  
 14 Luo, Bryan                 8 UDAC-MA                18.68      19.19    5  
 15 Pierce, Parker             8 UDAC-MA                19.11      19.60    4  
 16 Lao, Aidan                 8 NPAC-MA                18.34      19.66    3  
 17 Shapiro, Samuel            8 UDAC-MA                19.50      19.87    2  
 18 Glista, Dylan              8 CCA-MA                 19.75      21.12    1  
 
Event 25  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Davis               10 MAC-MA                 30.21      30.54   20  
  2 Annise, Lincoln           10 SOUD-MA                31.56      31.87   18  
  3 Eshelman, Hayden          10 CRSC-MA                32.07      32.36   17  
  4 Delp, Justin              10 TOPS-MA                32.97      32.38   16  
  5 Yu, Alexander             10 RAC-MA                 33.24      32.67   15  
  6 Christie, Ryan            10 PR-MA                  35.19      33.00   14  
  7 Smith, Cullen              9 UDAC-MA                33.78      34.14   13  
  8 Hong, Timmy               10 PR-MA                  35.12      34.75   12  
  9 Trexler, Cowen            10 HHAA-MA                36.24      34.98   10  
 10 McGeehan, Neil             9 NPAC-MA                36.63      35.30    9  
 11 Stefanovich, Nikita       10 Lmor- Sal              35.46      35.50    9  
 12 Rafter, Peyton            10 SOUD-MA                35.39      35.51    7  
 13 Muntz, Ryan                9 Lower Merion-MA        35.86      35.52    6  
 14 Gonzalez, Nathaniel       10 PENN-MA                36.00      35.82    5  
 15 Claffey, Evan             10 TOPS-MA                35.71      36.33    4  
 16 Holt, Reece               10 CRSC-MA                36.02      36.63    3  
 17 Underwood, Colin           9 CRSC-MA                34.09      36.78    2  
 18 Kobryn, Ayden             10 Lmor- Sal              35.88      38.33    1  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, William            12 SAC-MA                 28.41      27.38   20  
  2 Newhall, Henry            12 RAC-MA                 28.59      27.50   18  
  3 McGowan, James            12 PWAC-MA                28.75      28.31   17  
  4 Green, Nicholas           12 TOPS-MA                29.81      28.86   16  
  5 Akman, Timur              12 SOUD-MA                29.11      28.87   15  
  6 Makaron, Adam             12 NPAC-MA                28.77      28.88   14  
  7 Marr, Maximillian         12 RAC-MA                 29.12      28.89   13  
  8 Lao, Brendan              11 NPAC-MA                29.62      28.95   12  
  9 Mangan, Connor            12 CBST                   29.70      29.19   10  
 10 Boyd, Wilson              12 UDAC-MA                29.57      29.24    9  
 11 Green, Brock              12 RAC-MA                 28.77      29.33    9  
 12 Mallory, Hayden           11 SAC-MA                 29.49      29.48    7  
 13 Niu, Ethan                12 Lower Merion-MA        29.47      29.60    6  
 14 Leonard, Zachary          12 UDAC-MA                31.27      30.00    5  
 15 Meehan, Aidan             12 Lmor- Sal              31.14      30.69    4  
 16 Cowart, Gabe              11 Lmor- Sal              30.48      30.71    3  
 17 Coyle, Brennan            12 CCA-MA                 30.86      31.12    2  
 18 Sherry, Owen              11 SAC-MA                 31.41      31.95    1  
 
Event 27  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Tommy              14 MAC-MA                 55.15      54.14   20  
      24.90   29.24                                                
  2 Potts, Mason              13 NPAC-MA                56.36      55.87   18  
      25.96   29.91                                                
  3 Replogle, Jacob           14 NPAC-MA                55.35      56.07   17  
      26.57   29.50                                                
  4 Cosgrove, Rhett           14 RAC-MA               1:02.09      57.70   16  
      26.95   30.75                                                
  5 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA              1:00.02      58.24   15  
      27.27   30.97                                                
  6 Sherry, Matthew           14 SAC-MA                 57.83      58.38   14  
      26.62   31.76                                                
  7 Krader, Kyle              14 SOUD-MA              1:01.00      59.91   13  
      28.05   31.86                                                
  8 Tierney, Brady            13 RAC-MA               1:01.56      59.95   12  
      27.78   32.17                                                
  9 Soroka, Michael           14 DCAA-MA              1:00.04    1:00.02   10  
      28.37   31.65                                                
 10 Robinson, Matthew         13 CRSC-MA                59.35    1:01.11    9  
      28.39   32.72                                                
 11 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      1:03.33    1:01.36    9  
      29.22   32.14                                                
 12 Kiker, Thaddaeus          14 Lower Merion-MA        59.47    1:01.53    7  
      28.22   33.31                                                
 13 Rohrbaugh, Kyle           14 TOPS-MA                59.64    1:02.28    6  
      29.53   32.75                                                
 14 Manning, Jadyn            14 NPAC-MA              1:02.31    1:02.40    5  
      28.43   33.97                                                
 15 Netter, Eddie             14 UDAC-MA              1:03.79    1:03.92    4  
      29.52   34.40                                                
 16 Eshelman, Samuel          13 CRSC-MA              1:02.56    1:05.49    3  
      29.60   35.89                                                
 17 Larkin, Ben               13 UMAC-MA                57.71    1:12.62    2  
      31.09   41.53                                                
 18 Andraka, Luke             13 UMAC-MA              1:03.43    1:14.43    1  
      34.61   39.82                                                
 
Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiddler, Nick             17 CCA-MA                 55.58      52.27   20  
      24.39   27.88                                                
  2 Fein, Ryley               18 NPAC-MA                53.73      52.35   18  
      23.97   28.38                                                
  3 Yaglenski, TJ             17 SOUD-MA                53.11      52.82   17  
      24.93   27.89                                                
  4 Branigan, Carter          16 RAC-MA                 54.30      53.05   16  
      24.93   28.12                                                
  5 Snyder, Christopher       17 RAC-MA                 57.60      53.58   15  
      24.60   28.98                                                
  6 Clark, Nick               15 NPAC-MA                52.83      54.08   14  
      24.93   29.15                                                
  7 Faikish, Sean             16 NPAC-MA                54.08      54.60   13  
      24.76   29.84                                                
  8 Steele, Matt              18 PENN-MA                54.30      55.45   12  
      25.55   29.90                                                
  9 Keifer, Aaron             18 TOPS-MA                56.41      55.88   10  
      25.95   29.93                                                
 10 Eshelman, Blake           17 CRSC-MA                56.65      56.06    9  
      25.97   30.09                                                
 11 Mlodzienski, Nicholas     17 RAC-MA                 58.17      57.16    9  
      26.04   31.12                                                
 12 Hoy, Andrew               15 UMAC-MA                57.75      57.23    7  
      26.56   30.67                                                
 13 Lionetti, Ethan           17 PR-MA                  57.97      58.23    6  
      26.68   31.55                                                
 14 Masciulli, Matthew        16 SOUD-MA                56.39      58.68    5  
      27.55   31.13                                                
 15 Wells, Jesse              17 PENN-MA                57.72      59.08    4  
      26.85   32.23                                                
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovtounenko, Andrew        8 CBST                   30.62      30.37   20  
  2 Sommer, Kelly              8 MAC-MA                 33.15      31.92   18  
  3 Chernikh, Sergey           8 CORE-MA                35.14      34.20   17  
  4 Ajunwa, Donovan            8 DCAA-MA                36.35      34.31   15.5
  4 Bernabeo, Stephen          8 RAC-MA                 34.59      34.31   15.5
  6 Baumgardner, Ben           7 HHAA-MA                35.43      34.97   14  
  7 Lukomski-Pizzo, August     8 CRSC-MA                35.18      35.07   13  
  8 Coyle, Owen                8 CCA-MA                 35.90      35.58   12  
  9 Lennon, Henry              8 MAC-MA                 35.56      35.86   10  
 10 Kenesky, Luke              7 WCAC-MA                36.43      36.69    9  
 11 Pierce, Parker             8 UDAC-MA                36.03      36.80    9  
 12 Heebner, Jack              8 NPAC-MA                37.84      36.99    7  
 13 Weir, Henry                8 NPAC-MA                37.68      37.12    6  
 14 Forster, Christian         8 SAC-MA                 37.25      37.29    5  
 15 Stauffer, Benjamin         8 SOUD-MA                37.41      37.47    4  
 16 Maiale, Matteo             8 TOPS-MA                36.52      37.97    3  
 17 Lao, Aidan                 8 NPAC-MA                35.86      38.06    2  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rees, Davis               10 MAC-MA                 27.61      28.57   20  
  2 Mazzeo, Alexander         10 Lower Merion-MA        29.42      28.82   18  
  3 Mazzeo, Nicholas          10 Lower Merion-MA        29.84      29.05   17  
  4 Baumgardner, Jack         10 HHAA-MA                30.02      29.61   16  
  5 Yu, Alexander             10 RAC-MA                 29.26      29.66   15  
  6 Riegel, Jack               9 CBST                   30.02      29.91   14  
  7 O'Donnell, Matthew        10 NPAC-MA                29.88      30.89   13  
  8 Spaman, Kyle              10 HHAA-MA                31.75      31.00   12  
  9 Delp, Justin              10 TOPS-MA                30.33      31.04   10  
 10 Johnson, Eddie            10 UMAC-MA                31.69      31.21    9  
 11 Ciamaichelo, Anthony      10 Lmor- Sal              30.86      31.47    9  
 12 Stefanovich, Nikita       10 Lmor- Sal              31.76      31.79    7  
 13 Makarichev, Noah          10 SOUD-MA                32.22      32.14    6  
 14 Underwood, Colin           9 CRSC-MA                30.65      32.27    5  
 15 Small, Sebastian          10 SAC-MA                 31.88      32.47    4  
 16 Eshelman, Hayden          10 CRSC-MA                31.22      32.63    3  
 17 Henion, Andrew            10 MAC-MA                 31.65      38.01    2  
 -- Weiss, Jack               10 WCAC-MA                29.79         DQ  
 
Event 31  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newhall, Charlie          12 RAC-MA                 25.43      24.78   20  
  2 Tsaturyan, Alec           12 CCA-MA                 25.39      24.95   18  
  3 Newhall, Henry            12 RAC-MA                 24.80      25.61   17  
  4 McGowan, James            12 PWAC-MA                25.83      25.95   16  
  5 Wadsworth, Ryan           12 HHAA-MA                26.21      26.12   15  
  6 Makaron, Adam             12 NPAC-MA                25.62      26.16   14  
  7 Sgaramella, Luca          12 PWAC-MA                26.27      26.34   13  
  8 Faikish, Cole             12 NPAC-MA                26.18      26.39   11  
  8 Leonard, Zachary          12 UDAC-MA                26.52      26.39   11  
 10 Mislan, Jack              12 CBST                   26.71      26.58    9  
 11 Kellerman, Jacob          12 RAC-MA                 26.44      26.64    9  
 12 Mistry, Aryan             12 HHAA-MA                26.60      26.72    7  
 13 Green, Nicholas           12 TOPS-MA                27.44      27.01    6  
 14 Nenchev, Charlie          12 Lower Merion-MA        27.32      27.38    5  
 15 Green, Brock              12 RAC-MA                 26.79      27.46    4  
 16 Akman, Timur              12 SOUD-MA                26.88      27.47    3  
 17 Boyd, Wilson              12 UDAC-MA                27.15      27.70    2  
 18 Cowart, Gabe              11 Lmor- Sal              26.97      27.75    1  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferlick, Robbie           14 SOUD-MA                23.41      23.41   20  
  2 Gibbs, Tommy              14 MAC-MA                 23.32      23.54   18  
  3 Spector, Seth             14 HHAA-MA                24.08      23.66   17  
  4 Potts, Mason              13 NPAC-MA                23.62      23.75   16  
  5 Huynh, Cameron            14 PWAC-MA                24.14      23.94   15  
  6 Coyle, Riley              14 CCA-MA                 24.78      24.27   14  
  7 Sherry, Matthew           14 SAC-MA                 24.23      24.31   13  
  8 Groff, Christopher        13 MAC-MA                 24.36      24.45   12  
  9 Baicoianu, Luca           14 UMAC-MA                24.96      24.47   10  
 10 Tishin, Maksim            13 CORE-MA                24.64      24.75    9  
 10 Mignogna, Dylan           14 HHAA-MA                23.84      24.75    9  
 12 Pervall, Ian              13 DCAA-MA                24.89      24.79    7  
 13 Faikish, Aidan            13 NPAC-MA                24.71      24.87    6  
 14 Green, Gabriel            13 RAC-MA                 24.69      24.94    4  
 14 Mo, Darren                13 Lmor- Sal              25.07      24.94    4  
 14 Holt, Adam                13 CRSC-MA                25.19      24.94    4  
 17 Kiker, Thaddaeus          14 Lower Merion-MA        25.16      25.02    2  
 18 Rohrbaugh, Kyle           14 TOPS-MA                24.79      25.14    1  
 
Event 33  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Matthew           17 UDAC-MA                48.57      46.55   20  
      22.41   24.14                                                
  2 Pro, Kyle                 16 UDAC-MA                48.24      47.76   18  
      23.08   24.68                                                
  3 Benner, Nolan             16 TOPS-MA                49.22      48.39   17  
      23.16   25.23                                                
  4 Faikish, Sean             16 NPAC-MA                48.54      49.15   16  
      23.38   25.77                                                
  5 Clark, Nick               15 NPAC-MA                47.92      49.22   15  
      23.78   25.44                                                
  6 Eshelman, Blake           17 CRSC-MA                49.27      49.37   14  
      23.07   26.30                                                
  7 Kramer, Michael           17 SOUD-MA                49.67      49.81   13  
      23.93   25.88                                                
  8 Hall, Tyler               17 NPAC-MA                49.89      49.90   12  
      23.89   26.01                                                
  9 Suit, Nathan              17 DCAA-MA                49.60      50.02   10  
      24.11   25.91                                                
 10 Schwar, Luke              16 NPAC-MA                49.58      50.11    9  
      24.28   25.83                                                
 11 Mislan, Trevor            17 CBST                   49.33      50.22    9  
      24.65   25.57                                                
 12 Hong, Joseph              15 PR-MA                  50.32      50.66    7  
      24.39   26.27                                                
 13 Harkrader, Matthew        15 NPAC-MA                50.37      50.69    6  
      24.26   26.43                                                
 14 Bachman, Maxwell          15 NPAC-MA                50.64      51.33    5  
      25.09   26.24                                                
 15 Keifer, Aaron             18 TOPS-MA                50.37      51.37    4  
      25.40   25.97                                                
 16 Faikish, Ryan             15 NPAC-MA                50.78      53.13    3  
      24.92   28.21                                                
 17 Masciulli, Matthew        16 SOUD-MA                50.66      54.09    2  
      25.77   28.32                                                
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzeo, Nicholas          10 Lower Merion-MA      1:18.51    1:15.22   20  
      33.67   41.55                                                
  2 Annise, Lincoln           10 SOUD-MA              1:16.13    1:15.66   18  
      34.40   41.26                                                
  3 Grimley, Jack             10 RAC-MA               1:18.37    1:16.30   17  
      34.40   41.90                                                
  4 Hong, Timmy               10 PR-MA                1:17.10    1:16.65   16  
      36.25   40.40                                                
  5 Weiss, Jack               10 WCAC-MA              1:22.02    1:17.53   15  
      35.55   41.98                                                
  6 Faikish, Jakob            10 NPAC-MA              1:19.06    1:17.82   14  
      36.30   41.52                                                
  7 Petriello, Lucah          10 MAC-MA               1:18.21    1:18.97   13  
      36.56   42.41                                                
  8 Riegel, Jack               9 CBST                 1:20.23    1:19.69   12  
      37.70   41.99                                                
  9 Smith, Cullen              9 UDAC-MA              1:17.49    1:19.88   10  
      37.59   42.29                                                
 10 Phifer, Ryan              10 NPAC-MA              1:20.88    1:20.00    9  
      38.29   41.71                                                
 11 Ciamaichelo, Anthony      10 Lmor- Sal            1:16.38    1:20.37    9  
      36.94   43.43                                                
 12 Stefanovich, Nikita       10 Lmor- Sal            1:21.78    1:21.43    7  
      37.47   43.96                                                
 13 Small, Sebastian          10 SAC-MA               1:20.84    1:21.60    6  
      40.45   41.15                                                
 14 Manser, Brady             10 UDAC-MA              1:22.47    1:22.24    5  
      38.83   43.41                                                
 15 Duncheskie, Stephen       10 SAC-MA               1:22.35    1:22.44    4  
      37.31   45.13                                                
 16 Diccianni, Carsten        10 NPAC-MA              1:21.41    1:23.37    3  
      38.89   44.48                                                
 17 Waerig, Willie            10 CCA-MA               1:21.84    1:23.57    2  
      39.30   44.27                                                
 18 Farhy, Jackson            10 RAC-MA               1:22.05    1:25.72    1  
      36.48   49.24                                                
 
Event 35  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koh, Anthony              12 UDAC-MA              1:02.56    1:01.71   20  
      28.53   33.18                                                
  2 Newhall, Charlie          12 RAC-MA               1:04.02    1:02.06   18  
      29.44   32.62                                                
  3 Freed, Logan              12 SOUD-MA              1:07.44    1:03.83   17  
      29.78   34.05                                                
  4 Tsaturyan, Alec           12 CCA-MA               1:04.79    1:04.09   16  
      29.37   34.72                                                
  5 Ferenz, Matthew           12 TOPS-MA              1:05.32    1:04.61   15  
      30.13   34.48                                                
  6 Cross, William            12 SAC-MA               1:05.67    1:04.63   14  
      29.34   35.29                                                
  7 Mislan, Jack              12 CBST                 1:07.79    1:04.88   13  
      31.44   33.44                                                
  8 Marr, Maximillian         12 RAC-MA               1:04.81    1:04.99   12  
      29.10   35.89                                                
  9 Mangan, Connor            12 CBST                 1:09.18    1:06.14   10  
      30.38   35.76                                                
 10 Franchetti, John          12 DCAA-MA              1:06.68    1:06.27    9  
      31.24   35.03                                                
 11 Sgaramella, Luca          12 PWAC-MA              1:08.06    1:07.66    9  
      32.26   35.40                                                
 12 Ferker, Joshua            12 Lmor- Sal            1:09.22    1:08.80    7  
      33.57   35.23                                                
 13 Lao, Brendan              11 NPAC-MA              1:10.58    1:08.91    6  
      31.16   37.75                                                
 14 Wu, Leonard               12 UMAC-MA              1:10.86    1:09.05    5  
      34.76   34.29                                                
 15 Niu, Ethan                12 Lower Merion-MA      1:09.05    1:09.58    4  
      31.72   37.86                                                
 16 Yang, Peter               12 UDAC-MA              1:09.72    1:10.71    3  
      32.65   38.06                                                
 17 Meehan, Aidan             12 Lmor- Sal            1:09.72    1:12.34    2  
      34.58   37.76                                                
 18 Shaw, Nevin               12 NPAC-MA              1:07.84    1:12.55    1  
      33.23   39.32                                                
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Replogle, Jacob           14 NPAC-MA              2:06.02    2:05.51   20  
      27.07   30.66   38.47   29.31                                
  2 Freece, Bobby             14 NPAC-MA              2:05.96    2:09.84   18  
      26.80   34.22   38.39   30.43                                
  3 Green, Mason              13 TOPS-MA              2:17.80    2:10.92   17  
      28.78   33.73   38.77   29.64                                
  4 Faikish, Aidan            13 NPAC-MA              2:14.31    2:11.47   16  
      28.09   35.13   38.08   30.17                                
  5 Andrulonis, Jonas         14 UDAC-MA              2:11.50    2:11.78   15  
      27.72   34.17   40.56   29.33                                
  6 Ji, David                 13 UDAC-MA              2:17.16    2:13.40   14  
      28.87   33.93   40.23   30.37                                
  7 Tierney, Brady            13 RAC-MA               2:14.19    2:13.74   13  
      27.84   33.80   41.28   30.82                                
  8 Einolf, Caleb             14 SOUD-MA              2:15.11    2:13.76   12  
      28.21   33.74   40.20   31.61                                
  9 Klein, Scott              14 NPAC-MA              2:11.31    2:14.13   10  
      29.58   33.46   41.16   29.93                                
 10 Rajan, Darien             14 PR-MA                2:19.44    2:15.00    9  
      28.30   34.20   40.30   32.20                                
 11 Soroka, Michael           14 DCAA-MA              2:14.06    2:17.33    9  
      27.75   33.39   43.38   32.81                                
 12 Bochanski, William        14 Lower Merion-MA      2:18.89    2:19.63    7  
      29.00   34.82   41.92   33.89                                
 13 Armitage, Wil             14 SOUD-MA              2:19.60    2:20.04    6  
 14 Boyd, R.J.                14 UDAC-MA              2:23.03    2:20.50    5  
      29.67   37.41   41.65   31.77                                
 15 In, Jonathan              13 UDAC-MA              2:21.26    2:22.23    4  
      31.29   36.50   41.96   32.48                                
 16 Kao, Dylan                14 MAC-MA               2:22.15    2:22.70    3  
      30.72   39.71   40.19   32.08                                
 17 Zhang, Andrew             13 MAC-MA               2:21.46    2:23.66    2  
      29.11   36.19   47.51   30.85                                
 18 Herman, JR                13 UMAC-MA              2:24.30    2:29.97    1  
      32.28   38.21   45.69   33.79                                
 
Event 37  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fein, Ryley               18 NPAC-MA              2:03.67    1:58.67   20  
      24.39   30.95   34.33   29.00                                
  2 Guiliano, Christopher     15 TOPS-MA              1:59.25    1:59.14   18  
      25.71   29.63 1:03.98                                        
  3 Gray, Matthew             15 RAC-MA               2:00.19    1:59.35   17  
      26.80   30.00   35.11   27.44                                
  4 Hong, Joseph              15 PR-MA                2:00.53    2:00.06   16  
      26.48   31.66   33.97   27.95                                
  5 DiMartile, Jake           16 UDAC-MA              1:59.76    2:00.13   15  
      26.01   30.03   36.11   27.98                                
  6 Brosky, Paul              15 UDAC-MA              1:59.33    2:00.78   14  
      26.43   30.82   34.89   28.64                                
  7 Abrahams, David           17 RAC-MA               2:03.57    2:03.64   13  
      26.40   32.63   34.29   30.32                                
  8 Fiddler, Nick             17 CCA-MA               2:09.24    2:03.78   12  
      25.54   31.38   37.84   29.02                                
  9 Bachman, Maxwell          15 NPAC-MA              2:05.08    2:04.84   10  
      27.11   33.06   36.95   27.72                                
 10 Deppen, Jack              16 NPAC-MA              2:04.46    2:05.29    9  
      26.86   30.58   39.53   28.32                                
 11 Kramer, Michael           17 SOUD-MA              2:09.57    2:06.48    9  
      27.35   32.02   36.51   30.60                                
 12 Sultanik, Joshua          15 Lower Merion-MA      2:08.53    2:06.73    7  
      27.25   34.58   36.44   28.46                                
 13 Nagel, Luke               15 RAC-MA               2:09.69    2:06.94    6  
      27.51   32.80   37.59   29.04                                
 14 Lionetti, Ethan           17 PR-MA                2:12.29    2:08.84    5  
      27.08   33.13   37.70   30.93                                
 15 Klein, William            16 NPAC-MA              2:07.65    2:09.07    4  
      28.05   32.28   38.99   29.75                                
 16 Campbell, Greyson         16 NPAC-MA              2:06.60    2:09.28    3  
      28.52   34.17   36.27   30.32                                
 17 Leyland, William          17 SOUD-MA              2:11.87    2:13.07    2  
      28.27   35.66   36.87   32.27                                
 
Event 38  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    1:06.49    1:03.46  
  2 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:10.27    1:05.19  
     1) Ajunwa, Donovan 8               2) Fedelesh, Roman 8              
     3) Pickford, Henry 7               4) Maxwell, Colin 7               
       33.00    32.19                                                      
  3 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:08.43    1:05.77  
     1) Vincent, Andrew 8               2) Latsko, Jack 6                 
     3) Stauffer, Benjamin 8            4) Bollinger, Jackson 8           
       34.80    30.97                                                      
  4 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:16.09    1:06.14  
     1) White, Griffin 8                2) Delfidio, Justin 8             
     3) Salomon, Nathanel 7             4) Baumgardner, Ben 7             
       33.61    32.53                                                      
  5 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:09.59    1:07.20  
       34.58    32.62                                                      
  6 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  1:11.56    1:07.37  
     1) Drake, Olen 7                   2) Cohen, Evan 8                  
     3) Kessler, Henry 8                4) Forster, Christian 8           
       34.48    32.89                                                      
  7 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:13.97    1:07.97  
       34.87    33.10                                                      
  8 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:11.52    1:10.46  
     1) Pierce, Parker 8                2) Shahar, Zeev 8                 
     3) Shapiro, Samuel 8               4) Luo, Bryan 8                   
       35.09    35.37                                                      
  9 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:16.41    1:12.30  
       38.90    33.40                                                      
 10 Dolphins Community Aquatics As-MA  'B'            1:16.34    1:14.44  
     1) Sanceciz, Atreyu 7              2) Maxwell, Patrick 7             
     3) Lindsay, Dean 8                 4) Hartman, Joseph 7              
 11 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             1:17.54    1:14.59  
 12 Lower Moreland Swimming  'A'                      1:13.84    1:14.74  
       38.79    35.95                                                      
 13 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:17.59    1:15.27  
       46.58    28.69                                                      
 14 Tops Swimming-MA  'A'                             1:18.85    1:18.86  
     1) Burfield, Gavin 8               2) Sohl, Andrew 8                 
     3) Winterbottom, Mitchell 6        4) Maiale, Matteo 8               
       39.59    39.27                                                      
 15 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:46.18    1:23.13  
     1) Grosse, Landon 8                2) Holmes, Jude 8                 
     3) Dobson, Justin 7                4) Morales, Liam 8                
       45.96    37.17                                                      
 -- North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:09.10         DQ  
       32.83    34.02                                                      
 
Event 39  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 2:04.38    2:03.51  
     1) Mazzeo, Alexander 10            2) Davis, Owen 10                 
     3) Muntz, Ryan 9                   4) Mazzeo, Nicholas 10            
       29.27    32.15    33.91    28.18                                    
  2 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    2:06.53    2:05.44  
     1) Petriello, Lucah 10             2) Fink, Troy 10                  
     3) Henion, Andrew 10               4) Rees, Davis 10                 
       31.70    32.70    33.05    27.99                                    
  3 Souderton Seahawks-MA  'A'                        2:09.72    2:05.96  
     1) Rafter, Peyton 10               2) Scherping, John Henry 10       
     3) Makarichev, Noah 10             4) Annise, Lincoln 10             
       34.24    29.69    32.40    29.63                                    
  4 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   2:06.51    2:06.11  
       32.26    31.11    32.66    30.08                                    
  5 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:14.87    2:06.15  
     1) Trexler, Cowen 10               2) Motuzenko, Denis 10            
     3) Alderson, Cooper 10             4) Baumgardner, Jack 10           
       33.06    31.23    32.81    29.05                                    
  6 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  2:12.47    2:06.52  
     1) Duncheskie, Stephen 10          2) Kennedy, Thomas 10             
     3) Stum, Logan 10                  4) Small, Sebastian 10            
       32.95    30.66    31.55    31.36                                    
  7 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       2:02.40    2:06.69  
       30.30    33.67    32.54    30.18                                    
  8 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 2:14.11    2:10.28  
     1) Evans, Matthew 10               2) Manser, Brady 10               
     3) Curcio, Joseph 9                4) Smith, Cullen 9                
       33.00    36.29    28.91    32.08                                    
  9 Lower Moreland Swimming  'A'                      2:10.87    2:10.44  
       32.36    32.99    32.49    32.60                                    
 10 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   2:13.75    2:10.89  
       32.43    33.42    32.71    32.33                                    
 11 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:11.28    2:11.27  
     1) Holt, Reece 10                  2) Vinnikov, Maksym 10            
     3) Eshelman, Hayden 10             4) Underwood, Colin 9             
       33.28    34.26  1:03.73                                             
 12 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             2:14.91    2:11.40  
     1) Weiss, Ryan 10                  2) Kolman, Caiden 10              
     3) Pickel, Jack 10                 4) Weiss, Jack 10                 
       32.29    39.90    59.21                                             
 13 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:13.36    2:12.11  
       33.84    33.47    31.34    33.46                                    
 14 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:15.42    2:15.91  
     1) Gonzalez, Nathaniel 10          2) Johnson, Brady 9               
     3) Thomas, D'One 9                 4) Johnson, Dylan 10              
       32.88    35.60    32.24    35.19                                    
 15 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            2:24.59    2:22.67  
     1) Hartman, Bud 9                  2) Kraft, Chase 9                 
     3) Pouncy, Raymond 9               4) Arena V, Nicholas 10           
       36.19    37.19    36.05    33.24                                    
 16 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             2:22.11    2:39.54  
     1) Martin, Martin 9                2) Hemanth, Gagan 10              
     3) Stengel, Jude 9                 4) Mpofu, Liam 10                 
       38.68    39.02    46.45    35.39                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:45.53    1:44.10  
     1) Newhall, Henry 12               2) Kellerman, Jacob 12            
     3) Green, Brock 12                 4) Newhall, Charlie 12            
       25.97    26.60    26.77    24.76                                    
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:47.99    1:44.96  
     1) Koh, Anthony 12                 2) Yang, Peter 12                 
     3) Boyd, Wilson 12                 4) Leonard, Zachary 12            
       26.73    26.68    27.31    24.24                                    
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:48.35    1:45.58  
     1) Mistry, Aryan 12                2) Vandermolen, Macek 11          
     3) Alderson, Spencer 12            4) Wadsworth, Ryan 12             
       26.26    26.61    27.63    25.08                                    
  4 Springfield Aquatic Club-MA  'A'                  1:53.28    1:47.25  
     1) Sherry, Owen 11                 2) Mallory, Hayden 11             
     3) Pugh, Sam 12                    4) Cross, William 12              
       28.52    27.61    26.29    24.83                                    
  5 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:46.95    1:48.17  
       26.67    28.14    26.63    26.73                                    
  6 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:53.30    1:49.53  
     1) Akman, Timur 12                 2) Bleazard, Abraham 12           
     3) Bocchino, Gian Carlo 11         4) Freed, Logan 12                
       27.61    28.27    28.44    25.21                                    
  7 Tops Swimming-MA  'A'                             1:53.66    1:50.43  
     1) Green, Nicholas 12              2) Ferenz, Tyler 11               
     3) Bowker, Patrick 12              4) Ferenz, Matthew 12             
       33.18    23.54    28.62    25.09                                    
  8 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:52.72    1:50.52  
     1) Mislan, Jack 12                 2) Feldman, Derek 11              
     3) Scott, Brady 11                 4) Mangan, Connor 12              
       26.64    29.17    27.86    26.85                                    
  9 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:56.47    1:53.97  
       28.38    31.03    28.87    25.69                                    
 10 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                       1:56.05    1:54.05  
       26.86    14.15    45.77    27.27                                    
 11 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:56.09    1:55.49  
     1) Nenchev, Charlie 12             2) Muntz, Jacob 11                
     3) Millard, Mason 11               4) Niu, Ethan 12                  
       27.58    30.13    30.79    26.99                                    
 12 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   1:59.81    1:55.61  
       30.79    27.49    30.69    26.64                                    
 13 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:58.86    1:55.88  
     1) Kunin, Michael 12               2) Nash, Colin 11                 
     3) Erwine, Luke 12                 4) Franchetti, John 12            
       29.18    31.93    27.35    27.42                                    
 14 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:02.03    2:00.25  
     1) Mccormick, Connor 12            2) Zharsky, Elan 12               
     3) Cantwell, Sam 11                4) Lukomski-Pizzo, Nigel 12       
       30.49    30.64    31.26    27.86                                    
 15 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             2:05.52    2:09.64  
     1) Bowers, Dean 11                 2) Cohen, Radek 11                
     3) Schoppe, Carmen 12              4) Laux, Michael 11               
       33.42    32.04    30.64    33.54                                    
 16 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             1:54.32    2:11.44  
     1) Keenan, Andrew 11               2) Kolar, Sanjay 12               
     3) Dayrit, Dylan 12                4) Pence, Keegan 12               
       30.40    37.12    27.79    36.13                                    
 
Event 41  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:34.23    1:34.50  
     1) Potts, Mason 13                 2) Faikish, Aidan 13              
     3) Freece, Bobby 14                4) Replogle, Jacob 14             
       23.72                      23.13                                    
  2 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:34.40    1:35.05  
     1) Brooke, Gavin 14                2) Ji, David 13                   
     3) Andrulonis, Jonas 14            4) Acker, Andrew 14               
       23.97    24.45    23.74    22.89                                    
  3 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:39.91    1:37.28  
     1) Einolf, Caleb 14                2) Armitage, Wil 14               
     3) Andryushin, Matvey 13           4) Ferlick, Robbie 14             
       25.02    24.67    24.53    23.06                                    
  4 Methacton Aquatic Club-MA  'A'                    1:39.40    1:37.38  
       24.38    25.62    24.65    22.73                                    
  5 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:39.62    1:37.87  
     1) Kiker, Thaddaeus 14             2) Carson, Ryan 14                
     3) Scullin, Zach 14                4) Fan, Francis 13                
       24.67    24.62    24.38    24.20                                    
  6 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:42.72    1:38.11  
       25.48    24.55    24.05    24.03                                    
  7 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:41.77    1:39.39  
     1) Pervall, Ian 13                 2) Eames, Chuckie 14              
     3) Suit, Benjamin 14               4) Soroka, Michael 14             
       24.80    25.41    25.15    24.03                                    
  8 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:45.67    1:42.02  
       25.43    26.17    25.51    24.91                                    
  9 Tops Swimming-MA  'A'                             1:45.67    1:42.61  
     1) Rohrbaugh, Kyle 14              2) Cielecki, Edward 13            
     3) Gamber, Braeden 13              4) Green, Mason 13                
       25.81    27.02    25.51    24.27                                    
 10 Upper Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:44.47    1:43.77  
       26.68    25.90    27.09    24.10                                    
 11 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:41.93    1:45.33  
       26.25    31.97    22.87    24.24                                    
 12 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'B'                 1:44.75    1:46.05  
     1) Motelson, Spencer 13            2) Boyd, R.J. 14                  
     3) In, Jonathan 13                 4) Gewartowski, Michael 14        
       26.40    26.44    26.71    26.50                                    
 13 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:50.61    1:46.47  
       26.70    30.01    26.04    23.72                                    
 14 Neshaminy Core-MA  'A'                            1:53.26    1:50.21  
     1) Strokachenko, David 13          2) Akmalov, Umid 13               
     3) Rios, Fernando 12               4) Tishin, Maksim 13              
       28.36    28.05    29.61    24.19                                    
 15 Council Rock Swim Club-MA  'B'                    1:47.24    1:50.49  
       28.65    27.28    27.89    26.67                                    
 16 Perkiomen Valley Aquatic Club-MA  'A'             1:52.14    1:53.21  
     1) Kula, Scott 13                  2) Quimby, Jordan 13              
     3) Dourte, Jacob or Jake 14        4) Dayrit, Devon 14               
                         30.31    24.34                                    
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Penn Aquatic Club-MA  'A'                   1:25.45    1:26.89  
     1) Clark, Nick 15                  2) Hall, Tyler 17                 
     3) Faikish, Sean 16                4) Fein, Ryley 18                 
       21.99    21.74    21.76    21.40                                    
  2 Tops Swimming-MA  'A'                             1:30.86    1:28.36  
     1) Benner, Nolan 16                2) Fink, Dalton 15                
     3) Keifer, Aaron 18                4) Guiliano, Christopher 15       
       22.58    22.32    22.47    20.99                                    
  3 Upper Dublin Aquatic Club-MA  'A'                 1:27.17    1:28.70  
     1) Pro, Kyle 16                    2) Jensen, Matthew 17             
     3) DiMartile, Jake 16              4) Brosky, Paul 15                
       22.31    21.16    22.35    22.88                                    
  4 Lower Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:30.96    1:30.30  
     1) Graham, Jackson 17              2) Given, Zach 16                 
     3) Bieter, Danny 17                4) Sultanik, Joshua 15            
       22.90    22.97    21.93    22.50                                    
  5 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:35.37    1:30.72  
     1) Galley, Parker 17               2) Disbrow, Mark 17               
     3) Birkbeck, Zachery 17            4) Eshelman, Jackson 15           
       23.07    22.86    23.24    21.55                                    
  6 North Penn Aquatic Club-MA  'B'                   1:30.96    1:31.74  
     1) Deppen, Jack 16                 2) Schwar, Luke 16                
     3) Mancini, Evan 16                4) Faikish, Ryan 15               
       23.37    22.73    22.74    22.90                                    
  7 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                       1:33.14    1:32.21  
       22.65    23.20    22.37    23.99                                    
  8 Souderton Seahawks-MA  'A'                        1:32.84    1:32.58  
     1) Kramer, Michael 17              2) Sinkinson, Reid 17             
     3) Masciulli, Matthew 16           4) Yaglenski, TJ 17               
       23.38    22.73    24.22    22.25                                    
  9 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                       1:34.50    1:33.09  
       23.35    23.56    22.95    23.23                                    
 10 Dolphins Community Aquatics As-MA  'A'            1:34.29    1:33.82  
       24.28    23.41    23.68    22.45                                    
 11 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:40.76    1:34.17  
       23.79    24.36    23.60    22.42                                    
 12 North Penn Aquatic Club-MA  'C'                   1:33.78    1:34.46  
     1) Bachman, Maxwell 15             2) Harkrader, Matthew 15          
     3) Klein, William 16               4) Campbell, Greyson 16           
       23.45    24.12    23.38    23.51                                    
 13 Pennridge-MA  'A'                                 1:36.41    1:34.68  
     1) Ereifej, Joseph 17              2) Hong, Joseph 15                
     3) Lionetti, Ethan 17              4) Sandt, James 17                
       24.01    24.23    23.54    22.90                                    
 14 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:38.26    1:35.21  
     1) Steele, Matt 18                 2) Kim, Andrew 17                 
     3) Wells, Jesse 17                 4) Olhasso, Nathan 17             
       23.90    24.13    23.69    23.49                                    
 15 Wissahickon Community Aquatic-MA  'A'             1:35.20    1:37.50  
     1) Bowers, Griffin 16              2) Bruno, Aiden 16                
     3) Laux, Connor 18                 4) Schoppe, Anthony 16            
       24.58    24.58    24.30    24.04                                    
 16 Upper Merion Aquatic Club-MA  'A'                 1:36.78    1:38.03  
       25.42    25.20    23.59    23.82